Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[300 l.] Ogólnokorzenne :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Piękny aranż Krzychu. Pogratulować
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Zenonzlasu pisze:Skalary pewnie wylecą, bo mnie irytują swoją rumuńską osobowością.
Pan da dwa :D

Akwarium wygląda super. Kiedy solimy?
przemx23
Posty: 43
Rejestracja: 17 wrz 2014, 22:26
Imię: Przemek
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć:

Post autor: przemx23 »

Jak oceniasz oświetlenie LED?
Wydajniejsze od świetlówek?
Mógłbym prosić o zdjęcie instalacji tego oświetlenia?
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

To, które mam (miałem) to zwykłe naświetlacze LED 10 i 20W o barwie zimnej białej - nic wymyślnego, zwykłe naświetlacze, jakich pełno na Allegro. Moim zdaniem, nie sprawdzają się. Obecnie zostawiłem sobie jeden 20W żeby robił bliki, a świecę do tego świetlówkami 2xT5 39W. Widać różnicę w kondycji roślin - przede wszystkim rosną, a nie wegetują.

O przewadze T5-tek nad zwykłymi LEDami może świadczyć też fakt, że są to stare, kilkuletnie świetlówki z akwarium morskiego - Aqua Medic 10K i 15K, więc barwa światła generalnie raczej niezalecana pod rośliny :)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

U. Zleciało nieco. Przy ostatnim poście w temacie Krzysiu Ibisz kończył liceum, teraz zaczyna podstawówkę :).

W temacie LEDów, to po paru latach stosowania - bardzo ładnie nadają się do hodowli glonów. Zielonych, i (zwłaszcza) nitkowatych. Pierwsza klasa. Mam teraz aquaelowskie Leddy Slim Plant i glony czują się pod tym świetnie. Rośliny się nie czują, ponieważ są martwe wewnętrznie i zatraciły osobowość, więc stoją w miejscu i nic nie robią. A miałem ambicje, że sobie zasadzę i te trawy będą tak malowniczo wyrastać spomiędzy kamieni i będzie tam taka dzikość serca. Mam dzikość glona. Niech będzie, trudno.

Obrazek

W akwarium poza kamieniami i glonem przebywają ryby wodne. Dziękuję za uwagę :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”