Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240l z paletkami

Plany ;)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

ksywa pisze:Więc nawet czyste RO nie załatwi sprawy, bo nie obniży skutecznie PH do wartosći poniżej 7 w akwarium, są do tego specalne preparaty, poza tym czysta RO jest niezdrowa dla ryb i trzeba bedzie dozować minerały (wyobraż sobie picie wody bez mikro i makroelementów, a co gorsza przebywanie w takim środowisku)
Przestań już lepiej mącić, bo pokażę Ci wachlarz gatunków, które żyją w wodzie o skrajnie niskich przewodnościach i zobaczysz, że wcale nie ma w tym nic niezdrowego. I nie pisz po raz kolejny bzdur, że na czystym RO bez dodatków nie obniżysz pH poniżej 7. Współczuję jakości membrany w Twoim filtrze ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Greek pisze:
ksywa pisze:Więc nawet czyste RO nie załatwi sprawy, bo nie obniży skutecznie PH do wartosći poniżej 7 w akwarium, są do tego specalne preparaty, poza tym czysta RO jest niezdrowa dla ryb i trzeba bedzie dozować minerały (wyobraż sobie picie wody bez mikro i makroelementów, a co gorsza przebywanie w takim środowisku)
Przestań już lepiej mącić, bo pokażę Ci wachlarz gatunków, które żyją w wodzie o skrajnie niskich przewodnościach i zobaczysz, że wcale nie ma w tym nic niezdrowego. I nie pisz po raz kolejny bzdur, że na czystym RO bez dodatków nie obniżysz pH poniżej 7. Współczuję jakości membrany w Twoim filtrze ;)
Już nie będę karmić Trola bo rośnie w silłę i brnie w glupotę
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Jeżeli jesteś taki hardy to zapraszam do lektury: http://www.aqua-aquapress.com/pdf/12(4) ... ysodon.pdf
Wątpię, czy z Twojego RO (o ile w ogóle go masz i masz akwarium) leci woda o takiej lub niższej przewodności, niż taka jaką podają powyżej szanowani autorzy.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Dzięki za lekturę, wzbogaci moją kolekcje ;), a Tobie życzę poznawanie tych pięknych ryb
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Greek, mam torf eheima, już się bawić czy poczekać z no3?

I możesz tak dla przykładu podać jakie mam uzyskać parametry?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawmoss pisze:Greek, mam torf eheima, już się bawić czy poczekać z no3?
Daj sobie czas, doprowadź do stabilizacji w zbiorniku i wtedy dopiero zmieniaj wodę. Nie wiem jak działa taki przemysłowy torf, czy inaczej niż normalny, więc będziesz musiał na zasadzie prób i błędów dojść jak to działa. Tylko nie "poczekać", a podjąć stosowne kroki ;)
pawmoss pisze:I możesz tak dla przykładu podać jakie mam uzyskać parametry?
Ja bym starał się trzymać pH koło 6,5 dla paletek, ale to zależy jeszcze jaka ma być planowana cała obsada.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Parametry na dziś:

PH - 7.2

NH4/NH3 - 0mg/l

NO3 - 25mg/l

NO2 - 0.5mg/l

[ Dodano: 2016-12-01, 17:48 ]
I jeszcze pytanie,ma ktoś testy JBL Kh, GH oraz test Sera Co2 ( taki z pudełkiem )
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Potwierdza się więc, że biologia działa już całkiem sprawnie, bo sama podmianka nie usunęłaby takich ilości amoniaku i NO2. Teraz pozostaje odnaleźć złotą proporcję podmian do karmienia i trzymać w ten sposób azot w ryzach :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Dzisiaj:

Gh - 6.5
KH - 6
No3 - 25
No2 - 1
Ph - 7.3

[ Dodano: 2016-12-03, 16:41 ]
Greek,

Rzeczywiście coś tam się stabilizuje :p

Niestety nie wiem jak się skończy moja przygoda z dyskowcami gdyż nie chce zabawiać wody ( torf )

[ Dodano: 2016-12-03, 16:46 ]
PS: właśnie znalazłem że mam dokładnie torf eheim pellets
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

No coś tam się stabilizuje przy tych twoich doradcach, szkoda tylko że nie pH, bo od 21.11.16 (7,0 pH) do dzisiaj 3.12.16 (7,3 pH) Ci skoczyło. Zwłaszcza że po rybach już widać że są po mocnych przejściach bo raczej przypominają wyścigówki niż dyskowce. Świadczy to o dużych zaniedbaniach do tej pory.
I jeżeli nie zaczniesz pracować nad pH i odpowiednia dietą dla nich to ta przygoda szybko się zakończy.
Aktualizuj wątek zdjęciami ryb co 2 tygodnie żeby w razie potrzeby osoby które mają doświadczenie z paletkami mogły w porę zareagować.

Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pawmoss, coś mi się nie zgadza, bo na PW piszesz o KH=4, a tutaj co innego ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Rzeczywiście musiałem coś pomylić, chyba że tak się zmieniło xd właśnie zrobiłem testy:

Ph 7.2
Gh 8
Kh 5.5



Tak jak pisałem na pw, mam również preparat tropical pH minus, właśnie wlałem do naczynia 1l wody z akwarium, dałem 10 kropel preparatu, oto parametry:

Ph 6
Kh 3.5
Gh 7

Po dodaniu jeszcze 5 kropel zmieniło się tylko kh na około 1, około gdyż po dodaniu 10mi po 1 kropli robi się żółty i trudno określić :p

[ Dodano: 2016-12-05, 14:40 ]
Paletki wczoraj już normalnie się zachowywały, nie uciekają, wszystkie 5 pływają i szukają małych gupikow które się rozmnozyly kilka dni po wpuszczeniu :)

Temperaturę obniżyłem do 28
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

10 kropli - obniża KH do 1n (czyli mniej więcej tyle ile byś potrzebował) na 1L wody.
Zatem przy 200 litrach - potrzeba 2000 kropli. Przyjmując 0,05ml - objętość kropli, potrzebne będzie 100ml do obniżenia w całym akwarium. Wnioski nasuwają się same :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Czemu tak ? 10 kropli zmienia kh i pH do 6, nie chce tak niskiego ph, powiedzmy 6.5, nie wystarczy np 100l o pH 6?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Nie zmienia do 6. Patrz na KH - potrzebujesz KH~1 żeby mieć pH na poziomie poniżej 7 (pomijając torf). Takie wyniki pH jakie teraz otrzymujesz są zaniżone, bo zbija je dwutlenek węgla powstały w reakcji.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”