Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Start akwarium

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Miałem na początku problem z glonami nitkowatymi, krewetki ammano może i jedzą te glony ale musiałbyś pewnie wpuścić całe stado takich krewetek a nie wiem czy byś się wypłacił za nie. Kosiarki również jedzą, jednak to nie rozwiąże do końca problemów, bo trzeba znaleźć powód wystąpienia tego glona. U mnie po dłuższej walce z nitkami zacząłem podawać więcej fosforu i nitki bardzo szybko zniknęły na dobre. Okazało się (mam podłoże aktywne), że moje podłoże wchłaniało całkowicie fosfor.
havoc777
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2015, 5:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 61

Post autor: havoc777 »

Z przykrością informuję, że ok 2 miesiące temu cała obsada mi padła - wyglądało to na zatrucie CO2. Nie wiem czy to przez kożuch bakteryjny blokujący dostęp tlenu (możliwe że powstał po padnięciu rybek). CO2 skończyło się w butli - może coś było na dnie butli (hipoteza). W każdym razie dopiero teraz zabieram się za prace w akwarium, bo po prostu się trochę podłamałem.
Prawdopodobnie z braku fosforu nastąpiła inwazja glonów nitkowatych,chyba muszę zacząć od początku.
W planach mam do wykonania automat dozujący nawozy (części przyszły z dalekich krajów). Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem do nawożenia C02 jest gaz czy carbo w płynie, bo coś mi się wydaje że ten kożuch powstaje od tego nawozu.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

A miałeś jakąś kontrolę nad podawaniem CO2 (sonda,elektrozawór)? Jeżeli nie, gdy butla się kończy gaz zaczyna wielokrotnie szybciej lecieć. Dlatego należy monitorować i sprawdzać stan butli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”