Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

50 l ikra ramirez

Aparat trochę psuje zdjęcia

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Łukaszenko pisze: więc nie rozumiem o co chodzi. :P
Nie nie rozumiesz, tylko chyba czytać nie potrafisz. To może powtórzę jeszcze raz:
Ryby te wymagają miękkiej i kwaśnej wody - lejesz zasadową kranówkę.
Wymagają delikatnego podłoża - masz takie, które je może poranić.
Łukaszenko pisze:Nie porównujmy tutaj ryb do ludzi, to jest takie trochę dziwne.
Dziwne, bo co? Bo do człowieka mamy mieć szacunek, ale do innego żywego stworzenia już nie?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Łukaszenko pisze:Nie porównujmy tutaj ryb do ludzi, to jest takie trochę dziwne.
Dziwne, bo co? Bo do człowieka mamy mieć szacunek, ale do innego żywego stworzenia już nie?[/quote]
Nie o to mi chodziło... a z resztą nie ważne. Osobiście uważam, że pielęgnice nie mają u mnie źle.
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=23818
Zobacz to. Jakoś nikomu nie przeszkadza, że takie ryby żyją razem na początku .
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Łukaszenko pisze:Osobiście uważam, że pielęgnice nie mają u mnie źle.
To zapytam jeszcze raz: w jakim celu zadajesz tutaj jakieś pytania, skoro wiesz najlepiej???
Łukaszenko pisze:Zobacz to. Jakoś nikomu nie przeszkadza, że takie ryby żyją razem na początku .
Tam obsada też mi się nie podoba, z tą różnicą że nikt tam o nic nie pytał. Wolnoć tomku w swoim domku - niestety ryby można męczyć i nie ma na to paragrafu (jak np. na hodowlę psów w złych warunkach), ale skoro zadajesz pytania to dlaczego masz potem gdzieś odpowiedzi?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Ok to ja już nie pytam tylko mówię że pielęgnice zostają :D
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Brawo, zaawansowany akwarysto...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Łukaszenko pisze:Ok to ja już nie pytam tylko mówię że pielęgnice zostają :D
Abraham Lincoln kiedyś powiedział-"Profesjonalista uśmiechnie się czytając bzdury, amator je zastosuje."

Jak już uczepiłeś sie tych rybek, to chociaż postaraj się spełniać ich podstawowe wymagania srodowiskowe.

U mnie tez nie jest różowo, ale chociaż wiem co mam oddać. i niebawem to sie stanie. xd
Greek pisze:Brawo, zaawansowany akwarysto...
Greek, kolega ma 14 lat, moze do niego trzeba w inny sposób pisac, niz do starego wyjadacza akwarystycznego. :P
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

duch amazonski pisze:Greek, kolega ma 14 lat, moze do niego trzeba w inny sposób pisac, niz do starego wyjadacza akwarystycznego. :P
No wiem, ale jakoś Kondzio potrafił być ogarnięty w tym wieku :P
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

duch amazonski pisze: No wiem, ale jakoś Kondzio potrafił być ogarnięty w tym wieku :P
Ale ja nie jestem kondzio :P
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Widzę że znowu Ci się oberwało od kolegów. Ramirezki to piękne rybki jeśli bardzo chcesz je mieć w swoim akwarium. Najlepiej wyglądają gdy mają warunki zbliżone do naturalnych, ale w związku z tym żę u Ciebie niestety tak nie jest proponuje Ci zrobić co następuje.
Wywal ten gryz bo to nie jest dobre podłoże dla żadnych rybek. Proponuje żwir (i mniejszy tym lepiej, ale szybko się malutki brudzi)bądź bazalt 1-2 mm nie są to drogie podłoża i zrób tym rybkom torche kryjówek.
To na początek, a potem zobaczymy co wykombinujesz. :pani:
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawprz, bazalt to właśnie nie jest podłoże dla ryb kopiących :/
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

z dwojga złego lepiej bazalt niż grys
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawprz pisze:z dwojga złego lepiej bazalt niż grys
Wszystko rozbija się o krawędzie - bazalt ma to do siebie, że ma te krawędzie ostre, więc zawsze będzie zły. Jak znajdziesz grys o gładkich krawędziach to wtedy on byłby lepszy, tylko mnie grys kojarzy się właśnie z ostrokrawędzistym kruszywem. A drugie skojarzenie - to kojarzy mi się z bazaltem. Zresztą na moje oko to właśnie w tym akwarium jest grys bazaltowy ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Oj Panowie jak zwykle młodego nie potrafią zachęcić tylko strzelają jak z armaty :P A potem płacz, że nikt się w galerii nie chce pochwalić ;)
Greek pisze: Zresztą na moje oko to właśnie w tym akwarium jest grys bazaltowy
Jakbyś dał sobie oko wyłupać, to byś teraz k**** oka nie miał :roll:

