Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium prawie od nowa

Obsada, wystrój pomysły

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Akwarium prawie od nowa

Post autor: soniak87 »

Witam nie długo sie przeprowadzam chce miec w salonie male akwarium jak z obrazka projektantka juz mysli nad komoda i zabudowa szkła. Mam AQUAEL Zestaw Akwarium Classic Box 60 PAO LT dwa filtry HJ-311B ale to maleństwo oraz stary Aquael fan 2 plus ten jest za długi, jako podloze drobny kamień, jedna roslinke nie pamietam nazwy oraz kokos. Akwarium bedzie mialo zabudowane boki oraz gore ten daszek. Chce by było dwustronne wiec potrzebuje pomysł na wystrój ale taki aby podczas podmianki wody nie robić bałaganu odmulaczem. Chetnie dokupie roslin oraz rybek tylko jakich ? Prosze rownoez doradzic chemie wode mam twarda duzo roslinek mi pada. Fakjnie jakby nie było zaraz zielone. Prosze o porady.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Post autor: Goran »

Napisz może w jakim kierunku chciał byś iść. To niewielkie akwarium ale coś tam w miarę ciekawego można wykombinować, zaczynając od krewetek, przez roślinniaka , Jakieś BW lub coś z Afryki lub Azji. Nie poszalejesz w 54 l ale fajnie, że wogole chcesz akwarium :)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

Krewetki odpadają ryby już mam raczej potrzebuje jakiś fajny pomysł na wystrój, jakąś pomoc z roślinami aby rosły, w tajemniczenia w chemie nawozy oraz diagnostykę wody. (Wypadłem z obiegu po kilku latach jeśli chodzi o akwarystyke) doradztwo jeśli chodzi o podloze rosliny mozna powiedziec amator znowu jestem.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Ale w jakim kierunku chcesz iść? Roslinniak, BW czy może Malawi?
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Post autor: Goran »

soniak87 pisze:Krewetki odpadają ryby już mam raczej potrzebuje jakiś fajny pomysł na wystrój, jakąś pomoc z roślinami aby rosły, w tajemniczenia w chemie nawozy oraz diagnostykę wody. (Wypadłem z obiegu po kilku latach jeśli chodzi o akwarystyke) doradztwo jeśli chodzi o podloze rosliny mozna powiedziec amator znowu jestem.
Każde akwarium ma jakiś wystrój. Bo albo ma rosliny , albo kamienie, albo drewno, albo wszystko na raz:) daj jakiś znak czego oczekujesz co lubisz. Na chwastach się nie znam ale z resztą mogę coś doradzić:)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

Mysle ze korzeń kamienie takie co zaraz glonów nie złapią, raczej jestem zwolennikiem minimalizmu. Akwarium ma być ozdoba salonu wiec nie moze byc bardzo zarosniete aby w czasie podmiany nie plywalo wszystko
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Post autor: Goran »

Widzę, że ciężko będzie...... glony na kamieniach, to nie wina kamienia, tylko złych parametrów wody.
Jeśli w akwarium coś będzie żyło, to zrobi jakiś syfek, detrytus, odchody ....
Nie da się tak małej szklanki zrobić bezobsługowej.
Pytasz o radę A jedyne wskazówki jakie dajesz to, że ma być ultra czyste i jak z obrazka. Pewnie jeszcze byś chciał, żeby nie było widać filtra, który tą czystość utrzyma.
Czy w tym akwarium mają pływać jakieś ryby ?
Czy ono ma wyglądać naturalnie?
Bo to, że ma wyglądać już wiemy. Ale jak ?
Tak na szybko jedna z tysiąca możliwości... minimalistyczna.
Tanganika
Dno - drobny piasek
Woda pewnie kranowa
Dekoracje - ze dwa trzy kamienie, jakiś anubiasy, dużo muszli
Rybki - 1+2 Neolamprologus multifasciatus ( na upartego powinny dac radę w 54 l )

I jak ? Pasuje ? ;)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”