Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

50 l ikra ramirez

Aparat trochę psuje zdjęcia

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Cóż tam robi bocja i brzanki? :pomocy:
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Coraz fajniej to wygląda. Osobiście wywaliłabym ten paskudny żwirek i dała zwyczajny piasek rzeczny, efekt byłby mega przy tych kokoskach i Anubiasach.

Rybki to tak średnio dobrałeś, Brzanki wprawdzie duże nie rosną, ale lubią mieć po czym popływać. Wolą miękką wodę, a Mieczyki, Platki czy co to tam pływa - twardą, także lipa żeby razem trzymać - pomyśl o parce Pielęgniczek, ucieszą się jak zobaczą tyle kokosów :D

Ja bym z tym szła w Azję bo nieszczególnie trzeba uzdatniać wodę - sporo tam gatunków lubiących twardą i zasadową, chociażby Babki. Jak chcesz koniecznie Brzanki to zainteresuj się Cherry barb - twarda zasadowa woda, czyli to co masz w kranie. Kardynałki chińskie też piękne rybki.

No a jak chcesz coś super nietypowego to kilka Kolcobrzuchów karłowatych, ale że pochodzą z estuariów to musiałbyś bawić się w solenie wody - w słonawej wodzie lepiej im się wiedzie żywot. Do tego pasują właśnie Babki bo też lubią sól, a Anubiasa ciężko czymkolwiek zabić także solenie mu nie straszne :D

Pomyśl nad obsadą, lepiej mieć uśmiechnięte rybki w dobrych parametrach i odpowiednio dużym akwarium ;)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Kolcobrzuchy wcale nie wiążą się z solą ;) oczywiście to wyjątki, w tym szkiełku mógłbyś sobie pozwolić na łagodny jak na te rybki gatunek k. dwuplamy.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

wisłok pisze:Kolcobrzuchy wcale nie wiążą się z solą
Ale już miliony lat doświadczeń z tą rybką potwierdzają, że w słonawych akwariach dłużej żyją. Kolcobrzuchy nie mają ochrony w postaci łusek, dlatego sól w wodzie jest dla nich naturalnym pancerzem ochronnym 8)
Kolcobrzuchy dwuplame miałam i do łagodności było im daleko, to temperamentne rybki zwłaszcza w grupie 8-)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Przecież napisałem "jak na te rybki" :p czyli domyślnie kolcobrzuchy, załużmy o dwóch osobnikach innego gatunku w jednym akwarium możemy zapomnieć.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Greek pisze:Cóż tam robi bocja i brzanki? :pomocy:

Ona jest tam chwilowo bo miałem zbyt dużą plagę ślimaków i nic nie dało się zrobić.

[ Dodano: 2016-10-14, 14:48 ]
Szyszka pisze:Coraz fajniej to wygląda. Osobiście wywaliłabym ten paskudny żwirek i dała zwyczajny piasek rzeczny, efekt byłby mega przy tych kokoskach i Anubiasach.

Mieczyki, Platki czy co to tam pływa - twardą, także lipa żeby razem trzymać - pomyśl o parce Pielęgniczek, ucieszą się jak zobaczą tyle kokosów :D

Pomyśl nad obsadą, lepiej mieć uśmiechnięte rybki w dobrych parametrach i odpowiednio dużym akwarium ;)

Dzięki za miłe słowa. Te małe rybki to gupiki i wiem że nie koniecznie są one tam potrzebne, ale nie mam co z nimi zrobić. Właśnie myślałem o pielęgniczkach, bo wiele o nich czytałem i to specjalnie dla nich te kokosy.
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Witam Witam!

Post autor: Łukaszenko »

No i stało się!
Posłuchałem waszych rad i brzanki oraz bocja pływają treraz w 120-ce co prawda nie mojej ale mają tam dobrze. Na ich miejsce zakupiłem parkę pielęgniczek ramireza. Myślę, że czują się tu dobrze. Tylko jest jeden problem. Zawsze kiedy spojrzę na akwarium wydaje się być ono puste. Co sądzicie o dokupieniu neonów? A i co do żwirku to niestety na chwilę obecną musi zostać ten ale planuje go wymienić w nieokreślonej bliżej przyszłości.
A tu zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piszcie co o tym sądzicie!
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

A jaka teraz jest obsada?
Na co planujesz wymienić ten żwir?
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

10 szt neona innesa plus 4 szt otosków lub z 6 szt kirysków karłowatych. Grys koniecznie zamienić na piasek.
Łukasz
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

kuba4410 pisze:A jaka teraz jest obsada?
Na co planujesz wymienić ten żwir?
Aktualnie jest to parka ramirezów, 2 helenki, ampularia, glonojady i kiryski a co do żwiru to włąsnie nie wiem . Może jakieś propozycje (w nie kosmicznej cenie)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Najpierw zmień podłoże, dopiero potem kupuj jakieś ryby. Przy mniejszej ilości ryb będzie to łatwiejsza operacja ;)
Przy pielęgniczkach, kiryskach i zbrojnikach, jedyne możliwe podłoże (wg mnie i wielu innych akwarystów) to piasek - na przykład "ZEW" z OBI czy Leroy Merlin. Jeśli do takiego nie masz dostępu to jakikolwiek inny, który nie wpływa na parametry wody.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Nie masz warunków ani na ramirezy, ani na neony (ani tym bardziej na obydwa gatunki na raz). Na kiryski też nie masz. Wcale nie posłuchałeś się żadnych rad tylko znowu zrobiłeś po swojemu :/ Szczerze powiedziawszy ani mnie to ziębi ani grzeje, tylko po co w takim razie wciąż zadajesz pytania i niby się radzisz skoro odpowiedzi uderzają w ścianę?
Aha - akwarium ma się wydawać puste :!:
No ale
Łukaszenko pisze:CO zrobisz jak nic nie zrobisz?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Greek pisze:Nie masz warunków ani na ramirezy, ani na neony
Dlaczego ? Gdyby nie miały warunków, to by zdechły, a tak nie jest, Pięknie się ubarwiają, więc chyba cic im nie brakuje. Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Łukaszenko pisze:Dlaczego ?
Złe podłoże i zła woda.
Łukaszenko pisze:Gdyby nie miały warunków, to by zdechły, a tak nie jest,
I to jest właśnie podstawowy błąd w rozumowaniu. Bezdomni, mieszkający na ulicy Twoim zdaniem mają w takim razie warunki?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Łukaszenko
Posty: 103
Rejestracja: 20 wrz 2014, 13:18
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pilzno
Akwarium: 50x30x30 i 25x25x30
Płeć:
Wiek: 21

Post autor: Łukaszenko »

Łukaszenko pisze:Gdyby nie miały warunków, to by zdechły, a tak nie jest,
I to jest właśnie podstawowy błąd w rozumowaniu. Bezdomni, mieszkający na ulicy Twoim zdaniem mają w takim razie warunki?
Nie porównujmy tutaj ryb do ludzi, to jest takie trochę dziwne. Nie rozumiem czemu ona ma się czuć tu źle. Myślę, że podłoże nie jest takie znowu złe, a woda no jest jaka jest, ale wydaje mi się, że jest dobra. Mają durzo kryrówek więc nie rozumiem o co chodzi. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”