Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Gniją mi rośliny

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
pablo8412
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Knurów
Płeć:

Gniją mi rośliny

Post autor: pablo8412 »

Witam od pewnego czasu gnije mi didiplis diandra i ludwigia mini red najpierw robią się blade potem gnicie i rozpuszczanie sie roślin w nawożeniu makro nic się u mnie nie zmieniało,ale zmieniłem mikro z Akwarium-net na Ferropol Jbl,nie wiem czy to właśnie może być tym spowodowany czy poprostu zbieg okoliczności.Pod uwagę biore również ugnicie zacienionych łodych i odłaczenie sie roslin od podloża.Może miał ktoś podobne objawy?albo jest w stanie po fotkach stwierdzić czego roślinom brakuje??Dodam że tylko te gatunki chorują reszta jakos rośnie.Proszę o pomoc,z moich kęp nie wiele juz zostało:(

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Za dużo żelaza według mnie i to dużo za dużo. proponował bym odstawić żelazo na tydzień półtora. Tych listków juz nie odzyskasz ale nowe nie zgnija.
pablo8412
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Knurów
Płeć:

Post autor: pablo8412 »

pawprz pisze:Za dużo żelaza według mnie i to dużo za dużo. proponował bym odstawić żelazo na tydzień półtora. Tych listków juz nie odzyskasz ale nowe nie zgnija.
Żelaza nie podaję w ogóle,tyle co z mikro wpadnie,testem nie mierzalne
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ferropol Jbl to głownie żelazo nie udało mi się dokładnie znaleźć składu ale jest go tam sporo. Moje zdanie jest takie ze to przewalone żelazo, ale może ktoś bardziej doświadczony niż ja podpowie coś innego
pablo8412
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Knurów
Płeć:

Post autor: pablo8412 »

pawprz pisze:Ferropol Jbl to głownie żelazo nie udało mi się dokładnie znaleźć składu ale jest go tam sporo. Moje zdanie jest takie ze to przewalone żelazo, ale może ktoś bardziej doświadczony niż ja podpowie coś innego
Sam nie wiem,kiedyś lałem prócz mikro dodatkowe żalazo,jednak tak sytuacja nie miała miejsca,dzięki za zainteresowanie tematem
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

A podłoże ? Jakiś gotowiec, czy samoróbka? Jaka granulacja? Może to nie Fe jest przyczyną...
pablo8412
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2016, 18:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Knurów
Płeć:

Post autor: pablo8412 »

motylek pisze:A podłoże ? Jakiś gotowiec, czy samoróbka? Jaka granulacja? Może to nie Fe jest przyczyną...
Podłoże to kilkuletni Aqua Substrate 2,dodam że miesiac temu te rośliny nie gniły i były w dużo lepszej kondycji
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”