Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[120] American Dream

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Opowiadaj Szyszeczko co ciekawego w zbiorniku? :D
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

W sumie nic nowego. Nie mam ostatnio zupełnie czasu na jakieś głębsze prace przy nim więc tylko karmię i dolewam wody :P
Całe życie w tym akwarium strasznie powoli rośnie, Meeki to chyba wcale nie urosły, ale przybierają już barwy wojenne i są między chłopakami (chyba) przepychanki. Jeden ma nawet trądzik na pysku :D Myślałam, że to jakaś ospa ale wygląda na jakiegoś guzka :| Poza tym że go szpeci to nic nie zauważyłam.
Anemiczny kirysek postanowił odpłynąć w zaświaty. No i jestem szczęśliwą posiadaczką różnorodnych glonów - brunatnice to niedługo zaczną czynsz płacić :P

Foteczka jakoś z zeszłego tygodnia, no nie mam czasu no :>
Obrazek
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Nowy skuter:
Obrazek
Czekam aż coś dupnie i będę zbierała 120l z podłogi :mrgreen:

Obrazek

Fun fact 1: Wąkrotki szybko rosną. Mają w D. że kończy się "pod wodą" i se wychodzą 8)

Sprawa oświetlenia w toku. Jak wszystko się uda i odzyskam swoje Leddy Smarty to w maju ruszam z krewetkariami :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Szyszka, miałem kiedyś tetrę i sobie chwaliłem ;)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Czekam aż coś dupnie i będę zbierała 120l z podłogi :mrgreen:
Nic nie dupnie ;)
Mam drugi roczek i jest ok.
Poza tym na rurce zasysającej możesz pod taflą tak z dwa centymetry zawiercić otwór który po obniżeniu się wody zapowietrzy filtr i będzie mniej wody na podłodze :D
Pozdrawiam Darek :)
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Wolę się miło zaskoczyć niż potem rozczarować, także będę sobie tak gadać dla uświadomienia :D

Ogólnie rura zasysająca to słabo wygląda bo do tej powyginanej czarnej części jest od razu doczepiony prefiltr (co trzyma się na dobre słowo tylko). Te dodatkowe rurki co są zestawie odpadły , akwarium 35cm wysokie i z rurkami by zbierało piasek z dna. Niemniej ta dziurka to dobry pomysł :P
Plus duży za mocną deszczownicę, rozbija film bakteryjny i nie trzeba skimmera specjalnie :>
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Jak tam meeki rosną? :)

Moim zdaniem taka dziurka we wlocie to nie jest dobry pomysł. Przed każdą podmianą trzeba by wyłączać filtr żeby się nie zapowietrzył, do tego pilnowanie poziomu wody aby czasem nie zeszła poniżej poziomu dziurki..
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Baaardzo powoli rosną :P Ale w sumie wszystko w tej bańce rośnie w zwolnionym tempie.
Na 90% są dwa samce (mniejsze) i samica (większa). Ale to tylko z zachowania idzie wywnioskować, bo z wyglądu to one dla mnie jeden ciul są :D (nie biorę pod uwagę, że któraś z nich może być homoseksualna po prostu xD).

Co mnie ostatnio martwi to "Wybraniec" (wybrany przez samicę) samiec z czymś na pysku. Różnie to wygląda, jednego dnia lepiej innego gorzej. Biała krosta, ostatnio urosła. Ospa to nie jest, ma to w zasadzie od początku jak go mam. W niczym mu nie przeszkadza i nie zachowuje się jakby go to dręczyło. Inne ryby ani on sam więcej tego nie mają. Napinki do drugiego samca odstawia, żre za trzech i pokazuje swoje walory do samicy. Poza tym, że go szpeci to nie widzę problemu. Choć mam wrażenie, że samica się ostatnio za dużo drugim chłopem interesuje, chyba jej ten syfek nie pasi :D

Tak to wygląda (w dzień robione, ale lepszego chyba nie zrobię):
Obrazek

Dzisiaj przyszły wszystkie przydasie do zrobienia światła, także jutro się za to zabieram. Różnica w watach będzie spora - obecnie jest 24W świetlówki i 12W ledów, a to które sklejam będzie miało 60W ledów w taśmie (2 profile w każdym po 3m taśmy). Trzeba będzie to jakoś stopniowo zmieniać? Glony i tak mam więc to mnie nie zraża :D

Planuję też nieco przemeblować aranż, dosypać piasku. "Strefa cienia" zniknie, kokosy też wylecą, a wjedzie zapomniany, nielegalnie ścięty korzeń dębu. Planowo cała tafla ma być w Limnobium więc aż tak super jasno to nie będzie mam nadzieję.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Oby nie była to choroba wrzodowa, u kolegi dokładnie tak to wyglądało u jego paletek. Może to wina światła na zdjęciu, ale na mój gust to rybcia jak na Meeke to troszkę za ciemno ubarwiona.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Możliwe, niemniej żadnych innych objawów nie ma. Są dni kiedy tej krosty nawet nie widać, a w inne jest taka biała jak na zdjęciu.
Rybcia ciemna bo słabe światło i akurat była w trakcie napinki do drugiego samca, więc musiała się podkolorować :D Ale Meeka 100% ;)
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Może to jakieś obtarcie po walce z drugim samcem, chociaż to dość nie typowe miejsce na to. Co do światła ja bym włączał stopniowo. U siebie np. mam w 300l 2x30W świetlówki, ale przed nimi i po nich zawsze włączają się 4 małe moduły led. Ryby zrobiły się dużo mniej strachliwe niż wcześniej gdy było jebnięcie światła chowały się gdzie mogły :?
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Obtarcie by się chyba tak długo nie utrzymywało, z obserwacji też nie zauważyłam, żeby one się w ogóle prały ze sobą, jedynie przeganiają, popychają i puszą skrzela, ale każdy się drugiego boi i za bardzo nie fikają do siebie :D

No to stopniowo u mnie będzie możliwe 30W + 30W, mogę każdą belkę zrobić osobno do włączania. Generalnie teraz przy obecnej belce i ledach ryby mają takie jebnięcie właśnie, mimo że najpierw włączam jedną leddy smart i potem resztę. Ogólnie koniec końców belki z profili i tak będą załączone do ściemniacza ledowego, na razie będzie jak będzie.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Aaa zamykam bo z lekkiej zmiany wyszedł pełny restart :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”