Białe kamyczki to żwirek marmurowy lub kwarcowy, czarne to bazaltowy - sprzedawane mieszanki jako podłoże do akwarium i... wciąż mniejsze zło niż grys.
Miałam nieprzyjemność dotykać się z grysem - bazaltowym, z otoczaków... powiem tak - jak ktoś płukał kiedyś grys gołymi rękoma to docenia "miękkość" żwiru - grys jest jak tłuczone szkło. Żwiry i bazalty "dedykowane" pod akwaria są obrabiane i dlatego potem 1kg kosztuje 2zł xd Grysu nikt tak nie będzie specjalnie przygotowywał - używa się go jako ściera pod asfalt (chociaż babcia tym kwiatki w doniczkach obsypuje i sobie chwali xd).

Co do żwirku bazaltowego, który ma kolega Łukaszenko - krótko mówiąc też jest do D. Sama mam resztkę tego badziewia bo niegdyś miałam bazaltową wysepkę usypaną w akwarium. Obecnie nie wiem czy bym się odważyła to kotu do kuwety wsypać xd Bazalt o frakcji do 2-3mm jest w miarę przyjemny, potem to już sieczka.


Pojedźmy dalej :ironia:
Przy Ramirezach (bardzo ładnych swoją drogą, takie okrąglutkie) - drobny piaseczek, kwarcowy - najlepiej jasny.
Raz, że to straszne zdechlaki także "ciągnięcie" ich na kranówce długo nie potrwa, strasznie nie lubię tych pielęgniczek - tak więc szlachcicom niestety należy zmiękczać wodę.
Dwa, że temperatura poniżej 27*C dla nich to Syberia i kolejny argument żeby kopnąć w kalendarz.
Trzy, że temperatura powyżej 27*C dla Twoich Kirysków to sauna i argument żeby Cię nienawidzić.

Wszystkim dobrze nie zrobisz.

Co proponuję:

- Wycieczka do Azji lub Afryki ze względu na parametry wody (opcja tańsza, łatwiejsza i równie przyjemna dla oka)

- Jeżeli musi być pielęgniczkowata Ameryka, ale taka szczęśliwa - musisz zacząć ogarniać temat zmiękczania wody - taka "błahostka" i wielu akwarystów nie zwraca na to szczególnej uwagi, ale to potem skutkuje. A skutek tego skutku to zniechęcenie do akwarystyki bo "wszystko mi zdycha".

To też nie jest tak, że jak włożysz Ramirezę do twardej zasadowej wody to od razu wykituje. Dlatego teraz mówisz, że rybka żyje i pływa. No pływa, ale za 3-4 tygodnie już będzie pływała brzuszkiem do góry z wystającym pasożytem z odbytu.

Kowalski opcje (do Ameryki):

1. Jak Ramirezy to nie Kiryski (Glony to w ogóle out bo straszne krowy z tego rosną) - ze względu na wyżej wspomnianą temperaturę.
2. Jak Kiryski to A. Borelli chociażby - wybaczają sporo błędów w przeciwieństwie do Ramirez (co nie znaczy, że należy z tego korzystać xd).
3. Jak nie A. Borelli i nie koniecznie Ameryka to ławiczka Razbor Borneańskich lub Galaxy.
4. Jak nie A. Borelli i koniecznie Ameryka to ławiczka Bystrzyków Amandy.

W przypadku Ameryki Południowej ciężko uniknąć zmiękczania wody, chyba że z kranu leci Ci płynna pianka, a my o tym nie wiemy (ale wątpimy bo w Polsce to rzadkość).

Nie ładuj na razie żadnych ryb i przemyśl sobie opcje, wszyscy chcemy dobrze dla Ciebie tylko nie każdy ma ciepłe serduszko i umie Ci to okazać :ironia:
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Białe kamyczki to żwirek marmurowy lub kwarcowy, czarne to bazaltowy - sprzedawane mieszanki jako podłoże do akwarium i... wciąż mniejsze zło niż grys.
Joooo, a czy ja napisałem, że białe to bazalt? Sorry, geologii się trochę liznęło.

Aha, a co do grysu to już wyżej wyjaśniłem. Bazalt zawsze będzie zły, a sam fakt, że coś jest grysem (jak kto by nie definiował tego grysu) wcale go nie dyskwalifikuje. Grys kwarcowy? Proszę bardzo, czemu nie? Grys bazaltowy - już nie, bo bazalt po prostu naturalnie pokruszony będzie miał te krawędzie ostre.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Greek pisze:Joooo, a czy ja napisałem, że białe to bazalt? Sorry, geologii się trochę liznęło.
To wyjaśnienie dla potomnych, Ty przecież już wiesz takie rzeczy po tej swojej geologii :ironia:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”