Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nasze 25l

Moderator: Administracja

Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Nasze 25l

Post autor: Świeżak »

Dzisiaj zalałam zbiorniczek.
Diversa 40 led , gotowy zestaw , światło 6w

Roślinki: rogatek , echinodorus Red Flame, echinodorus Bolivianus i jeszcze jedna której nie znam .

Korzeń , kokos - niestety mimo wygotowania w soli korzeń pływa-przełożony kamieniem.

Obsada :planowany bojownik , może kilka endlerek.
Wlane : Stability.

Obrazek

Sorry za zdjęcie ale robione telefonem , poza tym pełno na razie bąbelków na szybie.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Wygotowanie nie spowoduje, ze korzeń zacznie tonac. On ma być dociazony i leżeć w wodzie. Po jakimś czasie nauczy się nurkować.
Bardzo mało roslinek jak dla mnie.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Roślinki jeszcze planuję dodać , chciałabym coś ala trawkę niestety dzisiaj nie było jej w sklepie . Pewnie coś oprócz tego też dosadzę . Wszędzie czytałam,że gotowanie może spowodować tonięcie korzenia , teraz boję się żeby kamień nie spadł :?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Świeżak, z roślinek zakup sobie kryptokoryny -mniejsze odmiany. Są bardzo wytrzymałe i proste w hodowli.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Zaraz mnie coś trafi . Przychodzę z synem ze szkoły , a tu czeka na nas chrzestna mojego młodego z prezentem od Mikołaja. Po diabła ja jej mówiłam że planujemy kupić Pawłowi akwarium. Dopiero wczoraj zalałam a ona przynosi bojownika w malutkim kubeczku ok. 150ml. Zadowolona z siebie od razu buch do akwarium. Nie wiem co teraz zrobić . Boże jaka jestem wściekła . Na dodatek wyobraźcie sobie , przed chwilą dzwoni mój ślubny i mówi,że z kolei chrzestny też planuje rybki. Kazałam mu zadzwonić i powiedzieć że za rybki dziękujemy i niech przyniesie coś innego . Albo w ogóle nic . Na drugi raz nie będą się chwalić jak coś zaplanuję , bo jak reszta rodziny wpadnie na ten sam pomysł..... :evil:
Co ich wszystkich wzięło !!!!!
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Musisz zmienić Nick.Wcale nie jesteś taki Swiezak. :mrgreen:
Niby nie powinno się wpuszczać rybek na świeży baniak. Ale czasem nie ma wyjścia i wybieramy mniejsze zło.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Jeszcze niewiele wiem , ale sporo czytam ;) .
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 20:43 przez Świeżak, łącznie zmieniany 1 raz.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Ładnie zapowiadający się zbiorniczek. Za jakiś czas korzeń nie będzie potrzebował kamienia :)
Niestety ludzie którzy nie mają do czynienia z akwarystyką nie wiedzą co to dojrzewanie akwarium. Nie ma ich za co winić.
Chrzestna powinna jednak się zapytać. Chciała dobrze. Bojownika zostawić i wpuścić do akwarium i miejmy nadzieje, że przeżyje dojrzewanie zbiornika. Na pewno będzie mu lepiej niż w tym kubeczku.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Bojek Zeus już w akwarium, na razie siedzi koło grzałki . Temp. 26-27°. Co ile mam teraz robić podmiany , bo czytałam że co 3 dni i po 50% ?.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Jak jeden bojownik to nie szalej z podmianami tak bardzo, daj czas zbiornikowi na wytworzenie równowagi biologicznej. Raz na tydzień 25 % podmiany będzie ok.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Dzięki, bo na każdym forum piszą co innego ...i się zgubiłam. :kula:
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Łooo matko łezka w oku się zakręciła. Tak to się zaczyna, a potem jest już tylko gorzej :P
Prawie podobne:D
Obrazek

Będę Ci szczerze kibicował aby ta choroba Cie dopadła z najgorszymi objawami :D

Gotuje się korzeń w celu pozbycia się mikroorganizmów (dezynfekcja) nie będzie on po tym tonął. Sam mam w zbiorniku aktualnym korzeń który obciążyłem trzema kamulami bo dalej ucieka z akwarium.

Skoro bojek już jest w akwarium to trudno na pewno jest mu lepiej niż w sklepowym kubeczku. Jeśli bardzo chcesz mu pomóc i chcesz żeby żył można zastosować dwie opcje. Albo kupić jakieś bakterie na start (sa takie w sklepach) albo poprosić kogoś znajomego kto ma akwarium żeby ci wycisnął brudek z gabki filtra z jego akwarium. Może cię przerazić że wlejesz breje do swojego akwarium ale wierz mi brudek zniknie w jeden dzień, a wszystko zacznie lepiej funkcjonować.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

pawprz pisze:... albo poprosić kogoś znajomego kto ma akwarium żeby ci wycisnął brudek z gabki filtra z jego akwarium. Może cię przerazić że wlejesz breje do swojego akwarium ale wierz mi brudek zniknie w jeden dzień, a wszystko zacznie lepiej funkcjonować.
To najgorszy sposób z mozliwych. Tu i ówdzie się czyta, że trzeba dezynfekowac sprzęt i akwa, a tu porada "jak zatruć akwarium". ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Nie do końca z krewetkarium się sprawdziło więc jestem na tak
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

pawprz, u mnie we wszystkich akwariach dawałem taki "syfek" albo do kubełka świeżego albo pod żwirek i się sprawdziło :P
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”