Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sinice w świeżym akwarium

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Sinice w świeżym akwarium

Post autor: maxio69 »

Hej.
Założyłem jakieś 3-4tyg temu nowe akwarium 112l na wodzie z kranu z dodatkiem kwasu.
Od ponad tyg. Mam sinice bo tam mi się wydaje, że to sinice taka zielona pleśń łatwa do ściągnięcia i śmierdząca.
Co drugi dzień podmieniam wodę i usuwam ile się da.
Podłoże to manado z aquabasic. Roślin nie za wiele głównie eleocharis parvula.
Rośliny widać że coś rosną ale słabo bardziej sinice.
Od początku podaje co2, carbo oraz k2so4 a od wczoraj zacząłem podawać kno3 bo czytałem że mogą być jego braki i tak jest robiłem test wyszło 2.
Świecę dość ostro bo 105w. Od 13 do 21. Z czego jedna 24w zapala się od 16.
Słyszałem że można zaciemnic ale czy ma sens to w świeżym akwarium?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Chemiclean na sinice najlepszy. Szkoda czasu na co innego. Niestety zakup uderzy po kieszeni :( Ale warto.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

No i gdzie mózg gdzie rozum:D Dzięki za przypomnienie przecież kiedyś sam to stosowałem :)
Tylko już nie pamiętam jak wiem że na RA kupowałem pojedyncze dawki. Ale nie pamiętam czy to sypie się do akwa czy wtedy się zaciemnia akwa nie wiem poczytam.
Dodam jeszcze fotki by upewnić się czy to są na pewno sinice.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Tak. To sinica niestety. Nic nie zaciemniasz. Po prostu nabierasz odrobinę wody z akwarium (powiedzmy 300 ml) do wiadereczka, wsypujesz odpowiednią dawkę chemiclean, mieszasz i siup do akwarium. Po trzech dniach problem z głowy. Nic nie trzeba zaciemniać, ani nie trzeba stosować innych zabiegów pomocniczych. Chemiclean jest skuteczny sam w sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”