Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Projekt akwarium 1260l

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Pytałeś w akwaresie w Rzeszowie? Z Ostrowa W. to dość daleko jechać z szybami

Co do szkła opti to potwierdzam, że trzeba uważać, bo jest bardziej podatne na zarysowania.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Błąd podstawowy jaki już popełniłeś to to , że masz już gotowy stelarz . Jak się nie myle to akwarium będziesz wpychał do środka , czy wyliczyłeś ile takie akwarium puste będzie warzyło bo moje ok 130kg twoje jakieś 3 razy więcej więc jak je tam wsuniesz nie uszkadzając szkła . Takie akwaria buduje się na miejscu tam gdzie będzie stało
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Z tego co wiem to w Akwaresie gość klei akwaria po 1500 litrów więc bez problemu powinien takie zrobić kwestia tylko ceny myślę.
Awatar użytkownika
Blondona
Posty: 339
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:24
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Mam!!!!!!!!!
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Blondona »

Ciągle czekam.... Już się doczekać nie mogę, kiedy skończysz dzieło? :)))
W nastroju była zawsze szampańskim albo podłym. Same skrajności, nic pośredniego. Niektórzy mówili, że jest stuknięta. Drętwusy tak mówiły.

Charles Bukowski
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

Heja
Co do akwarium, to nie bede sie wypowiadal, zazdroszcze jedynie.
Co do stelaza:
Jak dla mnie to za malo wręg poprzecznych, dalbym tak co 15cm.
Dobre wypoziomowanie, plyta co najmniej 36mm pod akwarium i potrojne sprawdzenie gdzie sa punkty nacisku oraz ich likwidacja.
Spod nie wykorzystany jak widze, można by bylo wcisnąc tam cala elektryke, filtry, nawożenie i inne pierdolety przydatne w tak duzym akwarium.
Płyta OSB wizualnie nie pasuje, chyba, ze bedziesz czyms konkretnym jeszcze obkładał (myslisz o ceramice ??)
Po mojemu byłby tam fornir egzotyczny. Moze heban makkasar albo Cocobolo.

B
Awatar użytkownika
dvd
Posty: 136
Rejestracja: 21 lut 2016, 0:31
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:

Post autor: dvd »

Mam nadzieje że niedługo już wystartujesz, sam bym chciał mieć takie duże ale muszę nauczyć się na mniejszym.

Lepiej wzmocnić konstrukcję teraz, bo później jest ciężej coś zmienić, do tego małe naprężenia są nie mile widziane na takiej długości.

Powodzenia życzę
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

no i jak woda wlana ,,pochwal się :całuski:
lukast1983
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2014, 21:29
Imię: Lukasz
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: lukast1983 »

Mala aktualizacja ;) Wiem, ze to tylko szkło ale i tak jestem zadowolony, ze prace idą pooooooowoli do przodu.

Podczas klejenia, majster zalecił zwiększenie liczby poprzeczek pod akwarium, co tez sie udało odrazu zrobic! Ogólnie nie obyło sie bez problemów ale szkło stoi.... i czeka az silikon stwardnieje i ja bede miał czas, na zalanie go ;)

Obrazek[/URL]

Aha! Firma, która miała to skleić, stwierdziła, ze oni takich zbiorników nie robią, dwa tygodnie przed klejeniem! Wiec musiał znaleść kogoś innego. Znalazłem Pana Waldka, „który juz tego nie robi... ale jak sie do niego zadz i zapyta to pewnie zrobi” ;) Tak tez sie stało!
Jedyna uwaga do naśladowców, amatorów takich zbiorników itp; skontaktujcie sie z taka osoba najpierw, co zaoszczędzi Wam masy czasu, kłopotów i, jak w moim wypadku, nie ograniczy was do 3,5m, gdy mogło byc 6,25m 8) Taka osoba poinstruuje Was jak powinien wyglądać stelarz, co ma mieć a czego nie, gdzie moga byc otwory w kominie, jaki sump itd itd.

[ Dodano: 2017-12-06, 22:12 ]
Belushi pisze:Heja
Co do akwarium, to nie bede sie wypowiadal, zazdroszcze jedynie.
Co do stelaza:
Jak dla mnie to za malo wręg poprzecznych, dalbym tak co 15cm.
Dobre wypoziomowanie, plyta co najmniej 36mm pod akwarium i potrojne sprawdzenie gdzie sa punkty nacisku oraz ich likwidacja.
Spod nie wykorzystany jak widze, można by bylo wcisnąc tam cala elektryke, filtry, nawożenie i inne pierdolety przydatne w tak duzym akwarium.
Płyta OSB wizualnie nie pasuje, chyba, ze bedziesz czyms konkretnym jeszcze obkładał (myslisz o ceramice ??)
Po mojemu byłby tam fornir egzotyczny. Moze heban makkasar albo Cocobolo.

