Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[84] Ogólnorozwojowego

czyli nie miał chłop kłopotu to se akwarium kupił + testy wszelakie

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

[84] Ogólnorozwojowego

Post autor: Belushi »

No to zaczynamy.
Opis wszystkiego, co robie przy akwarium, zeby sie nie poniewieralo po roznych tematach.
Pewnie i mi sie to przyda :)

800x350x300 znaczy cale 84 litry kupione pod wplywem impulsu, do akwarium od tego samego czlowieka kupilem grzalke, siatke do lowienia ryb, roslinki, ktorych nazw nie znam, grzalke z termostatem i wiadro zwiru.

Z otchlani piwnicy wyciagnalem Fluvala 4plus i filtr tez juz byl.

Zakup rybek i zaczely sie problemy opisane przeze mnie w poscie Za duzo NO3
Zaczalem sie po tym wszystkim powaznie zastanawiac nad zakupem kubelka HW-302

Do tych problemow dolaczyl jeszcze jeden, dosc powazny- zaczela sie od gory odklejac przednia szyba

Obrazek



Alarmowy zakup nowego akwarium 40 litrow, filtra Aquael Asap Filter 300 i szybkie przenosiny.

Obrazek



Jako, ze Akwares zamkniety a ja nie znosze jak cos lezy to zabralem sie sam za odklejanie, czyszczenie i klejenie od nowa.
W glowie powstal nowy plan- skoro przednia szyba sie odkleila to musi byc ZNAK !
Znak, ze moze by ja wymienic na Optiwhite'a.
No i pewnie tak zrobie...

Obrazek

Obrazek


17 marca 2017 - w Chrzanowie pojawia sie uzywany Eheim 2424 z wkladami jak na zdjeciach. Jako, ze jestem 200 metrow od sprzedajacego, ktory winszuje sobie 2/3 ceny nowego HW-302 to dlugo sie nie zastanawiam, dzwonie, sprawdzam, biore.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pewnie ciag dalszy nastapi niebawem, relacja z klejenia nowej szyby, restart w duzym akwarium, mam nadzieje juz bezproblemowo.

Jakby ktos chcial, zebym potestowal Eheima to niech pisze. Zanim rusze z akwarium moge go pomeczyc na zasadzie ile wody w minute na pusto, ile z wkladami, glosny, cichy i co tam komu do glowy przyjdzie. Jak ktos chce osobiscie go podotykac to tez problemu nie bedzie.

Czekam na podpowiedzi w stylu- "wywal ta fizeline z filtra i wloz ponczoche" albo "te gabki sa ciula warte, dokup to i to".
Kazda dobra podpowiedz bedzie brana pod uwage- chce wystartowac juz bez falstartow i problemow jak za pierwszym razem.

pozdrawiajac niedzielnie
B
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

To z takich podpowiedzi "w stylu" ja dodam tylko:
- wywal ten paskudny żwirek i wrzuć zwykły piasek
- dokup roślin
- jakiś korzeń by się zdał

Chyba że w jakąś tangę/malawi idziesz z tym bo tak to wygląda jak dla mnie

;)
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

W tym ze sciskiem, czy w tym awaryjnym ?? ;)
W tym pierwszym nie mam przedniej szyby, w tym drugim nie robię nic aż do naprawy tego pierwszego a potem będzie ewentualnie służyło za kotnik. Albo na coś innego. Albo pójdzie na strych.

B
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

W tym którego temat dotyczy ;) W 80 też ten żwirek widzę więc sugeruję się go pozbyć.
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

No wizja jest jakas i pewnie będę kombinowal całkiem od nowa więc nie ma się czym sugerować na razie.
Plan jest na kamienie i rośliny, korzenia nie chce bo ma to każdy ;)
Jedyne czego robił nie będę na pewno to CO2.
Priorytet na ten tydzien to poklejenie akwarium i testy obciazeniowe zebym sie mie zdziwil któregoś pięknego dnia.

B
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Tak sie zastanawiam co da OW przy klejeniu czarnym silikonem.
A ten grys to BIAŁA MARIANNA :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

Heja

Chwile mnie nie bylo, nawał pracy i sie opuściłem :)

Akwarium sklejone. Przednia szyba OW (dla ducha- silikon przezroczysty :) )
Roznicy jakos wielkiej nie widze pomiedzy jednym a drugim silikonem.
Niewazne, akwarium sklejone, woda zalana, tydzien sobie pracowalo, zeby doszlo do siebie, rybki wpuszczone i minelo poltora miesiaca jak z bicza trzasł.

Jako, ze wszystko funkcjonuje jak nalezy zabrałem sie za oswietlenie. Miala pojsc belka LED, ale, ze jestem czlowiekem oszczednym a pokrywa juz byla to chcialem ja zaadoptowac najpierw na swietlowki i zobaczyc- moze sie spodoba i zostanie.
Na pierwszy ogien wycinanki:

Przed:

Obrazek

Po:

Obrazek
Obrazek

Potem zostalo dorobic dekielki, przykleic silikonem i pomalowac.

Nastepny krok to wymiana elektryki na elektronike.

Obrazek
Obrazek

I dolozenie drugiej swietlowki:

Obrazek

Zostalo miejsce na ewentualnie dolozenie listwy z ledami (wlasnie sie beda lutowaly do starow)- temat na kolejny wolny czas o ile dwie swietlowki mnie nadal nie beda zadowalac, lub wpadne na pomysl delikatnego czerwono- niebieskiego nocnego oswietlenia (kurde, juz wpadlem ?)

Wszystko to na razie partyzantka- jak juz bede w pelni zadowolony to zaczne dopieszczac wizualnie.

Teraz jeszcze dobor swietlowek- Grolux z Aquastarem ? czy Grolux ze zwykla zimna ? Macie jakies doswiadczenie ? Roslinki zeby rosly i rybki sie wybarwialy.

B
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”