Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

godziny oświetlenia roślin

czas

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
miki
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2016, 21:59
Imię: miki
Lokalizacja: frysztak
Płeć:

godziny oświetlenia roślin

Post autor: miki »

Siemanderno zielarze ;)

Pytanko bo niedawno sie zastanowiłem i czy np oświetlenie akwarium np od 14 do 24 ma sens? bo coś podsłyszałem ze wiele roslin skałada jużstożki wzrostu .

Czy np oswietlenie akwarium po 22 czy 21 ma sens ?czy tylko juz wtedy glony dostają energię ?


P.
;)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Myślę że oświetlenie akwarium od 8 godzin dziennie do 12 godzin dziennie jest do przyjęcia. Wiadomo wszystko zależy co się tam trzyma jaka moc itp itd.
miki
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2016, 21:59
Imię: miki
Lokalizacja: frysztak
Płeć:

Post autor: miki »

a juz wyszukałem, ...

zle zapytałem.... bo doczytałem ze po 20 tej niektóre rosliny już spią i po tej godzienie chyba nie ma sensu oswietlac zbiornika bo rosliny juz mniej pobieraja swiatło a przez to by tylko glony rosły ...

czyli by przesumać czas z 13 - 23 na 10 rano do np 20 sta

...
;)
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

miki pisze:a juz wyszukałem, ...

zle zapytałem.... bo doczytałem ze po 20 tej niektóre rosliny już spią i po tej godzienie chyba nie ma sensu oswietlac zbiornika bo rosliny juz mniej pobieraja swiatło a przez to by tylko glony rosły ...

czyli by przesumać czas z 13 - 23 na 10 rano do np 20 sta

...
Dość pokrętne to jest. :) Jeżeli akwa nie ma dostępu do światła słonecznego to Ty ustalasz kiedy roślina ma wstać i kiedy ma iść spać. Od tego jest widmo czerwone w świetle.
Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”