Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[50] Ogólniak bez nazwy

Bądzcie łaskawi ;)

Moderator: Administracja

Czy coś z tego będzie?

Jak najbardziej TAK
19
42%
Myśle ze NIE
11
24%
Trudno mi powiedzieć
15
33%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Na 100 % choroba spowodowana jest niewłaściwym odżywianiem. Masz korzeń w akwarium?
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Mam, zawsze był. Podmieniłem wode teraz i wyczyscilem filtry w wodzie z akwa, woda jeszcze brudniejsza. Moze wylaczyc filtry i nie sprzątac to bedzie lepiej ? ;|

Zawsze karmiłem je tak samo, dziwne zeby teraz im sie przez to coś działo.

Termin przydatnosci ochotki do 2013 albo 2014, czhyba ze zle przeczytalem, jest świerza o ile mrożone moze byc swierze. Slimaki to zwylke zatoczki i takie płaskie, nic nie pada, akurat im sie dobrze zyje.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Proponuję odstawić ochotkę na wieki, to nie jest dobry sposób na żywienie ryb. Ochotka potrafi ryby nieźle napompować, może być toksyczna.

Odstaw ochotkę całkiem, a w zamian kup wodzień, dafnie.
Ja narazie się jeszcze nie przejechałem na ochotce, ale wiele kumpli już tak mimo, że była to renomowanej firmy KATRINEX.

Odstaw i kup to co Ci mówię również firmy KATRINEX.

Jedno pytanie: CZY KIEDYKOLWIEK PRZED PODANIEM OCHOTKI PŁUKAŁEŚ JĄ I PÓŹNIEJ PODAWAŁEŚ, CZY OD RAZU DO AKWA PO ROZMROŻENIU ???

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Róznie ją podawałem, ale bardziej zastanawia mnie mętna woda ktora widac na zdjęciach. Po restarcie dalej taka sama wiecj filtracja nie jest problemem. Z dnia na dzien woda nie moze się tak zmętnic. To samo pokarm, nie podawalem ochotki a woda się zmętniła.

Chce rozwiązac problem zmętnionej wody, ( dla następnej osoby ktora to przeczyta ) Ryby zdechły i juz ich nie ma, mętna woda mętna woda przed i po restarcie, wezcie to pod uwage, bo pisac 1000 powodów to i jak moge ale łatwo je wykluczyc tym co pisze. dziekuje.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Być może zmętnienie powodują pierwotniaki. Mogła to być również kumulacja wszystkiego. Karmiłeś zbrojniki ochotką, co już w kilku przypadkach opisywanych na forum skończyło się zgonami. Jakaś choroba mogła rozwinąć się właśnie u zbrojników i potem zaatakowała pozostałe ryby. Wymieniłeś 100% wody, co równa się z zabiciem biologi w akwa, więc parametry mogą być różne, co może potęgować skutki choroby.
Moim zdaniem musisz pomyśleć nad dobrym filtrem do tego akwa i ewentualnie nad tymczasowym zastosowaniem lampy UV. Uważaj żebyś po zabraniu filtracji z kreweciarni nie stracił również tamtej obsady. Przed powrotem filtra do 2 akwa odkaź go.
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Zapomniałem wspomnieć ze wlałem wiaderko starej wody co może był o 15% całości starałem się żeby ta woda była jak najczystsza. W kwieciarnia mam mnóstwo mchów i roślin one produkują tlen, może na 2-3 dni im nie zaszkodzi brak filtra. Obawiam się ze dopóki nie znajdę sposobu na przypływ gotówki to nie będzie nowego filtra ;/
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Oj rafiku, ja myślę że możesz się rozczarować i jednak w kreweciarni pojawią się zgony, jak nie teraz to może za miesiąc.....

A co do tego tematu to koledzy dużo napisali, ale mam wrażenie że od momentu kiedy pojawiły się problemy to nie czytałeś ze zrozumieniem tego co ci pisali inni.
Na przyszłość jest nauczka że trzeba bardziej przemyśleć nasze kroki w akwarium, bo złe kroki = złe efekty tych kroków
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Ale wszystko bylo ok, do ostatniego czasu kiedy sie to zasyfiło " z nikąd" po restarcie to samo. Mysle ze nie tylko ja mialem taki problem i dlatego dodałęm fotki zeby to rozpoznac. Chce sie dowiedziec co to jest co moze byc przyczyną i jak sie tego pozbyc ;/ Pisalem co i jak sie działo, filtracje zwiększyłem, nie daje juz mrozonej ochotki podniosłem temperaturę, czytałęm uważnie crusta, ale nic to nie dało ;/ Przeciez nie robił bym nic na moja niekorzyść.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Nad filtracja- 2 dni, podmianki codzienne, ilość drobinek które zamulają i które są nie wiadomo czym i skąd się nie zmienia, dalej jest tyle samo. Filtry nie są w stanie tego przefiltrować bo to za małe drobinki, jakieś inne pomysły ? ;/
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Pisałem ci już 3 razy o filtrze sznurkowym i lampie uv. Nawet odnalazłem ci wątek o nim i takim samym problemie.
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... y&start=60
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

No wlasnie strałem sie to znalesc dzięki, lampy uv nie mam, ale to raczej nie jest bakteria ani choroba tylko zwyczajny syf, cos to musi wydzielac ;/

Tylko skąd wziąć te przedmioty i ile to kosztuje?
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

masz napisane że 5 zł wkład, w hipermarketach budowlanych i w sklepach z instalacjami wodnymi itp..

to jest wkład do filtra narurowego
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Przeczytałem tylko ze 5 mikronów, ok poszukam dzisiaj. Zatyczki są z wkładem razem ? wężyk się może jakiś znajdzie. dzięki
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: kfjat26 »

zatyczki to przecież najzwyklejsze zakrętki po butelkach typu PET :lol:
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Pierwszy raz widzę takie coś na oczy ( ten patent) ;) czyli jeszcze rurka ... ;D
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”