Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czegoś brakuje ale czego?

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Czegoś brakuje ale czego?

Post autor: pawprz »

Potrzebuję pomocy z roślinami głownie ludwigia. Robią się żółte listki z dziurami jak na zdjęciu. Nie ma żadnych problemow wszystko rośnie ładnie w górę i puszcza nowe pędy. Pojawiły się mi zielenice kolonijne i takie właśnie efekty na ludwigi

Obrazek
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ludwigie tak często mają, u mnie też tak bez żadnego powodu czasem się z nimi dzieje. Nie pokazałeś na zdjęciu całej rośliny, ale przypuszczam że u góry liście ma ładne. Jeśli tylko chodzi o ludwigię to ja bym się tym nie przejmował, bo te typy po prostu tam mają. Jak jest na tyle duża, to odetnij górę i w podłoże, dół wywal.
Co do wiadomości którą mi wysłałeś to ja na twoim miejscu bym bimbrownie wywalił i jak najszybciej podłączył co2 z butli, bimber jest bardzo niestały i wg. mnie więcej z nim problemów niż pożytku. Co do specyfików które używasz to się nie wypowiem bo nie miałem doczynienia z tymi firmami.
Na tym zdjęciu co mi wysłałeś z ramirezą to raczej chłopak, także już nie wiem co to tam masz. Jak tu żyć, wszędzie ten dżender tylko :roll:

Ps. Lepiej prowadzić dyskusję na "kanale otwartym" może nasze wypociny komuś innemu mniej śmiałemu się przydadzą ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”