Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

moje rumuny

Moderator: Administracja

milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Ryby które trzymasz u siebie nie występują w naturze, więc nie ma co szaleć z próbą odwzorowania biotopu. Akwa bardzo ładne, a rybcie wyglądają na zdrowe.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Tak jak napisałeś wcześniej ryb jest dużo bo się rozmnożyły większość posprzedawałem lub wydałem znajomym , czyli schodzę z ilości akwarium nie jest ładne bo pełno glonu ,,czyli do remontu Jeżeli chodzi o techniczne sprawy to woda kranowa która pod wpływem CO2 z butli jest zakwaszana do ok PH 6,4 i tu musze pilnować bo leci w dół , CO2 podawane w dzień ,,elektrozawór dyfuzor to kostka lipowa JBL Oświetlenie ,,najpierw ledy co skutkowało gloniarstwem teraz obecnie zwykłe żarówki 5x 25watt oświetlenie będzie wymieniane , leżą schowane świetlówki z odbłyśnikami Selvania 38wat grolux i druga aquastar 10000k będą zmieszane z normalnymi żarówkami grzałka to aquael 150wat pracująca tylko w nocy ,,akwarium jak było stawiane to jest ekranowane specjalnymi matami ,,taj jakby było w termosie i nie traci ciepła w dzien nagrzewa się z żarówek różnica temperatur to 27,8 rano a wieczór 28,5 grzałka chodzi 4 godz potem sterownik ją całkowicie wyłącza filtracja z przodu te dwie rurki to Unimax 700 razem z fluvalem fx-6 ten drugi osłania tyły sam unimax nie dał rady i lampy szt2 UV 11watt aquaelowskie chodzące w nocy,, No i tak przy okazji to mój remont wzioł w łeb bo znowu blu diamond ma na liściu młode z samcem red pigeon ,nie wiem jak to możliwe ale tak jest
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Mnożą się w ogólnym ?
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

No właśnie , że pierwszy raz widzę małe w ogólnym i to jakaś anomalia teraz już ich nie ma tak jak przypuszczałem , ale najlepsze jest to że samica ma dwóch samców Blue diamond z red pigeon i drugi samiec to blue diamond , taki mały trójkącik składają na liściu poraz drugi więc muszę ich odłowić do tego akwarium co miały iść wszystkie na przeprowadzkę podczas remontu dużego zbiornika twardość węglową mam koło zera ale ogólna jest wywalona w kosmos bo ok 30n tak jak w kranie i to mi nie pasuje , wychować młode w ogólnym jest niemożliwe , ale w sterylnym żaden wyczyn pod warunkiem że ma się dobrą pare
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

A w jaki sposób stabilizujesz ph?
Twardość ogólną na jakim poziomie najlepiej utrzymywać?
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

