Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240l z paletkami

Plany ;)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Nikt koledze nie radził robić restartu albo wkładać niepewnego tła... Nie mów więc że to wina tych którzy chcieli dobrze doradzić.
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

hehe nie obwiniał bym tła, a juz tym bardziej restartu o to co dzieje się z rybami
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

kuba4410, myślę że najlepiej po prostu Obrazek
;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol
pasuje mi tu jak najbardziej
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Panowie wydaje mi się że was spór jest bez celowy. Forum jest po to żeby pomagać, a nie pokazywać swoją wyższość. Proponuje więc pracę wspólną. Greek twoja teoria jest ok, ale czasem warto posłuchać praktyka i vice versa.
Tak więc przestańcie okazywać wyższość i wspólnymi siłami pomóżcie koledze wyjść z kłopotu bo jak wiecie paletki nie sa tanie, a ich hodowla łatwa.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawprz, chodzi o to, że ten człowiek nie napisał nic konkretnego co mu nie pasuje, tylko mąci. Jaką ja teorię pisałem? Żadną. A zawsze najłatwiej wpaść i popisać jakieś teksty atakujące inne osoby (mimo że nie pisze się niczego konkretnego). Ja sam dalej nie wiem o co temu człowiekowi chodzi, oprócz tego żeby zrobić zamieszanie. Nie napisał ani razu jakie jest jego stanowisko, więc w jaki sposób mam "posłuchać praktyka"?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Tylu fachowców a nikt ci nie mówi , że PH idzie ci do góry od podłoża , jak masz drugie akwarium to wlej czystej wody z filtra RO lub po prostu złap typowej deszczówki z dachu . tylko nie okrytego papą wlej w łącz napowietrzanie i filtr jakis i dojdą do siebie ,,,jak już nie jest za późno ...dla paletek wybiera się zwykły żwir rzeczny taki jak używasz do budowy fundamentów bo ma obojętne PH
Poprawiłam literówki. Dżoena
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 20:01 przez funio721, łącznie zmieniany 1 raz.
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

funio721 pisze:Tylu fachowców a nikt ci nie mówi , że PH idzie ci do góry od podłoża ,
idzie np z bazaltu, dla paletek najlepszy piasek kwarcowy

funio721 pisze: jak masz drugie akwarium to wlej czystej wody z filtra RO lub po prostu złap typowej deszczówki z dachu
opcji deszczówki w ogóle nie polecam, może i w teorii czysta ale w praktyce szambo...
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Miałem możliwość zbadania deszczówki PH 5,8 i reszta to zero absolutne przewodność ok 40 mikro simensów, a jeżeli chodzi o pierwiastki szkodliwe to nic nie przekraczało norm wody do picia mówię tutaj o żelazie wapniach magnezu sodu jak znajde te testy to wam pokażę bądz co bądz wy te wszystkie pierwiastki i tak wlewacie w postaci mikro i makro do baniaków w postaci nawozów więc nie był bym taki przekonany że to szambo ,, Generalnie ja od wiosny ruszam z podmianami z deszczówki z działki ,,hyraulika już gotowa tylko dach zmienie od szopy na blaszany pojemniki 2 po 250l każdy ze sobą połączone i pompa od CO IBO po to ażeby mi wyrzucała wodę na zewnątrz i zobaczymy co będzie się działo ,,oczywiście całość przepuszczę przez filtr węglowy
Literówki. Dżoena
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 20:50 przez funio721, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”