Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Moje pierwsze akwarium :)

112l

Moderator: Administracja

tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Ale nie wciągnie od razu dobrych bakterii nitryfikacyjnych ? Światło zmniejszone :)
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Post autor: Minoris »

Bakterii nie, węgiel wyciąga metale ciężkie głównie oraz resztki lekarstw po kuracjach. Jeśli masz węgiel to go nawet na tydzień na testy możesz do filtra wewnętrznego da w jakimś woreczku.
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

tomekrzeszow, spokojnie :) Rób podmianki cotygodniowe i daj akwarium czas. To wszystko jest świeże bardzo.
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Oki, będę podmieniał wodę tak co 5 dni bo wymieniam tylko 15 procent wody. Wydaje mi się ze teraz to nie jakieś pierwotniaki tylko kolor faktycznie od korzeni. Ale pasuje zrobić podstawowe testy.

[ Dodano: 2019-12-30, 17:57 ]
Narazie gupiki pływają przy powierzchni, sam nie wiem czemu. Woda jest napowietrzona uważam aż nadto. Test NH3/nh4+ pokazuje wartość 0.

[ Dodano: 2019-12-30, 20:45 ]
Wyjąłem dwa martwe gupiki. Dziwi mnie to i trochę wpędza w bezsilność. Pamiętam jak kolega likwidował akwarium. Zostały mu gupiki. Zostawił 5 litrów wody i akwarium w stodole. Gupiki żyły prawie miesiąc w zasadzie bez warunków jakichkolwiek. Pomijam że to sadyzm, ale do czego mówię...do tego że człowiek się stara a tu zonk. A bez warunków potrafiły żyć. Nie mam pojęcia co jest powodem. Włączyłem filtr na duży obieg. Nie wiem czy ma to znaczenie, wcześniej był skręcony bo myślał że duży nurt przeszkadza gupikom. Teraz już zglupialem co jest nie takt. Zdechły dwie samiczki. Gupiki nic nie jadły kompletnie. Neonki chyba mają się dobrze. Pobierają pokarm.

[ Dodano: 2019-12-30, 21:04 ]
A dodam że mam test na amoniak w skali od 0-10. Więc zgłupiałem bo podobno amoniak w stężeniu 0.1 jest zabójczy. Nie wiem co mogę więcej zrobić. Szkoda mi ryb :(
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Obrazek[/img]


Baniak ustabilizowany.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Razem zalewaliśmy i u mnie też już jest przejrzyście, a ja dawałem wodę ze starego akwarium i nie czyściłem filtra, jak widać niema to większego znaczenia.
Wydaje mi się że jak byś te chaszcze z przodu przełożył na tył było by przejrzyściej, są za blisko przedniej szyby moim zdaniem
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Narazie zostawię jak jest. Niech rośliny rusza to może później coś pomysle.
Fidel-f2
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2020, 9:39
Imię: Sławomir
Lokalizacja: Sandomierz
Płeć:

Post autor: Fidel-f2 »

tomekrzeszow pisze:Wyjąłem dwa martwe gupiki. Dziwi mnie to i trochę wpędza w bezsilność. Pamiętam jak kolega likwidował akwarium. Zostały mu gupiki. Zostawił 5 litrów wody i akwarium w stodole. Gupiki żyły prawie miesiąc w zasadzie bez warunków jakichkolwiek. Pomijam że to sadyzm, ale do czego mówię...do tego że człowiek się stara a tu zonk. A bez warunków potrafiły żyć. Nie mam pojęcia co jest powodem. Włączyłem filtr na duży obieg. Nie wiem czy ma to znaczenie, wcześniej był skręcony bo myślał że duży nurt przeszkadza gupikom. Teraz już zglupialem co jest nie takt. Zdechły dwie samiczki.
Po prostu zbyt wcześnie wpuszczone ryby do niedojrzałego akwarium. Nic niespodziewanego. No i mało roślin.

Poniżej link opisujący co się prawdopodobnie wydarzyło w Twoim akwarium.

https://tropheus.com.pl/aklimatyzacja-i-kwarantanna/
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Obrazek[/URL][/img]

Witajcie. Szanowni koledzy podpowiedzcie co to za typ Glona i jak z nim walczyć ? Jakby zaproszony pyłkiem, bardzo ciężko go usunąć mechanicznie. A na tylnej szybie nie widać ale takie kropeczki. Chociaż najbardziej interesują mnie te na froncie co na zdjęciu.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

na twoim zdjęciu nic nie widać więc możesz sobie coś dobrać https://www.akwarystyczny24.pl/akwapedi ... w-akwarium
Po opisie obstawiał bym zielenice
czym i jak nawozisz??
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tomekrzeszow »

Oprócz dwóch rybek w tle widać na szybie takie jakby rysy . To właśnie to, niczym nie nawoze.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

to może trzeba by zacząć, masz trochę roślin, one potrzebują jedzonka,
na początek polecam potas i żelazo
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Obrazek

Poprawiłem
tomekrzeszow
Posty: 47
Rejestracja: 16 gru 2019, 13:42
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 42

U mnie bez większych zmian

Post autor: tomekrzeszow »

Obrazek[/URL][/URL]
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Skopiuj cały link co się wygenerował i wklej go bez dodatkowych znaczników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”