Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mocowanie wgłębki i pelii

Opiszcie wasze sposoby na mocowanie takich roślin jak Pelia, Wgłębka czy Subwassertang

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Mocowanie wgłębki i pelii

Post autor: crusta »

Opiszcie wasze sposoby na mocowanie takich roślin jak Pelia, Wgłębka czy Subwassertang
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Ja mocuje te gloniszcza taką siatką czy coś w tym rodzaju z takimi dziurami, pakuje się w nią czasem zabawki czy większe klocki. Coś takiego :wstyd: tylko że ta jest z jakiegoś sznurka, a tamta jest plastikowa czy jakaś nylonowa i oczywiście ma mniejsze dziury.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ja po prostu przywiązuje żyłką, tak jak mech, tyle, że nie dociskam zbyt mocno, aby nie poprzecinać delikatnych "płatków" Pelii. Wszystko z wyczuciem :P
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Ja swoja wglębkę przywiązałem niteczką :P
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Mój sposób to: Kamień, na kamień poukładać cienką warstwę wgłębki na to siatka po pomarańczach/cytrynach/mandarynkach/innych cytrusach powierzchniowo 1,5 razy większa od kamienia, i teraz obracamy naszą kanapkę siatką do dołu i związujemy nitką przeciwległe końce naszej siateczki, to wszystko i pamiętamy o regularnym przycinaniu wgłębki ponieważ jak zarośnie gęsto to przegnije od spodu i odpadnie :( co miało miejsce z tą wgłębką niżej
próbowałem samą nitką obwiązywać - robiłem to 5 razy dłużej a i tak wgłebka wypływała :/

zdjęcie sprzed kilku miesięcy - mojego autorstwa w moim baniaku :] (metoda siatki po owocach)

<Usunięto przeterminowanego linka do fotografii - zulix>
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 17:56 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Poduchy wgłębki

Post autor: zulix »

Fajne poduchy używa się do aranżacji japońskich.
Oto opis (taki sobie):

1. Należy zaopatrzyć się we wgłębkę:
Obrazek

2. Sprzęt:
- siatka (polecam jako dodatek mandarynki, albo cebulę - w chwilach wolnych od spamu w SB można przegryźć).
- browar. Z browarem udajemy się nad Wisłok i zagadujemy wędkarza "jak biorą?" i wymieniamy browar na kawałek żyłki wędkarskiej,
- igła. Zwykle ginie żonie podczas szycia i później znajdujemy ją we własnej ... Mamy więc za darmo (bez browara),
- nożyczki. No, tu jest problem bo bez właściwego sprzętu nic nie osiągniemy. Polecam sklep mojego szwagra, który dobierze najdroższe nożyczki jakie ma. Satysfakcja gwarantowana (dla niego),
- kamień. Potrzebny jedynie, gdy poducha ma leżeć na dnie. Jeżeli ma być przywiązana do korzenia można go sobie darować. No i oczywiście nie może być taki zwykły kamień. Musi być specjalnie selekcjonowany. Kształt wyliczany jest za pomocą super programu komputerowego a pochodzenie musi być pewne. Bez niego nic się nie uda. Mam jeszcze kilka kamieni po 5 zł/szt. Pisać na prywa.

Obrazek

3. Pierwszy etap montażu:
Obrazek

4. Za pomocą ściegu krzyżakowo-zygzakowo-obejmującego robimy cebulkę. Dla nauki szycia polecam kursy mojej siostry (jedyne 100 zł/godz.) organizowane przez koło gospodyń wiejskich.
Obrazek

5. Kula gotowa.
Obrazek

6. Bezpłatna porada. Kulę wrzucamy do akwarium. Po siedmiu dniach kula może wyglądać tak:
Obrazek

7. Po 10-14 dniach kula wygląda tak:
Obrazek

Gwarancji na rady nie udzielam.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 18:10 przez zulix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

dokładnie :) super sprawa:) ja widziałem, jak jeden ludzik po prostu przykrył wkłębkę taką siatką i powstał mu super trawnik w akwarium - po prostu pierwsza klasa :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”