Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kiedy rośliny rosną?

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Podpisujac sie pod wypowiedza Zulixa dodam jeszcze ze ktos kiedy przeprowadzil eksperyment czy rosliny moga zyc w nocy ? zaczy bez swiatla ?

Co sie okazalo rosliny po okolo 3 dniach urosly i to sporo, i ktos wtedy wysnuł tezę ze rosliny tak naprawde jak nie maja swiatla to odzywiaja sie w ciut innej formie i wtedy pobieraja z gleby wszystkie zwiazki odzywcze.

Wszystko bylo by ladnie pieknie gdyby po tygodniu rosliny nie zbrazowialy i nie obumarly :)

Jak sie potem okazalo rosliny noca probowaly rosnac tak wysoko aby uzyskac jak najlepszy dostep do swiatla. Dlatego ich liscie stawaly sie coraz wieksze i szersze a lodygi coraz wyzsze. Niestety roslina ma ograniczona ilosc zapasow i po pewnym czasie gdy nie dotrze do swiatla, dzieki ktoremu znow przeprowadzi fotosynteze to poprostu umrze z glodu.

Gdzies tez ktos probowal w akwarium instalowac male swiatelka ledowe, po 5 - 6 sztuk w pokrywie o kolorze bialym. I po wylaczeniu swiatla tylko te ledy swiecily dajac naprawde malo swiatla. Rosliny ponoc wtedy rowniez przez noc sporo rosly. Ale to dowodzi tylko tego co napisalem wczesniej ze rosliny prubujac przezyc poprostu staraly sie o jak najlepszy dostep do ( w tym momencie ) ograniczonego swiatla.

Tak czysto humorystycznie...
Mozna by zamknac kogos w drewnianej skrzyni i dac mu jedzenie na tydzien. A obok niego wlozyc do drogiej skrzyni kogos innego i go glodzic. I obu z nich powiedziec ze przed skrzynimi stoi caly stoł z jedzeniem. I pytanie teraz ktory pierwszy wydrapie dziure w skrzyni zeby sie uwolnic ?
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja też myślę że rośliny rosną w nocy, dowodzi to moje zakrycie kocem akwarium na dwie doby.
Roślinki przez ten czas urosły prawie tyle co przez tydzień ale oczywiście nie były takie ładne :P
dnolek pisze:Mozna by zamknac kogos w drewnianej skrzyni i dac mu jedzenie na tydzien. A obok niego wlozyc do drogiej skrzyni kogos innego i go glodzic. I obu z nich powiedziec ze przed skrzynimi stoi caly stoł z jedzeniem. I pytanie teraz ktory pierwszy wydrapie dziure w skrzyni zeby sie uwolnic ?
Ja stawiam na tego co ma jedzenie na tydzień bo ileż można jeść w kółko to samo?? :roll:
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Przykleiłem na przyssawce rogatka, przez dwie doby patrzyłem jakie ma przyrosty - rósł w dzień i w nocy, ale w dzień miał większe przyrosty.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

comatose pisze:rósł w dzień i w nocy, ale w dzień miał większe przyrosty
Zacząłeś eksperyment pomiarowy w dzień, czy w nocy? Ile powtórzeń?
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Zamontowałem jednego dnia, obserwację zacząłem następnego: dzień-noc-dzień-noc.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

No to zrobiłem następnego eksperymenta ;] Zamknąłem akwarium na równo 7 dni w sarkofagu z pleksy - zero światła.
Obrazek
Wniosek pierwszy - nitki szlag trafił.
Wniosek drugi - rośliny miały za****te przyrosty. Rotala green, duży henryk - zwiększyły swoją masę chyba dwukrotnie. Rogatek rozrósł się tak, że przykrył powierzchnię (ale był bardzo delikatny). Heteranthera miała jakąś 1/3 pędów bardzo mocno wyciągniętych do góry. Stożki limnophilii aromatiki (nie wiem jak to odmienić :P) wyszły nad powierzchnię.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez comatose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flamingo
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2011, 7:43
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Chwilowo : Brak
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: Flamingo »

Ja myślę że rośliny rośną w dzień i w noc , dlaczego tak sądzę otóż w dzień i w nocy rośliny rosną lecz w dzień bardziej. :mikstury: skąd to wiem? Otóż zasadziłem roślinę w pudełku plastikowym i w dzień i noc liczyłem ich większość i wyszło że rośnie więcej w dzień :mikstury:
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Flamingo pisze:J... i w dzień i noc liczyłem ich większość ...
Flamingo - już kolejny Twój post, którego muszę się (z resztą pewnie nie tylko ja) ostro domyślać o co Ci chodzi. Jednak dla mnie Twój podpis nie jest tu na miejscu, gdyż niepiszesz poprawnie po polsku.

Wracając do tematu nie trzeba robić żadnych dośwadczeń - wystarczy wziąść pierwszą lepszą książkę do botaniki (nawet do biologii) i poczytać. ;)
Awatar użytkownika
varik
Posty: 133
Rejestracja: 18 sty 2010, 13:01
Imię: Bartek
Lokalizacja: Krosno,Miejsce Piastowe
Akwarium: 50l,20l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: varik »

Rośliny gdy mają zapewnione odpowiednie warunki rosną jak na drożdżach więc co za różnica czy rosną w dzień czy w nocy. Ważne że rosną, rozrastają się, mają sadzonki i ogólnie mają się dobrze.
VARIK
jmaciejjjj7
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:32
Imię: Maciek
Lokalizacja: Mazowsze
Płeć:

Post autor: jmaciejjjj7 »

Flamingo - już kolejny Twój post, którego muszę się (z resztą pewnie nie tylko ja) ostro domyślać o co Ci chodzi. Jednak dla mnie Twój podpis nie jest tu na miejscu, gdyż niepiszesz poprawnie po polsku.
MST czepiasz się Flaminga. Może mu słownik źle poprawił.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

jmaciejjjj7, temat stary a Twój post - co miał wnieść do tematu?
jmaciejjjj7
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:32
Imię: Maciek
Lokalizacja: Mazowsze
Płeć:

Post autor: jmaciejjjj7 »

Do tematu nic, ale nie ma co się godzić na ataki na kogoś, nawet w necie.
Awatar użytkownika
roton
Posty: 265
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:13
Imię: Robert
Lokalizacja: Przeworsk
Akwarium: 300 + 112 + 25
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: roton »

jmaciejjjj7, chłopie wyskoczyłeś z tym komentarzem po 4 latach istnienia wątku i za bardzo nie wiadomo o co chodzi...przepraszam Adminów że się wtrącam ale dosyć to dziwne...no nie ?
jmaciejjjj7
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:32
Imię: Maciek
Lokalizacja: Mazowsze
Płeć:

Post autor: jmaciejjjj7 »

I co z tego. Czy katolik ma pozwalać na ataki na kogoś?
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

roton pisze:przepraszam Adminów że się wtrącam
Opinie ogółu zawsze będą ważne- forum tworzymy wszyscy, nie tylko admini.
Dżoena pisze:Twój post - co miał wnieść do tematu?
jmaciejjjj7 pisze:Do tematu nic
jmaciejjjj7, widzę, że jednogłośnie obydwoje uznaliśmy, że posty o tematu nie wnoszą niczego, więc jako OT- niebawem zostaną usunięte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”