B

Tak tez sie stało ;) Poprzeczek teraz ci u nas dostatek ;)
Spod bedzie wlasnie wykorzystany, na to co napisałeś ;)
Całość akwarium- stelarz bedzie obita panelem, zeby tworzyć „jedna bryle” z pokojem. Narazie na nic lepszego niż panel mnie nie stać, a taki ładny wzorek egzotyczny to mi sie od dawna marzy, ale wydaje mi sie, ze lepiej bedzie wyglądało akwarium gdy „spoi” sie z pokojem.

[ Dodano: 2017-12-06, 22:14 ]
dvd pisze:Mam nadzieje że niedługo już wystartujesz, sam bym chciał mieć takie duże ale muszę nauczyć się na mniejszym.

Lepiej wzmocnić konstrukcję teraz, bo później jest ciężej coś zmienić, do tego małe naprężenia są nie mile widziane na takiej długości.

Powodzenia życzę
Obawiam sie, ze wcześniej niż w przyszłym roku, nie ma co liczyć na zalanie :( Ale gdy cos sie ruszy, na pewno sie pochwale!
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 9:12 przez lukast1983, łącznie zmieniany 3 razy.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Powiem ci jak zrobić prosto i tanio tło do takiego tramwaju ,, kupujesz płytę plexi w supermarketach ,,takie do drzwi pokojowych one mają 65cm szerokie a nawet po półtora metra długie czy wysokie mają fajną strukturę tła akwarystycznego i jest płaskie malujesz to farbą akrylową dekorala kolor do wolny według uznania farba na puszce ma namalowany pociąg z drewnianych klocków ok30zł potem jakiś pigment do naniesienia innych kolorów zmieszaną farbę nanosisz tą drugą warstwę wałeczkiem ,,jak to wyschnie nanosisz warstwę bazy bezbarwnego lakieru samochodowego z utwardzaczem i masz tło zamkniesz się w kosztach ok 200zł,,oczywiście wszystko przyklejasz do tylniej szyby sylikonem,, płyty wybieraj tak aby po złączeniu pasowały do siebie jak łączenie tapet na długość ,,wychodzi naprawdę fajnie
Morelia
Posty: 24
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:47
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krosno
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Morelia »

Świetny projekt! Bardzo Cię proszę pochwal się gdzie udało Ci się dostac szybę długą na 350cm w jednym kawałku. Koszty szkła lub wykonania akwarium też byłby miło widziane ;)
Awatar użytkownika
tom.pol
Mecenas
Posty: 217
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Z pierwszego wirażu
Akwarium: seta
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: tom.pol »

Dżentelmeni nie mówią o piniądzach ;)
Powstaje projekt <b> Third World </b> 100x40x30=120 europejskich jednostek pojemności

Ósmego dnia - Bóg stworzył ... sport żużlowy.
Morelia
Posty: 24
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:47
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krosno
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Morelia »

Może byc na PW skoro żony śledzą wątek. :pani:
lukast1983
Posty: 10
Rejestracja: 28 sty 2014, 21:29
Imię: Lukasz
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: lukast1983 »

Morelia pisze:Może byc na PW skoro żony śledzą wątek. :pani:
Moja zona stwierdzila tylko, ze jkabym od poczatku wiedzial, ze tafle szkla sa 6 metrowe to mozna bylo od razu takie zrobic :podwójnie widzę: Zaniemowilem z wrazenie....ale pozniej dodala, ze skoro to juz jest to nie ma sensu zmieniac :/

Wybacz ale nie pamietam :( Calos cos ok 4-4,5 tysiaca + stojak 2,8 tysiaca..... i reszty nie pamietam :( . W cenie szkla jest sump 100x50x50.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

lukast1983 pisze:
Moja zona stwierdzila tylko, ze jkabym od poczatku wiedzial, ze tafle szkla sa 6 metrowe to mozna bylo od razu takie zrobic :podwójnie widzę: Zaniemowilem z wrażenia....
Moja żona też mnie czesto zaskakuje i za to je właśnie kochamy :mrgreen:
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

A dno masz dzielone czy w całości??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”