Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rośliny 1 plan

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
festivetime
Posty: 45
Rejestracja: 13 gru 2017, 23:52
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
Płeć:

Rośliny 1 plan

Post autor: festivetime »

Hej

Co proponujecie na pierwszy plan w akwarium ( 30 l kostka Aquael shrimp set) ? Obsadziłem już 2 i 3 plan, mech i anubias nana na korzeniu też już są. Został mi spory pusty kawałek i coś bym tam posadził. Zależy mi na roślinach które nie będą tworzyły trawnika, ot coś na pierwszy plan nietrawnikowy :D

Światło mam z zestawu aquael, led 6W bodajże ( po weekendzie zamawiam drugą taką samą).

Na 2 planie limnophila sessiliflora ( zamierzam ją regularnie ciąć) a na 3 ludwigia super red. Może coś o innym ulistnieniu dla urozmaicenia ?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Może eleocharis parvula lub żabienica delikatną (e. tenellus)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Mirro, eleocharis parvula to raczej jest trawnik a kolega pisze, że nie chce trawnika.
A nie myślałeś nad małymi Cryptocoryne np: Cryptocoryne amicorum lub Cryptocoryne parva?
festivetime
Posty: 45
Rejestracja: 13 gru 2017, 23:52
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
Płeć:

Post autor: festivetime »

Hej

Temat juz nieaktua;ny, napisze tylko że jednak jest trawnik z pravuli :). Po 2 tygodniach wegetacji, ruszył i rośnie :).

Dzięki za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”