Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

brązowy glutowaty glon

pomoc w identyfikacji

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obcy
Posty: 157
Rejestracja: 25 cze 2012, 19:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 37

brązowy glutowaty glon

Post autor: obcy »

Witam mam problem ze zidentyfikowaniem glonu. Akwarium świezo po załozeniu, 4dni na słabyum filtrze, nie uczciwy sprzedawca sprzedał mi cieknącego ex 1200 no i akwa stało 5dni z gównianą filtracją 300l/h w oczekiwaniu na nowy filtr. Glony zaatakowały rosliny i wsyztsko co się da, Galaretowata konsystencja obstawiałbym na sinice ale kolor mi nie odpowiada.
Nie wiem pod co je zdefiniować by skutecznie z nimi walczyć. no3 0 fe 0 zbiornik tydzien po założeniu. Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
jeśli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Moim zdaniem pojawienie sie glonów to świadczy o "złej" kondycji zbiornika.
Te zerowe parametry też niby sa zle. Zbiornik świeży i chyba na podłożu aktywnym, a azotany =0, cos nie tak?
Jak wyglądają rosliny, zdjecia, cos więcej moze o zbiorniku?
Jak pada filterek to sie codziennie robi większe podmiany np 50%. I bakterie nitryfikacyjne aplikuje.

Jak filtr nie jest pęknięty to najczęściej wina uszczelki, a taka sie powinno wymienic natychmiast po zakupie.
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Bastet »

Jeśli to jest taki mleczny glut, to są to śluzowce, nic niezwykłego w nowym akwarium. Możesz wpuścić kilka krewetek karłowatych (red cherry, amano), nie karmione pozbędą się Twojego problemu, a są DOŚĆ wytrzymałe :) Od krewetek skuteczniejsze są zatoczki różowe, ale nie wiem czy chcesz wprowadzać do akwarium ślimaki, których później niemal nie idzie wytępić (ale pożyteczne są).
Przy okazji jedne i drugie będą pomagały w zamknięciu cyklu azotowego.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Na moje oko to śluzowiec i raczej zniknie wkrótce. Krewety i slimory pewno by przyspieszyły proces.
Awatar użytkownika
obcy
Posty: 157
Rejestracja: 25 cze 2012, 19:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: obcy »

stało sie jak tak jak pisaliscie. Wzmożona filtracja carbo i glut znikną, choć wiglądało to już beznadziejnie. 2 sprawa to taka ,że pojawiły się pierwsze zarodki sinicy, ale mam nadzieję ,ze w porę zareagowałem.
jeśli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”