Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zakup roślin przez internet

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mietox
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2015, 20:59
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Chotowa
Akwarium: 250 l
Płeć:
Wiek: 41

Zakup roślin przez internet

Post autor: mietox »

Mam do Was pytanie odnośnie zakupu roślin akwariowych przez internet.
Jako że będę potrzebował obsadzić akwarium 240 l, do tego w Dębicy wybór raczej średni no i te ceny a ogłoszenia na Allegro, Olx kuszą.

Szukać ofert raczej od akwarystów czy może ze sklepów?
Mamy co prawda lekką zimę, sprzedawcy deklarują dostawę w 24 h, czy jednak odpuścić sobie zakup w tej porze roku?
Czy najlepiej szukać ofert odbiór osobisty w sumie koszt jazdy do 50 km to porównywalne koszty do przesyłki kurierskiej.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Miewamy spotkania - jutro kolejne. Na większości z nich ludzie przynoszą rośliny do rozdania za darmo. Ostatnio wyrzuciliśmy wiadro roślin bo wszyscy co chcieli to wzięli i tyle zostało. Wtedy by Ci zostało tylko za paliwo. Nie gwarantuję, że jutro tak będzie, ale zapraszamy.
Sporo osób jest z Dębicy i okolic więc powinieneś łatwo zdobyć 'za uśmiech".

Co do wysyłki to nie ma z tym problemu przy tych temperaturach więc jak szczególnie coś się spodoba na alledrogo lub w naszej giełdzie to nie powinno się nic stać.
Awatar użytkownika
gaminowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:43
Imię: Adam
Lokalizacja: Rzeszow
Płeć:

Post autor: gaminowy »

Chcę się z wami podzielić moimi ostatnimi doświadczeniami jeśli chodzi o zakupy przez internet. Otóż skusiłem się na zakup roślin do mojego akwarium poprzez stronę http://www.plantica.pl/produkty/rosliny-akwariowe, polecił mi ją znajomy. Byłem raczej sceptycznie nastawiony do takich zakupów, dlatego na początek postanowiłem złożyć niewielkie zamówienie i poczekać na realizację. Ale byłem miło zaskoczony bo zamówieni przyszło po dwóch dnia i wszystko było w porządku. Widocznie duże firmy w przeciwieństwie do prywatnych osób nie mogą sobie pozwolić na psucie opinii źle zrealizowanymi zamówieniami.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie chcę mi się wnikać w to czy sprzedają rośliny z własnej uprawy czy też z zewnątrz. Ale dla właściciela plantacji bardziej opłacalna jest sprzedaż detaliczna, więc nic dziwnego że o takiego klienta właśnie zabiegają i że w sklepach stacjonarnych jest to co jest czyli często ochłapy które nie sprzedały się w detalu .
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Jako mieszkaniec Wrocka zaopatrywałem się w "Plantica" głównie w osprzęt z powodu konkurencyjnych cen. Od czasu jak przenieśli się na peryferia przestało mi się to opłacać - dojazd przez całe miasto głównie w korkach.
Mają duży wybór roślin lecz na 11 kupionych 11 poległo w różnych odstępach czasu - nawet Różdżyca
W rośliny i "zwierzęta" zaopatruję się teraz w Belio - lepszy klimat; spokojnie można pooglądać, doradca/sprzedający grzecznie i cierpliwie czeka na zapytanie klienta, nie ma wciskanie niepotrzebnych rzeczy, które nie schodzą itd. W tej firmie czuję się jak u "swoich"
Na 27 zakupionych zwierzaków i 8 roślinek nic nie padło.
Parę roślinek kupiłem na roślinyakwariowe.pl i też dały radę choć to co przyszło było mikroskopijnej wielkości.
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
braxi
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: braxi »

To nie wiem Arreczeq czemu ci wszystkie padły od nich, może coś trafiłeś na felerny czas :P U mnie praktycznie wszystko się zachowało, jedna tylko Hedyotis salzmanii padła, ale pewnie dlatego bo nie miałem jeszcze CO2 wtedy. Generalnie z plantica zawsze szybko przesyłki docierały dobrze zapakowane - może miałeś pecha z dostawcą bo było za zimno lub za ciepło w trakcie dostawy. Ogólnie z roślinami ze sklepów to jest czasami loteria i najlepiej brać od znajomych hodowców, ale nie każdy ma kontakty.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Brałem roślinki te w "galarecie" - odbiór osobisty. Firma poszła w komercję no i się przeniosła za daleko.
Zakupy lubię robić w spokoju a nie z gadającym sprzedawcą koło ucha. Mają bardzo duży wybór wszystkiego lecz brak klimatu tego co był w poprzednim miejscu :(
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”