Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Baniaki ogólniaki

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
marcin451
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, 16:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Baniaki ogólniaki

Post autor: marcin451 »

Teraz ja pochwalę się moimi większymi i mniejszymi kałużami. Cały czas się uczę, czasami niestety boleśnie, ale coraz bardziej "wsiąkam w wodę".
Zabawę zacząłem od roślinek, teraz powoli szkolę się w krewetkowaniu i zarybianiu.

Najmniejsze jest bagienko-gupikarium-aquaterrarium
55/30/15
Połowa zbiorniczka gęsto obsadzona odpadami z przycinki z innych akwa. Druga połowa mocno zacieniona (pod terrarium) ukrywa kamień napowietrzający, kabel grzewczy i termometry. Niewielki 2W filtr kaskadowy LB -301 (niby 350l/h) jest bardziej dla ruchu wody niż filtracji, bo ta wspomagana jest poprzez wymianę wody z innym akwa.
Zaczynałem od 4 pawich oczek ale jak to z gupikami bywa co chwila pojawiają się kolejne maluchy.
Obrazek
Mieszkał też tam raczek CPO ale miał zapędy podróżnicze, po kilku ciekawych wycieczkach pewnego razu wyprowadził się na dobre. Nauka dla mnie, że z rączkami jednak pokrywa. Teraz pojawiają się tam odrzuty po Red Cherry, które wspomagają sanitarkę w postaci różowych zatoczków.
Obrazek
Na piętrze nad gupikami żyją sobie niepostrzeżenie patyczaki rogate i straszyki diabelskie.
Obrazek

Cdn.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Jak byś chciał się pozbyć nadmiaru ślimaków to z chęcią przyjmę
Coś skopałeś z wstawianiem zdjęć
marcin451
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, 16:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Post autor: marcin451 »

Nie widać czy co?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

jak kliknę to się nie powiększa
marcin451
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, 16:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Post autor: marcin451 »

Ok, dzieki. Sprawdzę. A ślimakami mogę się podzielić bo powoli robią piękną, ale jednak plagę
marcin451
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, 16:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Post autor: marcin451 »

Kolejnym baniaczkiem jest ścienne akwarium połączone przelewką z poprzednim, dzięki temu zwiększa się litraż i łatwiej jest utrzymać parametry wody. Mam wrażenie, że obecnie sprawia najmniej problemów, jeśli są to z niedoborami aniżeli z nadmiarem czegoś co jest łatwiejsze do ogarnięcia.
Obrazek
95/15/30
Wodę rusza mały pat mini, temperaturę na poziomie 24 °C utrzymuje 25W grzałka z termostatem. Obsada to krewetki Blue Velvet, 12 Razbor Galaxy i czarne świderki. Oświetlenie na paskach LED DIY, nie pamiętam ich mocy więc trudno mi ją podać.
pH 6,5 - trochę za bardzo zbiłem szyszkami olchy, było 6,8
GH 7
KH 2
Po4 0.25
Fe 0,5
NH3,NO2,NO3 0
Obrazek
Podaje tylko żelazo i mikro, zastanawiam się czy podać azot czy czekać na rozwój sytuacji, bo dopiero dzisiaj wprowadziły się razbory i w niedługim czasie one powinny być źródłem azotu.
Obrazek
C.d.n.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 22:20 przez marcin451, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

jak wstawiasz fotki to daj wgrywanie zaawansowane i tak wybierz największy rozmiar, po kliknięciu w zdjęcie będzie się powiększało, a tak straszne maleństwa
marcin451
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2015, 16:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Post autor: marcin451 »

[img]
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Pomoge :d

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”