Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112l] Ogólne

Moje małe 112l

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Chłopie nie kupuj roślin... Rzuć temat na forum albo giełda i obsadź to porządnie bo się marnuje powierzchnia... jest kilku co robi przycinki zobaczysz jak Ci się zazieleni to będzie miało inny wygląd...
powodzenia ja też raczkuję ;)
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

Taak. Teraz wiem że należało bić na forum a nie odwiedzać sklepy. A co do tła to coś pokombinuję z brystolem
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 20:41 przez Burzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

Prawdopodobnie w niedzielę wspomogę Padforka i zakupie od zulix-a roślinki więc myślę że akwarium będzie się zmieniało
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Proponuję jakieś ciemne tło z tyłu wówczas roślinki fajnie kontrastują dokup więcej roślin bo masz bardzo mało nie wiem ale ja nie gustuję w kokosach wygląda to moim zdaniem sztucznie lepiej dodać jakiś kamień czy inny korzeń będzie naturalniej ;)
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

No tak ale... za niedługo baniak przejdzie gruntowne zmiany, a mianowicie będzie to roślinniak i kokosa zamienię na kamień
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

Dziś odbieram roślinki od zulix-a. Jak baniak zarośnie wrzucę fotki.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

nawet nie wiesz jak ci szybko zarośnie już po wsadzeniu roślin od zulixa :) nie będziesz musiał czekać :P
Tylko żywe zioło :D
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

No i posadzone. Faktycznie od razu wydaje się dość mocno zarośnięte a ja tylko roślinki wsadziłem w podłoże.


A więc zbiornik się zmienił, mam nadzieję że na lepsze. Rośliny od zulix-a wsadziłem i moim zdaniem jest dużo lepiej. Oczywiście roślinki jeszcze są trochę krzywe i nie wyglądają tak pięknie ale czego się spodziewać pierwszego dnia.



Cały czas dążę do ładnego roślinniaka. Wszystkie zmiany będę opisywał. Mam nadzieję że się wam spodoba choć i tak będzie to tylko mój mały zbiorniczek :P
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 15:50 przez Burzyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

A więc akwa funkcjonuje już chwilę i rybkom się podoba. Roślinki się rozrastają :lol: A no i spodziewam się narybku
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Skalary oddaj, to są zaduże ryby na taki litraż.
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

Skalarki są małe, i się im podoba :D . Jakoś nie obserwuje aby się gniotły razem. Ostatnio gość w Rotundzie kupił 8 skalarów :roll: do gęstej, roślinnej 160 i co zlinczujecie go? Kiedyś tam kiedyś akwarium 60 litrowe było ogromne i ludzie nie takie rybcie w nich hodowali. Wie ktoś coś może o tych "PAWIKACH" bo nigdzie znaleźć informacji o nich nie mogę a samica gruba jak balon. :cry:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Burzyk pisze:Skalarki są małe, i się im podoba :D . Jakoś nie obserwuje aby się gniotły razem. Ostatnio gość w Rotundzie kupił 8 skalarów :roll: do gęstej, roślinnej 160 i co zlinczujecie go?
Nikt nikogo linczować nie będzie. Piszesz, że kiedyś w 60tce trzymano skalary. Ale od tej pory wiedza o akwarystyce poszła bardzo do przodu, technika również. Prawda jest taka, że można trzymać Piranie w 30 litrowym baniaku bo przecież "obrócić się może, apetyt ma, nie wygląda na niezadowoloną". Ale czy na pewno jest jej dobrze? Tu sam sobie odpowiedz.

Dam inny przykład: Bystrzyk Karlik - ryba, która nie rośnie większa niż 2,5 cm (może 3 ale to już baardzo dużo jak na nią). Teoretycznie może pływać w kostce 25x25x25 cm. Tylko, że jest to ryba ławicowa, gdzie nie powinno ich być mniej niż 10-15 sztuk. Do tego ryba bardzo, ale to bardzo ruchliwa, która potrzebuje schronienia w gęstej roślinności - zapewnisz jej takie warunki w 12 litrach?? Żeby miała gdzie się schować i popływać? Wątpie...i na pewno nie będzie tak długo żyć i mieć tylu sił witalnych ani tak ładnie się prezentować.

Także jak mówię - nikogo linczować nie będę. Ale będę szerzyć wśród akwarystów przekonanie, że ryba musi mieć tyle miejsca, żeby dobrze się czuła. Trzeba dobierać ryby takie, na jakie ma się warunki.

Pozdrawiam i sorki za offtop
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Jeżeli chcesz mieć takiego ładnego roślinniaka to może pomyśl o jakieś dodatkowej świetlówce i wtedy CO2 i będzie ci łatwiej :)
Burzyk pisze:Wie ktoś coś może o tych "PAWIKACH" bo nigdzie znaleźć informacji o nich nie mogę a samica gruba jak balon.
Gupik pawieoczko
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 21:08 przez justfilied233, łącznie zmieniany 2 razy.
Burzyk
Posty: 67
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:37
Imię: Michał
Lokalizacja: ww
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: Burzyk »

cherry_ukasz, faktycznie to gupik, ale nie wiedziałem że gupiki mogą być niebieskie.

Czy są szanse że narybek przeżyje z mieczykami?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 21:04 przez Burzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Burzyk, jeżeli masz odpowiednio dużo kryjówek to zachodzi taka ewentualność ale nie licz e będą to wielkie ilości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”