Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[240] - Paweł - któreś z kolei już

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

[240] - Paweł - któreś z kolei już

Post autor: bols88 »

-120x40x50cm
-filtr wewnętrzny Aquael Unifilter 1000, filtr zewnętrzny JBL CristalProfi e900
-oświetlenie 4x40W Philips + Sylvania 865 6500k, zmodyfikowana obudowa Wromak, 2x30W działa w godzinach 7:30 do 21:30, 2x30W działa w godzinach 10:00 do 16:00,
-ogrzewanie Aquael ComfortZone AQ300
-co do podłoża tu macie relację z restartu
http://www.rzefa.podforak.ayz.pl/viewto ... =4307#4307
-nawożę symfonią złotą, K2SO4 plus zakosiłem mamie płynny nawóz do roślin doniczkowych :hyhy: , butla 6kg CO2 z osprzętem do rozpuszczania gazu,
-pokarm to płatki, granulat, tabletki, mrożonki, czasami żywy,

-rośliny to:
Kryptokoryna Balansa,
Nurzaniec,
Kabomba,
Ludwigia Repens,
Limnobium,
Wąkrotka,
Żabienice, kilka odmian,
Hygrophilia Corymbosa,
Lotos czerwony

-ryby to:
2 dobrane pary skalarów, odmiana złota, półwelonowa ( jakoś tak), regularne tarła co kilka tygodni,
2 (samiczki) x 4 (samczyki) kirysków spiżowych, regularne tarła co kilka tygodni, lub przy zmianach pogody,
3 x 3 bystrzyki ozdobne, tarła też były, strasznie płochliwe,
2 kosiarki,
1 x 1 mieczyk czerwony, odmiana simpson

Obrazek

Pozdrawiam i czekam na opinie i sugestie. I tak, korzeń zostanie czymś obsadzony :]

[ Dodano: 2009-06-04, 18:38 ]
Akwarium prosperuje, dałem dawkę nawozów, i dokupiłem żelazo w płynie, doszło też kilka nowych roślinek (dzięki Kwadratos i Jacky_B11). Odwiedziłem sklepy Aquatike i Iguane oraz Res-Gal. Zakupiłem w Aquatice mieczyki pomarańczowe ( w Przeworsku nazwali je jabłkowe - radosna twórczość sprzedawcy :luka: ) odmiana lira, ale widniały jako mieczyki weloniaste.

Na dzień dzisiejszy nie zauważyłem żadnych glonów zieloniastych jak i reszty badziewstwa szybko rosnącego. Zdjęcie zamieszczę później.

[ Dodano: 2009-06-06, 10:38 ]
Podmiana wody ok 20%, w filtrze wymieniłem zeolit na torf naturalny. Torf został wpakowany do pończochy i ułożony w pojemniku, tak że wypełnia całość wkładu. Woda zrobiła się brązowa, ale mam nadzieję że minie :looka:
Kolejność wkładów w filtrze ( licząc od dołu ) to gąbka, wkład ceramiczny, torf i gąbka. Zeolit może później zamienię z ostatnią gąbką.


Podmiana ok 50% wody przy pomocy węża kupionego w LM (polecam, nie trzeba latać z wiaderkami :hyhy: ). Z mojej winy namnożyło się trochę glonów nitkowych w miejscach gdzie jest silniejszy prąd z filtra, oraz na szybach bo zwiększyłem oświetlenie o 2 godziny. Ale teraz jest jak poprzednio. Roślinki rosną ładnie. Musiałem trochę wyciąć, bo dostawały do powierzchni ( kabomba i limnofilia). Reszta jak wyżej.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2009, 12:38 przez bols88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Oto fotka zbiornika po 4 dniach od założenia.

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Milutkie, ale może dawałbyś większą fotkę do tinypic. Nic to nie kosztuje a i więcej będzie widać. Tak z 1600 w poziomie nie będzie przesadą.
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Nie to że nie chcę Wam pokazać moje akwarium w lepszej rozdzielczości, stosowałem się wg opisu, że ma być tylko max 800x600. Tło prawdopodobnie zmienię na bristol czarny, lub ciemny niebieski.

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dzięki. teraz ładnie widać. Rozdzielczość dotyczy zdjęć dołączanych do forum. A tinypic to link zewnętrzny więc nie obciąża forum.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Zdjęcie z 14.06.2009 wieczorem. Nawożenie wstrzymałem na kilka dni, dziś zaaplikowałem S.Z. 4ml, K2SO4 3ml, oraz żelazo. Jak widać lotos pięknie rośnie, nurzańce wypuszczają nowe kłącza, limnofilia oraz kabomby mają chyba za duże odstępy pomiędzy okółkami, ale rośną ( kabomba pierwszy raz w życiu mi rośnie :D ). Bakopa po prawej stronie była hodowana jako lądowa odmiana ( bo miała kwiat, fioletowy), ale o dziwo bardzo dobrze rośnie. Rotala, nadwódka i wąkrotka też dają rade.

