Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[63] Aneta

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Aneta »

No to u mnie jest w tej chwili to samo. Żwirek był gotowany w garze przed restartem (zatoczki) ale nie pomogło...
Pozdrawiam,
Aneta
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Aneta pisze:Jak wyprażę tą ziemię (do kwiatków jak sądzę) to nie będzie mi brudzić wody? Może mam ja płukać?
Ziemia z kretówki ;) Bierzesz bryłkę, lepisz z niej kulki ok. 1,5 cm średnicy i wyprażasz. Kulki są twarde po wyprażeniu więc szybko wkładasz na podłoże i palcem wgniatasz koło korzeni rośliny na głębokość 3-4 cm i tyle. Wodę kulka będzie brudzić jak będzie na wierzchu bądź za płytko wetknięta ;)
Aneta pisze:Szyszki olchy bezpieczniej kupić.
Zbieram osobiście i jest ok ;) Do dużego akwa leję wywar a do małego wrzucam całe i krewetki są zadowolone więc możesz zbierać bez kupowania :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Dżoena zdaje się wybiła świderki za pomocą no-planaria, jak masz dostęp do tego to mogłabyś spróbować.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
piotr77

Post autor: piotr77 »

wyjmij wszystko z akwa i polej goraca woda po szybach tylko nie wrzatkiem bo moze peknac ..korzenie, skalki tez wygotuj ...moze byc na nich ikra slimakow i bedziesz miala temat od nowa ...dobrze umyj baniak wewnatrz,przepatrz dokladnie rosliny itp .ja gotowalem dlugo miedzyczasie mieszalem zwirek w garnku i u mnie teraz jest git ;)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Aneta »

Oj to muszę się spieszyć póki jeszcze mrozów nie ma ;) Kreta akurat mam na działce. jak umebluję w akwa to będę prażyć glinę. Na olchę się wybiorę w takim układzie w najbliższym czasie.
Pozdrawiam,
Aneta
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Tylko szukaj olchy czarnej a nie szarej której pełno wszędzie.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Aneta »

Dzięki za ostrzeżenie. Zakupiłam dziś łupinę z kokosa. Zdjęcia po zmianach będą jak zmartwychwstane (pewnie gdzieś na weekendzie).
Pozdrawiam,
Aneta
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

comatose pisze:Tylko szukaj olchy czarnej a nie szarej której pełno wszędzie.

OO a czego tak ?? To nie jest obojętne ???
Zawsze myślałem , że olcha , to olcha .
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

boggi miałem kiedyś porównanie szyszek jednej i drugiej i właśnie nie było to samo, nie potrafię tego znaleźć teraz ;/ Teksty które można znaleźć w necie mówią właśnie o szyszkach olchy czarnej, np tutaj http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a5/a5,9.html
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Podzielę sie jeszcze moim doświadczeniem na temat szyszek. Zbieram je (zrywam z drzew) w okresie zimowym, po mocniejszych mrozach, przeważnie początkiem lutego. Szyszki są na pewno "otwarte", czyli bez nasion i widzi mi się, że po takiej zimowej termicznej obróbce pozbawione są grzybów i takich tam innych różnistych "żywych".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Aneta »

Niedługo czeka mnie przeprowadzka na piętro, więc i baniak trzeba będzie przenieść, co zapewne będzie wiązać się z restartem. Z racji tej, iż mam większość roślin z Azji postanowiłam ruszyć z tym biotopem lub czymś zbliżonym do niego. Proszę o kilka porad jak tego dokonać. Obecna obsada wygląda tak:

1x Mułojad
2+1 Prętnik Karłowaty
12x Neon Innesa - zastąpić czymś innym, zapewne razborami klinowymi (ile sztuk?)
6x Kirysek panda - też czymś dennym zastapić - tylko czym i w jakiej ilości?

Co do wystroju to brązowy żwirek i 2 korzenie

Z roślin jakieś cheńki, nurzaniec, cryptocoryny, jak dołożę światła to lmnophylie, mech wątrobowiec i microsorium, wyjątkiem będzie żabienica amazońska, która wytrwała od początku w moim baniaku i po prostu ją kocham ;) Proszę o sugestie i porady jak ruszyć z takim baniakiem.
Pozdrawiam,
Aneta
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Pretnik ok, 2 przylgi, 10 rasbora, danio galaxy, erythromicron. Daj pretnikom jakas pistie. :)
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A zamiast kirysków wrzuć piskorki :ironia:
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Aneta »

Dzięki. Coś nie tak z tymi piskorkami? Nie zjedzą mi anenthome helena? Przylgi dość ładne, ktoś wie gdzie można je dostać na Rzeszowie? Pistia będzie jak wykombinuję lepsze oświetlenie. Póki co, nie ma co zacieniać i tak jest grobowiec.
Pozdrawiam,
Aneta
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Jak jest ciemno to pistii nie dawaj. :) Piskorki nie zjedza helenek, ale je slabo w akwa widac. Najlepiej albo przylgi albo piskorki dac. :)
carpe diem ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”