Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Trawnik - doradźcie proszę

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Trawnik - doradźcie proszę

Post autor: nazer »

Witam. Mam mały mętlik w głowie. Otóż planowałem zrobić trawnik z eleocharis sp. Mini no i kupiłem 3 kubeczki i inne rośliny tez z laboratorium in vitro ( nie będę podawał nazwy firmy. Mogę podać na priv ). Byli tak mili że dostałem kubek Monte Carlo w gratisie. No i tym mi wbił cwieka. Bo planowałem trawnik z samego eleocharis ale szkoda mi tego Monte Carlo i myślę by je posadzić razem by się wymieszaly. Jak sądzicie może to ciekawie wyglądać? Doradźcie bo sam nie wiem :)
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Raczej szału z tym nie będzie ciezko powiedzieć bo chyba nikt tak nie próbował ale ty możesz być pierwszy. Ja na pewno bym tego nie mieszał.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ja próbowałem... i nawet tak mam pomieszane heniek gloska i eleocharis

a w czym przeszkadza mieszanie?

spokojnie można sadzić jedno obok drugiego

posadź henka gdzieś w rogu niech sobie rośnie, może się okazać że z eleocharisa nici a heniek się przyjmie i rozrośnie na całe akwa, lub heniek zgnije a eleocharis zawładnie dnem

w końcu i tak dostałeś za darmo :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Ja bym też wymieszał.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Ja swego czasu w moim akwarium miałem 4 gatunki roślin tzw dywaników. I nie było z tym żadnego problemu, wiadomo że jak to się zacznie mieszać między sobą to wygląda to różnie ale kto komu zabroni. Zrób jak Ci pasuje a będzie dobrze :). Wg mnie żeby to jakoś estetycznie wyglądało to posadź je z dala od siebie i będzie dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”