Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kiedy rośliny rosną?

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

jmaciejjjj7, Zarejestrował się ewidentnie by wywołać kłotnię. Jestem ciekaw jakie inne tematy przeczytał ?? Ja proponował bym ostrzeżenie, oraz usunięcie Jego postów.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Proponuję całkowite usunięcie tego tematu.
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Re: Kiedy rośliny rosną?

Post autor: kusay »

Wiem że temat jest zdrowo stary, ale dopiszę coś od siebie, może kogoś to zaciekawi, na pewno nikomu nie zaszkodzi :)
Prowadzę ostatnio mały eksperyment z doświetlaniem roślin doniczkowych i zauważyłem właśnie jedną rzecz przez którą Wójek Google podsunął mi ten temat z forum. Nigdy nie zagłębiałem się mocno w botanikę, chociaż bardzo lubię rośliny i popełniłem kiedyś rośliniaka :D, ale zawsze żyłem w przekonaniu że rośliny rosną w dzień a w nocy już nie. Jakież było moje zdziwienie kiedy zauważyłem jak jedna z roślin, Monstera, ma większe przyrosty po nocy niż po dniu, już myślałem że coś jest z nią nie tak ale teraz już wiem, faktycznie rośliny rosną jednak w nocy. W dzień też jakieś przyrosty zauważyłem ale o wiele mniejsze.
Na poniższym filmie timelapse możecie zobaczyć jak to u mnie wygląda. Film roboczy na potrzeby eksperymentu nie miał ujrzeć światła dziennego więc patrzcie tylko na rośliny :P
https://youtu.be/P_5F7KKAa9I

Dobrze jest sobie czasem poeksperymentować, oczywiście byleby bezpiecznie, człowiek uczy się całe życie :)
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Re: Kiedy rośliny rosną?

Post autor: oldmike »

Przy zaniku prądu to Ci rośliny strop przebiją. :lol:
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Kiedy rośliny rosną?

Post autor: duch amazonski »

oldmike pisze:
02 maja 2023, 13:51
Przy zaniku prądu to Ci rośliny strop przebiją. :lol:
:mrgreen:

https://pereglin.com/pl/czy-rosliny-ros ... -pereglin/
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”