Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Mój fragment stonehenge

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

[112] Mój fragment stonehenge

Post autor: horadi »

Moje akwarium to tradycyjna 112
Filtracja Fluval 104 wypełniony gąbka i ceramiką
Oświetlenie T5 2x35W sylvania aquastar i gro-lux
Ogrzewanie pokojowe
Podłoże ziemia do kwiatków i 25kg bazaltu
Nawożeni sole
CO2 butla 1,5kg
Dekoracje 30kg serpentynitu
Rośliny Mały Henio, Salzmannii, Eleocharis Parvula, Blyxa Japonica, Hydrocotyle Japan
Ryby Neonki, Gupiki

Zdjęcie prawie sprzed 2 tygodni

Obrazek

Aktualne zdjęcie

Obrazek

Mała poprawa literówki - crusta

[ Komentarz dodany przez: krzysiekb4: 2012-12-30, 18:44 ]
Proszę o dostosowanie tematu wątku do regulaminu działu Galeria. W przeciwnym wypadku temat zostanie zablokowany.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2013, 17:56 przez horadi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mietek882
Posty: 36
Rejestracja: 13 lut 2012, 23:57
Imię: Marcin
Lokalizacja: Manasterz / Jarosław
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: mietek882 »

fajne :) a bedzie jeszcze fajniejsze jak zarosnie :D
...potrzeba, matką wynalazków ;)
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: horadi »

Mała aktualizacja ze zmian jakie nastąpiły to z akwarium wyleciała Rotala Czerwona a na jej miejsce został posadzony Hydrocotyle Japan. W akwarium jest drobny problem z krasnalami które upodobały sobie kamienie i wylot wody z filtra, z kamieni są nie do usunięcia może zna ktoś jakiś sposób by je usunąć.

Obrazek
krzysiekh
Posty: 78
Rejestracja: 16 cze 2012, 8:02
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Opolskie
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekh »

Szczoteczka elektryczna do zębów, może być taka tania z tesco.
Praw­dzi­wa wie­dza to zna­jomość przyczyn.
Awatar użytkownika
sz_pyrek
Posty: 566
Rejestracja: 19 paź 2010, 7:51
Imię: Kamil
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 500
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: sz_pyrek »

Jeżeli sie da to wyciągnąć kamień bez niszczenie aranżacji to porostu go porządnie wyszorować, jeśli nie to zastrzyki carbo na kamień ;)
Po drogach jeździ masę świrów i psychopatów.
Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic...
Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ciekawy zbiornik ;) , szkoda tylko że krasnoludki Cię męczą :P
Ja krasnorosty zwalczam Easy Carbo, połowę strzykawy napełniam EC a drugą połowę wodą z akwarium i siup po krasnalkach, za dwa dni są czerwone a później znikają ;)
horadi pisze:Nawożeni sole
CO2 butla 1,5kg
Możesz ten temat szerzej rozwinąć?
Jakie masz PH, KH, NO3 i PO4?
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Oj chyba trochę krasnala wrosło na kamieniu :( Ale to nic. Kilka razy wystarczy ze strzykawki aldechydem glutarowym popsikać w krasnala i po dwóch tygodniach powinno być go znacznie mniej.

Ogólnie podoba mi się koncepcja całości. Fajny pomysł, ale zwrócił bym większą uwagę na szczegóły. Masz duże "przeskoki" planów w aranżacji. Popatrz na lewą stronę. Jest eleocharis i od razu wyrasta blyxa bez żadnego przejścia. A kamienie ustawione są za bardzo w rządku. Ale ciekawy motyw tworzy hydrocotyle wyłaniające się zza skały. Przydało by się, żeby prawa strona skały oraz mniejsze skały również były spowite przez jakąś roślinę. Niekoniecznie hydrocotyle.
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: horadi »

Planowo Mirro ma być tak Hydrocotyle Japan ma porosnąć od góry ten największy kamień ale trzy dni temu został przycięty i przez to tak to wygląda. Salzmannii ma się trochę położyć na tych dwóch kamieniach ale on rośnie najwolniej i jeszcze jej trochę brakuje. Pomiędzy Blyxa Japonica a Eleocharis Parvula jest kamień i nie ma za bardzo miejsca na jakąś inną roślinkę Blyxa ma zostać przycięta a ten Eleocharis myślę że do góry jeszcze podrośnie. A z tymi krasnalami jest tak na roślinach ich nie ma. Upodobały sobie jedynie kamienie i też zauważyłem że od pewnego czasu nie ma już nowych a te stały się strasznie ciemne. Bo jak je zaczynam szczotkować to odrywają się ich takie kępy i przyczepiają się gdzie indziej. Więc została jedynie metoda chemiczna. Wyciągnięcia kamieni z akwarium nie ma szans ponieważ w większości są przysypane dość grubą warstwą bazaltu
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 8:51 przez horadi, łącznie zmieniany 1 raz.
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: horadi »

Chciałbym się pochwalić moimi osiągnięciami w walce z krasnalami. Po krasnalach nie ma ani śladu ale nie obyło się również bez strat aldehyd glutarowy spowodował zmętnienie wody. Zmętnienie powoli ustępuję , myślę że jeszcze jedna podmianka i nie będzie ani śladu. Aldehyd moim zdaniem w czystej postaci lany bezpośrednio na małego Heńka niszczy go. Na dowód tej tezy wstawię zdjęcie na którym małe listki Heńka tam gdzie był polewany zostały spalone i zrobiły się brązowe Ale pomału zaczyna odbijać i z czubeczków wypuszcza nowe listki. Mogło to być spowodowane również tym, że w tych miejscach zadomowiły się krasnale.
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Nie musisz wklejac. Heniek jest delikatny, tak samo z mchami itp. :) Aldehyd wlany do akwa w zbyt duzych dawkach bez podmian, zwieksza DOC, a stad juz bliska droga do wysypu krasnali. :)
carpe diem ;]
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: horadi »

Oto moje efekty pracy nad krasnalami jeszcze tylko zostały na filtrze, w sobotę końcówki filtra pójdą w kwasek cytrynowy i myślę że to będzie koniec krasnali. Popracowałem też 2 planem z lewej strony i moim zdaniem wygląda to trochę lepiej ale blyxa jeszcze całkiem nie odrosła po przycięciu. Teraz przyjdzie czas na prawą stronę.

Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Proszę o dostosowanie tematu wątku do regulaminu działu Galeria. W przeciwnym wypadku temat zostanie zablokowany.
horadi
Posty: 95
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Łańcut (Głuchów)
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: horadi »

Generali skończył mi sie pomysł na to akwarium, ale nie planuje jeszcze restartu tylko chcę zmodyfikować tą stronę gdzie rośnie Blyxa. Hydrocotyle Japan spowił też prawą stronę, jeszcze pracuję nad Salzmanią by się zagęściła i może troszkę spowiła kamień. I może jeszcze jakaś roślinka na drugi plan. W niedalekiej przyszłości również będę stopniowo pozbywał się małego Heńka na rzecz Eleocharisa ponieważ taki jednakowy trawniczek bardziej mi się podoba i jest przy nim mniej pracy nie odrywa się od podłoża nie trzeba przerywać wystarczy raz na jakiś czas tylko ściąć.
Co wy sądzicie o takim pomyśle może macie jeszcze jakieś ciekawe koncepcje. Generalnie nie chciał bym zmieniać ustawienia kamieni tylko rośliny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”