Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Identyfikacja roślin

Proszę się raczej dopisywać zamiast zakładać nowe wątki

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

daquid, Żabienice to są jak dla mnie najgorsze rośliny do identyfikacji :/ równie dobrze i może to być green ocelot , jeżeli to nie ta sama żabienica, bo na prawdę można się w tym pogubić.
sitek16 pisze:Zaczęła kwitnąć a obok kwiatów pokazały się liście jak i kiedy je przyciąć żeby zrobić zaszczepkę ???
poczekaj aż dobrze powypuszcza liści i korzeni .
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

Podłącze się do tematu.
Co to za roślina. W necie pisze że to Hedyotis salzmannii. Nawet tutaj na forum szukałem ale fotki są inne. Natomiast na >>tej stronce<< pisze że to OLDENLANDIA SALZMANNII. I fotki by się zgadzały.

U mnie wygląda to tak
Obrazek
Fotka niestety komórką zrobiona.

Proszę o weryfikacje mojego śledztwa. Co to jest dokładnie za roślina. Jak toto pielęgnować, szczepić i przycinać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

A nie jest to bacopa? Przykładowo: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3967
Jak na salzmanni ma chyba zbyt delikatne listki.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

Toto u mnie ma właśnie delikatne listki i łodyżki cienkie a nie takie grube jak bacopa monnieri.

Bardziej mi to przypomina ( fotki z sieci) Obrazek


<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

Pozdrawiam


Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 15:50 przez kfjat26, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

kfjat26 pisze:Bardziej mi to przypomina ( fotki z sieci)
Czyli co, bo nie napisałeś co jest na zdjęciu?
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

Mój błąd, mój błąd
Oldenlandia salzmannii i tu tez piszą że to Oldenlandia salzmannii może to jakaś odmiana. oczywiście się nie upieram przy swoim.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ja tam jestem za zabiedzoną bakopą (niekoniecznie drobnolistna), ale oczywiście głowy pod topór nie daję. Roślinka jest zabiedzona a zabiedzona salzmani zmniejsza wielkość szczytowych liści a nie wyciąga się do światła tak jak na zdjęciu (długie międzywęźla). Porównywanie ze zdjęciem dobrze utrzymanej bakopy więc również nic nie daje. Być może łatwiej będzie określić gatunek (bez oglądnięcia w realu) poprzez sposób nabycia roślinki. Salzmani była raczej nowością w sklepach jeszcze na początku roku i była stosunkowo droga.

Oczywiście na podstawie fotki nie potrafię bardziej się do tego ustosunkować.
kfjat26 pisze:Jak toto pielęgnować, szczepić i przycinać
Niezależnie od śledztwa pielęgnowanie roślinki jest standardowe. Przycinanie jak za wysoka. Sadzonki szczytowe można sadzić a z pozostających dolnych pędów wyrosną kolejne sadzonki. Nawożenie, CO2, dobre światło jak zawsze wskazane.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

A to nie Micranthemum Umbrosum ?Jakoś na to mi wygląda.
pawel
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

zulix pisze:zabiedzona salzmani zmniejsza wielkość szczytowych liści a nie wyciąga się do światła tak jak na zdjęciu
W mojego wujka rośnie 2-3 razy wyższa niż u mnie, chyba z powodu mniejszej ilości światła i braku nawożenia mikro, ale jednak wygląda inaczej, bo listki ma mniejsze ale grubsze.
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

Zatem na obecną chwilę postaram się że się tak wyrażę "odbiedzić" roślinkę cokolwiek to by nie było. Easycarbo codziennie, Ferropol co tydzień do podmiany wody, PG Macro codziennie zapodaje od jakiś 3 tygodni, światła jest 0,5 W/l. Reszta roślin w dobrej kondycji .
pawelwilkon, też się skłaniałem ku temu, ale te listki jakieś takie no nietypowe jakby łodyga z jednej roślinki a listki z innej, Zaku, no właśnie cieniutki listki są nie takie mięsiste, qrka jak by nie wspaniałomyślność mojej małżowiny to aparat bym miał i dał konkretne fotki a tak pożyczyła koleżance na wesele i skurkowańcy mi go zalali, cosik pokombinuje z fotkami jeszcze za kilka dni.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

pawelwilkon pisze:...Micranthemum Umbrosum ?
Moja jest znacznie delikatniejsza i w każdym okółku ma drobne "szczepki" - nie ma długich fragmentów "liniowych". Według mnie na 100% to nie jest to, chociaż ja mam w HT a nie wiem jak rośnie w LT. Może przesadzę i zobaczę, ale to musi potrwać, zanim zabiedzę roślinkę :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam
zulix pisze:zanim zabiedzę roślinkę :D
no proszę bez takich tam stwierdzeń. Co by to nie była za roślina od momentu posadzenia czyli przytargania ze zbiornika gdzie na pewno jej nic nie brakowało wyglądają tak samo długie międzywęźla, może to przez kijowatą jakość fotki wygląda tak tragicznie.

Pozdrawiam
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

kfjat26 pisze:o proszę bez takich tam stwierdzeń.
Ja swoją chcę zabiedzić :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

zulix pisze:Ja swoją chcę zabiedzić :P
Sadysta! :mrgreen: ;)
U mnie w krewetkarium gdzie jest azot na poziomie 0-5 ppm i słabiutkie oświetlenie wygląda całkiem podobnie jak na zdjęciu. :pani:
pawel
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Kurde... to chyba ja mam krewetkarium 1,2W/L :D Roślinki się ładnie wyginają w dół, ale to chyba brak CO2 i niedobory NO3, PO4 i mikro. Coraz bardziej jestem przekonany że to jest Mikrantemum Okrągłolistne, ale chyba przy podłożu ma za ciemno, bo za bardzo pnie się w górę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”