Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

240l z paletkami

Plany ;)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Znów popełniłeś kardynalny błąd odłączając stary filtr.. Trzeba było zostawić, żeby chodziły obydwa przynajmniej z 2tygodnie. Albo po prostu przełożyć "stare" wkłady do nowego filtra...
Co do tych testów... Spróbuj może kupić jakieś inne testy i nimi zmierzyć? Albo zanieś wodę z akwarium do sklepu zoologicznego i poproś żeby Ci zbadali.
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

pH czystego RO powinno mieć PH neutralne 7,0, które trzeba dodatkowo zbić w dól, jeżeli wymieniasz codziennie 60L wody to biologia nigdy sienie ustabilizuje, jeżeli podłączyleś paletkom filtr z innego akwa to prawdopodobnie zaserwowałeś im porcje patogenów które sie mogą na nich odbić
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Wszyscy mówili, podmianka podmianka więc tak robiłem, codziennie podmieniałem po 20l, jedynie dzisiaj podmieniłem więcej aby zobaczyć czy coś się zmieni.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

No teraz to chyba musisz robić te podmianki żeby usuwać na bieżąco azot z akwa.. Dopóki chociaż trochę bakterii w filtrze się nie namnoży... Przynajmniej ja bym tak robił w takiej sytuacji.
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

Dokładnie :) co do NO3, NO2 to na razie nie mam wyjścia :)


Ale co do PH to nie do końca wiem co robić, jak mam obniżyć ? przed założeniem akwa myślałem, że RO wystarczy... teraz już nie wiem po co mi to potrzebne xd

Jak sprawdzić czy np żwirek nie podwyższa PH ?
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

codziennie podmiany nic nei zmienią, tylko mniejszy poziom azotanów ale biologi nei pomoże, a bez tego nie ma stabilizacji zbiornika. Gówna to azot (trzeba sie pozbywać regularnie) , trzymaj się wskazówek z postu wyżej. Karmić tak by pokarm nie zalegał, mięsem można na trochę dłużej (minimalnie obniży pH i ryby nei będą głodne)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Wlej wodę Ro np. do szklanki, wrzuć tam trochę żwirku i zbadaj parametry po 24h, potem może po 48. Co jakiś czas możesz zamieszać ten żwir.
pH można obniżyć na wiele sposobów ale jak coś z akwarium je podnosi, to jest to trochę syzyfowa praca...
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

zwykłe natlenianie wody ma wpływ na wzrost ph wody
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Czytam tak ten temat i czytam. Chyba nikt wcześniej nie wspomniał, ale jeżeli masz nie dojrzały filtr to może zakup bakterie w płynie lub proszku które mogą pomóc z wystartowaniem cyklu azotowego?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

kuba4410, Kolega nie używa interpunkcji, a jemu chodziło o to, żeby właśnie przejmować się NO3 i NO2 - stąd nieporozumienie - a żeby nie przejmować się amoniakiem w pH<7 (co akurat jest półprawdą) :)


pawmoss, rzeczywiście zawaliłeś z tym pozbyciem się działającego filtra, niemniej widać iż nie ma takiej tragedii z biologią, jeżeli NO3 dobiło do 50ppm. Jakoś to działa i szybko zacznie działać sprawnie. Tylko to ani w minimalnym stopniu nie rozwiązuje Twojego problemu, bo nawet jakby biologia działała 100% sprawnie to wciąż miałbyś ogromne problemy z azotanami.
Jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest moim zdaniem tylko i wyłącznie przekarmianie ryb. Nie potrafię sobie w żaden inny sposób tego wyjaśnić. I jeżeli podmiany są codzienne, ok. 30% to naprawdę musi to być solidna przesada, zwłaszcza że obsada nie jest jakaś wybitnie obfita.
ksywa pisze:pH czystego RO powinno mieć PH neutralne 7,0
To jest bzdura - pH neutralne będzie miała czysta H2O.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Gdl, to jest zazwyczaj pożywka dla bakterii (czyli coś czego w tym przypadku mamy aż nadto), a nie bakterie.
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

cykl azotowy startuje po pojawieniu się np. odchodów ryb lub pokarmu, bakterie szybko się namnażają ale to proces długotrwały i i stabilizacja odbywa siew okolo 3-4 tygodniu, bakterie i tego typu chemia pomaga ale Paletki ja odczują, lepiej pozwolić naturze działać cuda
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

ksywa pisze:Nie przejmuj się No2 i No3 najważniejsze przy paletkach jest pH poniżej 7.
Greek, ja to widzę tak: "Nie przejmuj się No2 i No3. Najważniejsze przy paletkach jest pH poniżej 7."
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Greek pisze:kuba4410, Kolega nie używa interpunkcji, a jemu chodziło o to, żeby właśnie przejmować się NO3 i NO2 - stąd nieporozumienie - a żeby nie przejmować się amoniakiem w pH<7 (co akurat jest półprawdą) :)


pawmoss, rzeczywiście zawaliłeś z tym pozbyciem się działającego filtra, niemniej widać iż nie ma takiej tragedii z biologią, jeżeli NO3 dobiło do 50ppm. Jakoś to działa i szybko zacznie działać sprawnie. Tylko to ani w minimalnym stopniu nie rozwiązuje Twojego problemu, bo nawet jakby biologia działała 100% sprawnie to wciąż miałbyś ogromne problemy z azotanami.
Jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest moim zdaniem tylko i wyłącznie przekarmianie ryb. Nie potrafię sobie w żaden inny sposób tego wyjaśnić. I jeżeli podmiany są codzienne, ok. 30% to naprawdę musi to być solidna przesada, zwłaszcza że obsada nie jest jakaś wybitnie obfita.
ksywa pisze:pH czystego RO powinno mieć PH neutralne 7,0
To jest bzdura - pH neutralne będzie miała czysta H2O.
a jak nazwiesz i określisz czystą H2O ? i ile pH ma według Ciebie woda RO?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 22:11 przez ksywa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Greek, ja to widzę tak: "Nie przejmuj się No2 i No3. Najważniejsze przy paletkach jest pH poniżej 7."
No w sumie też tak można :P Mnie zasugerowało to pH<7 jako związane z toksycznością amoniaku. Ale zgadzam się, że cudów uczynić nie można przy takiej pisowni ;)
a jak nazwiesz i określisz czystą H2O ?
Właśnie tymi trzema znakami: "H", "2" oraz "O". I na pewno nie jest to RO.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”