Za kilka dni podmiana (znowu :x ) większej ilości wody. Z obsady odeszły 2 glonojady i 3 bocje wspaniałe. Pojawiły się ślimaki, zawleczone z jakimiś roślinkami pewnie. Samce mieczyków biją się, normalka. Planuję jeszcze dokupić z parkę mieczyków koi jak zobacze, no i może berlińskie albo tuxedo.

Obrazek

[ Dodano: 2009-06-19, 15:41 ]
Podmiana ok 50% wody, ręcznie usuwałem nitki :? , skróciłem kilka roślinek, kilka przesadziłem, wywaliłem duży kamień.
Do kubełka dodałem zeolitu, ok 400ml. Dodałem też AlguMina Tetry, kilka ml, nie wg dawki. Nie dodawałem żadnych nawozów.
Rośliny rosną, mile mnie zaskoczyła żabienica amazońska, bo myślałem że wszystkie ded,ale pomiędzy łodygami rotali i nadwódki ujrzałem ładne, zielone liście, dł. ok 25cm.
Tak że doktorze, będzie żył :D . Dziś właśnie pocztą przyszedł wylot do filtra kubełkowego, firmy Eheim, ale zaadaptowałem go do JBL'a.

Oto fotka robiona w dzień, dlatego tak wyszła.
Obrazek

[ Dodano: 2009-06-20, 12:42 ]
Po podmianie na następny dzień tarło kirysków. Szyby oblepione ikrą, jakby nie mogły na roślinach, nie czają się z tym.

[ Dodano: 2009-06-23, 14:06 ]
Mała aktualizacja. Wywaliłem torf a na to miejsce dałem zeolit (cały koszyk). Nie nawożę, nitki dalej rosną, usuwam je ręcznie. Zobaczymy jak podziała nowy wkład.

[ Dodano: 2009-06-27, 16:02 ]
Podmiana 50% wody, ręczne wywalenie glonów nitkowych z krasnorostami.
Miłe zaskoczenie, pojawił się mały mieczyk czerwony, kilkudniowy. Przy wyrośniętych skalarach to jak cud :cheers:

[ Dodano: 2009-06-29, 19:58 ]
Fotka mieczyka simpsona, troszkę poprawiona w photoshopie.

Obrazek

[ Dodano: 2009-07-11, 13:24 ]
Podmiana ok 40% wody, ręczne wywalanie nitek i krasnorostów :? , dalej nie nawożę, młodego mieczyka wcięło, pewnie skalary łapankę zrobiły :x . Roślinki ładnie rosną, nie przycinałem, dalej dozuję CO2. Fotki wieczorem.

[ Dodano: 2009-07-20, 17:28 ]
Podmiana ok 40% jak co tydzień w sobotę, ale następnego dnia nie było ikry kirysków. Chyba już nie dały rady heheheh :lol: Młode mieczyki, tym razem żółte, oraz zdziwko, mały kirysek, ok 5mm. Dalej krasnorosty i nitki, ale w mniejszych ilościach.

[ Dodano: 2009-08-01, 22:12 ]
Jak co tydzień podmiana wody ok 40%, przycinka i lekka zmiana w aranżu. 2 młode kiryski są no i mały czerwony mieczyk też, podrośnięte. Kabomba kwitła ale musiałem usunąć kwiatostan. Z nawozów dodałem jedynie żelazo w formie płynnej, bo coś żabienice zaczynają mieć lekko żółte liście. Z nitek resztki, krasnorosty też się już nie mnożą, ale są i usuwam ręcznie. Przeczyszczenie obu filtrów, zmiana zeolitu, reszta standard.

Oto fotka
Obrazek

[ Dodano: 2009-09-05, 12:03 ]
Podmiana jak co tydzień ok 50% wody. Nie nawożę, dziś dodałem 120ml naparu z zielonej herbaty, zobaczymy jak nitki się zachowają.
Namnożyło się trochę młodych mieczyków, egzystują razem z dorosłymi skalarami 8)

[ Dodano: 2009-09-13, 15:24 ]
Jak co sobota podmiana wody ok 50%, czyszczenie. Nie podaję nawozów.

Ciekawe jest to że po ekstrakcie z zielonej herbaty, nitki namnożyły się jeszcze bardziej.
Zmieniłem też umiejscowienie wlotu i wylotu filtra zewnętrznego. Żabienice kwitną.

Ciekawi mnie też brunatny nalot na liściach, jakby brud ale ciężko go usunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”