Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Potrzbuje pomocy

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

karol8888
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2014, 16:42
Imię: karol
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: karol8888 »

Zrobie jak mówisz zakupielm sobie induktor taki najtanszy do co2 ... i jest napisane w obsłudze ze nalezy wlac wode z akwarium a podobno ten idnuktori ten test działa w wodzie o twrdoci 4 ile w tym prawdu nie wiem ale tak sie zastanawaim czy jak wleje test z jbl ten co sie kropli po 34 kropelki do tego mojego okraglego to bedzie dziać ???? bo mozna z tego co wiem tylko same uzupelnienie do testu zakupic
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Czekaj czekaj, bo coś nie do końca rozumiem. Kupiłeś sobie sam indykator i chcesz do niego wlać odczynnik innej firmy, którym mierzysz pH? Jeśli tak, to nie będzie działać. Sam odczynnik do pomiaru pH to błękit bromotymolowy zmieszany z alkoholem. I jeśli chcesz go zastosować, to wtedy musisz robić roztwór 4kH (o ile dobrze pamiętam).
Ja mam test permanentny Sera. Tam w zestawie jest pojemniczek, do którego wlewa się odrobinę wody z akwarium i wkrapla trochę odczynnika dołączonego w pudełku i nie trzeba robić żadnych roztworów buforowych. No i umieszcza się to w akwarium. Nie wiem co Ty masz.
karol8888
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2014, 16:42
Imię: karol
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: karol8888 »

http://www.akwarium-net.pl/aquario-drop ... p-786.html

Dokladnie to mam tylko wlasnie z tym roztworem trzba wykonac wode o kh 4 a nie mam pojecia jak to zrobic... W instukcji napisane jest zeby uzywac wody z akwa.
Awatar użytkownika
AcidDrinker
Mecenas
Posty: 50
Rejestracja: 23 wrz 2014, 20:23
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Częstochowa
Akwarium: 128, 300
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: AcidDrinker »

JBLa możesz śmiało nalać, będzie ok. Ten test, który masz, w połączeniu z wodą z akwa będzie przekłamywał wynik. JBL zapewne też nie będzie dokładny, ale bliższy prawdy.
karol8888
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2014, 16:42
Imię: karol
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: karol8888 »

yhy tak myslalem ze bedzie to działać a zna ktos przepisy na zrobienie wody o kh4 ?? jakos to z soada oczyszczona sie robiło i woda Ro ale nie jestem pewien ....
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Łatwo policzyć w moim kalkulatorze. Ponieważ są to małe ilości to zwykle odważało się gramowe ilości, rozpuszczało w np. litrze wody potem jeszcze rozcieńczano np. 1:10. Taki przepis jest gdzieś na forum, ale dasz radę w kalkulatorze...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
karol8888
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2014, 16:42
Imię: karol
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: karol8888 »

a co do nie doborów ktos sei wypowie oprucz mirro ?? bardzo wdzieczny bym był
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”