Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rośliny do biotopu subtropikalnych indyjskich płycizn.

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Rośliny do biotopu subtropikalnych indyjskich płycizn.

Post autor: wisłok »

Jako że bez akwarium nie da się jednakżyć powoli dumam nad reaktywacją mojego szkiełka. Nie nastąpi to prędko bo najpierw musi minąć u mnie w pracy powakacyjno-przedzimowy młyn ale jednak. Ubzdurałem sobie za cel tym razem wężogłowa blehera. I owa rybka wymusza jak na rośliny dość nietypowe warunki termiczne czyli w lecie standardowe temperatury rzędu dwudziestukilku st. C, a zimą ledwie 14-18 czyli w akwarium nie będzie zamontowana grzałka. Dodatkowo przy niej poziom wody powinien wynosić około 25cm czyli uwzględniając że akwarium ma 50 cm zostanie spora przestrzeń nad taflą wody. Chcąc to wylorzystać chcę by zielsko rosło nie tylko pod wodą ale i by z niej wyłaziło. Jakie rośliny polecicie do takiego trzcinowiska, najlepiej z Azji a jeszcze lepiej z Indi.

[ Dodano: 2016-09-26, 11:27 ]
Acha im mniej wymagające zielsko tym lepiej. ;)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Większość krypci powinna spełniać te warunki. Jak będzie niski poziom wody to będą kształtować liście nawodne :) Całkiem nieźle w tych warunkach temperatury i światła oraz pod i nawodnych radzą sobie różdżyce i nadwódki. Wszystko pochodzi z Azji. Na pewno można znaleźć jakieś sitowie itp. rośliny trawiaste - które nie rosną wyłącznie pod wodą ale na tych się nie znam.

Oczywiście warunek podstawowy - wilgotność powietrza oraz brak przypalania światłem.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Dzięki. Co do przypalania to raczej roślinki będą bezpieczne gdyż użyję ledów i to o minimalnej mocy. A wilgotność powinna być raczej na stałym dość wysokim poziomie, w każdym razie akwarium będzie szczelnie przykryte gdyż te rybki to podobno mistrzowie ucieczek. Pożyjemy zobaczymy czas pokarze czy to jak sobie całość wydumałem się sprawdzi, czy nie trzeba będzie czegoś zmodyfikować
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”