Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nasze 25l

Moderator: Administracja

Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Nie znam nikogo kto ma akwarium :? . W sklepie dali mi Stabiliti , to są bakterie czy kupić coś innego?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Świeżak może być ten Stabiliti ;) Stosuj tak jak jest w instrukcji pi będzie dobrze ;)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Może być stability. Na pewno będzie Zeusowi lżej na duszy :D
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

To można zatruć akwarium wodą, czy też " brudkiem " z filtra z prawidłowo utrzymanego akwa? Nie wydaje mi się. Spokojnie podmieniaj 25% co tydzień i wsićko będzie ok. :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Poczytaj o mikrobiologii to nie będzie zdziwienia? :P
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Eh Duch zawziołes się mikrobiologia to mikrobiologia, a praktyka praktyką :P
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Mikrobiologia – nauka zajmująca się zagadnieniami związanymi z mikroorganizmami oraz wirusami, dział biologii.
Do organizmów, którymi zajmuje się mikrobiologia, należą: bakterie, grzyby oraz niektóre protisty. I co mi to dało? nauka nauką a życie praktyką.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Na korzeniu zrobiła się mi biała galaretka . Mam to zostawić aż sama zniknie, czy trzeba coś z nią zrobić?
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Nie ruszaj zniknie sama. Najlepiej jakby był jakiś ślimak żeby zjadał np. ampularia. Jeśli bardzo ci przeszkadza możesz nadwyżki delikatnie zdjąć
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Ten nalot jest normalnym zjawiskiem, po tym jak umieścimy korzeń w akwarium. Tak jak napisałpawprz samo zniknie.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

:podziw: Dzięki , bo na niektórych forach radzili wyrzucić korzeń, a na innych to co wy.
Pomęczę was jeszcze troszeczkę jeśli pozwolicie: jakie rybki mogę dodać za jakiś czas . Myślałam o endlerach i otoskach , ewentualnie kirysek panda ale słyszałam że one muszą być w grupach.
Awatar użytkownika
SGN77
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2017, 11:39
Imię: Marcin
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 96l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: SGN77 »

Korzeń może zostać, następują na nim naturalne procesy, które z czasem sie uspokoją.
Jeśli chodzi o obsade, harem gupików(czyli min endlerach) to dobry pomysł, jeden samiec i 2-3 samiczki dadzą sobie rade, ale trzeba pamiętać, że w krótkim czasie zrobi sie ich dużo więcej :)
Niestety, ale dla otosków będzie już za mało miejsca, są to ryby stadne, względne minimum to 5-7 sztuk. O kiryskach już nie wspominam, takie akwarium to była by dla nich męczarnia niestety.
Co do bojownika, jeśli jeszcze go masz, zawsze można go zwrócić do sklepu, ale odnosze wrażenie, że tu mu będzie dobrze. Nie wszystko idzie po naszej myśli, czasem trzeba sie przystosować :) Bojownik to nie zawsze samotnik, po względnej aklimatyzacji robi sie bardziej łagodny i lepiej znosi towarzystwo.

Myślałaś o krewetkach? są to bardzo ciekawe żyjątka akwariowe, pomagają w utrzymaniu czystości i są bardzo urodziwe. Ceny na portalach aukcyjnych to kilka złotych za kilka sztuk. Jak a początek to krewetki i gupiki będą ok, są wytrzymałe i cieszą oko.

Ogólnie to życzę powodzenia i zarażenia sie tym "chorym" hobby.

Ps. Jeśli tylko moje 96l sie uspokoi i wyda plon w postaci przycinki roslin to chętnie oddam Wam ten balast, mam mało wymagające rośliny, które powinny dać sobe rade w tym baniaku :) Do stalowej mam jakieś 25km i często w niej bywam.
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

SGN77 dziękuję , jak będzie możliwość chętnie skorzystam . Myślałam o krewetkach , ale ich zakup przez internet jakoś do mnie nie przemawia. Będę szukać , a nuż coś znajdę.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Obserwuj giełde bo czasem nasz forumowy kolega Dawo ma śliczne krewety za bezcen
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Znalazłam ogłoszenie ze Stalowej Woli , ktoą ma krewetki red cherry sakuro i bloody mary po 2zł. Jak sądzicie, warto?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”