Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

czy to już koniec?

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

O fajnie, nawet nie zauważyłem że pisze Dublin :P. Ja mieszkam w Clonmel, 165km mam do Ciebie.
Właśnie w seahourse powiedzieli mi że mam zepsutą butlę. Ja mam 5kg butlę i płacę coś około 55€.

Wymieniam tyle ponieważ Norbi wcześniej napisał abym odłożył to co nawożę i codziennie wymieniał 15-20%.
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: thomson »

Ja również tak jak ty miałem m.in. jako podłoże bazalt. Miałem tak 3 miesiące i w końcu ten bazalt wywaliłem gdyż nic nie chciało rosnąć. Zamiast bazaltu dałem zwykły żwir kwarcowy i co tydzień wywalam pół 16 litrowego wiadra roślin. Jako nawóz stosuje kulki gliniano- torfowe w żwir oraz jako mikro nawóz Sacheema a jako makro Tetry. Leje ograniczone ilości.
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

Witam wszystkich
Chciałbym podziękować wszystkim za rady. W szczególności zu22st.

W pierwszej wersji po waszych radach rośliny ruszyły jak szalone. CO2, Potas, Micro, Macro. Byłem bardzo zadowolony bo rośliny miałem aż do tafli. Ale jedną z rad było więcej roślin a to było bardzo na + więc stwierdziłem że zacznę od połowy.

Wymieniłem bazalt na piasek kwarcowy, dodałem multum roślin których większość nawet nazwy nie znam.
Zmieniłem CO2, dodałem zawór precyzyjny i dyfuzor ze spiralom.
Teraz czekam co tam dalej powstanie :).

Mam nadzieje że to co teraz mam urośnie mi i to błyskawicznie bez glonów. Oczywiście z waszą pomocą jeżeli będziecie chętni :PPPP

Dziękuje za pomoc, parametry wody podam w najbliższym czasie.
Pozdrawiam

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”