raz w tygodniu mierzę phmetrem wodę ma ok 6,9 jak doleje kranówki jakieś 100litrów prosta z łazienki zimna ciepła podkładam palec przez wąż i cheja naprzód potem po tygodniu mierze i jest jakieś 6,5 następny tydzień 6,3 jak zlałem totalnie sprawę bo nie miałem czasu to najmniej miałem 5,8 ale się nic nie działo ani zbrojniki nic nie mówiły ta inna banda też nie narzekała tak czy siak gdy mam jakieś 6,4 dolewam kranówki jakieś 100litrów i po godzinie pomiar wskazuje jakies6,9koło 7 cała filozofia twardość ogólna to koło 30 ona jest nienaruszalna bawiłem się kiedyś w żywicę jonowymienną , ale takie klimaty nadają się jak ktoś ma baniak 50litrowy wtedy tą GH można zbijać Tanim i prostym sposobem na wodę demineralizowaną czyli wasze RO jest kupienie wody w zakładach energetyki cieplnej , ta woda ma zerowe parametry i cena jej to ok 7zł za 100litrów czyli normalna destylka tylko trzeba mieć samochód i bańki do wody tak to wygląda Nigdy nie miałem do czynienia z mętną wodą czy z jakimś gniciem czegoś ,,im prościej tym łatwiej w utrzymaniu tak dla ciekawostki mogę ci powiedzieć że w środku tło to zwykłe kasetony co kładziesz na sufit ze styropianu pomolowane farbą akrylową utwardzone bazą lakieru samochodowego z utwardzaczem .....Wszystko żyje ,,twardość ogólną najlepiej utrzymywać na poziomie ok 10 , ale mi to się udało jak zmieszałem wodę ro pół na pół z kranówką a potem to nigdy nie miałem czasu przywozić demineralki i dolewałem samą kranówę i teraz jest jak jest
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Jak to się dzieje, że pH tak spada? Karmisz mięsem?
Właśnie restartuje swoj baniak, odłaczyłem co2 i pH mam 8.8 przy kh 4. Właśnie wysokie pH to moja zmora, stąd moje paletki muszą nauczyć się żyć z co2
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Krzych82, mnie też to ciekawi bo ja w moim baniaku chce zbić ph tak do okolo 6,5-6-8 bo sonda wskazuje 7.0 a nawet.czasami 7,15. Jak robiłem duże podmianki z RO to spadało nawet do 6,4 ale.było to chwilowe. Na dłuższą metę to się nie sprawdzało bo na nastepny dzień znow 7.0. Torf do kubełka załatwiał sprawe ale to też na.krotki okres a nie uśmiecha mi sie wyciągać kubała czesto aby wymieniać torf, no i do tego nie chce mieć herbaty w akwarium. Dodam, że u mnie w akawa kh2 a gh 5-6.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Wystarczy dużo karmić mięsem.
A woda będzie się zakwaszać sama.
W cyklu pierwsze 4/5 dni w miare stabilne pH ok6 /6.5
5/6 dnia spadać będzie gwałtownie niżej.
Aż do 5/4 ph

Inna metoda to kwas - ale ja się nigdy nie odważył em
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

adams2121, karmienie mięsem u mnie nie skutkowalo, może za dużo podmianek, na kwas się też nie zdecyduje niestety za duży ryzyk (chodź ponoć jak ktoś ma pojęcie to nie ma się co bać).
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Raczej za mało karmy xd (mięsa) jeśli woda się nie zakwasiła.

Przy dyskach trzeba pilnować aby nie spadło ph za mocno.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Fakt karmię mięsem ale one zjadają każdą ilość w ciągu kilkunastu sekund musze pilnować żeby coś skapło węgorkowi bo ten biedak niedojada futruje go dużymi dzdzownicami ftedy ma szanse że palety robaka nie zjedzą , ale musi być duży U kolegi też był problem z rosnącym PH i był żwir kwarcowy ja mam rzeczny z Wisły taki jak jest stosowany do fundamentów CO2 zbija mi napewno PH innej filozofii nie ma
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Ja mam żwir rzeczny a pod nim ziemie ogrodową z domieszką torfu i jakoś mi to ph nie zbija. Niestety u mnie ph 8. Takie ph mam z kranu i to jest powodem. Musiał by podawać co2 lub kwas ale ja już dawno sobie odpuściłem korygowanie wody.
Łukasz
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Kiedyś podejrzałem gościa jak lał w szklance coś do wody , był to ocet spirytusowy 10% ten zwykły co w spożywczaku kupujecie ,,rośliny rosły jak głupie , ale też podawał CO2 drożdzowe ,taka samoróbka , ja to tez próbowałem , tylko z octem to jest taki problem że jak KH zejdzie do zera to ph leci na łeb , z moich doświadczen winika że ocet nie posiada buforu który jest po innych kwasach , czyli jak próbowałem zbijać na solnym to szło na dół ,,oczywiście to robiłem w bańce jako exsperyment ,,a na drugi dzień już było tak jak bym w ogóle nie wlewał tego kwasu , z octem jest tak że te parametry zostają na tym niższym poziomie ,,w tej chwili jest to tylko CO2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”