Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Piaskownica

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Piaskownica

Post autor: mateuszurad »

W związku z tym, że moje poprzednie akwarium nie istnieje a w jego miejsce powstało nowe czas na założenie nowego wątku, tak więc...:

Do nowego akwarium chciałem mieć nową szafkę. Poprzednia szafka, raz że nie pasowała pod nowy zbiornik pod względem wymiarów, dwa że gryzła się z pozostałymi meblami w salonie. Więc postanowiłem zrobić ją sam na wzór pozostałych. Projekt zrobiłem w programie Pro100, głównie dla tego, że nie musiałem liczyć na papieże wymiarów poszczególnych elementów (znając siebie na pewno bym zrobił babola). Z wymiarami pojechałem do Castoramy by mi wycieli wszystko pod wymiar i okleilii brzegi płyt. Tam jednak pan mnie zaskoczył.... materiał będzie gotowy dopiero na marzec. Następny market Obi przygotował mi płyty na następny dzień ale niestety nie oklejają tam płyt no i niestety piła chyba nie zbyt ostra, bo na niektórych płytach były małe uszczerbki... no nic poukładam płyty tak by nie było ich widać.
Ogólną konstrukcje wzorowałem na szafce z akwarium 450 litrów. Starałem składać wszystko tak by było jak najbardziej sztywne i całość konstrukcji opierało się na dolnej płycie.
Dla pewności dałem jeszcze kilka kątowników dla wzmocnienia całej konstrukcji


Na styku płyty z płytą, tam gdzie nie ma okleiny, miejsce cięcia przesmarowałem folią w płynie dla chociaż by minimalnej ochrony przed wodą.

Zamiast tradycyjnie otwieranych drzwiczek, zrobiłem przesuwane. W miejscu gdzie stoi szafka miał bym kłopot z otwieraniem szafki z jednej strony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Również musiałem zrobić nowe oświetlenie do zbiornika. Sterownik H2O został z poprzedniego oświetlenia.
Docelowo będą dwie takie belki, aby równomiernie oświetlić cały zbiornik.

Obrazek

Akwarium jest o wymiarach 160x60x40 cm. Bardziej mi zależało na powierzchni dna niż na hektolitrach wody.
Na dno poszła ziemia ogrodowa na to piasek, zwykły budowlany, kilka razy przepłukany.

Obrazek

Przy układaniu podłoża miałem pomocnika

Obrazek

Obrazek

Na czas przeprowadzki cała roślinność wylądowała w wannie, tak więc na dwa dni zakaz kąpieli

Obrazek

Największe zdziwienie to jak żona wykopała z piasku dwa drewniaki, które przez dwa lata nie widziałem ich w zbiorniku.

Obrazek

Główna dekoracja jest z korzeni sosnowych, poskręcanych w całość na wkręty do drewna. Wcześniej łączyłem na trytytki ale konstrukcja nie była stabilna. Za to na wkręty elegancko się trzyma.

Obrazek

Końcowy efekt akwarium prezentuje się następująco

Obrazek
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Re: Piaskownica

Post autor: SDD »

mateuszurad pisze:
01 mar 2021, 14:24
Zamiast tradycyjnie otwieranych drzwiczek, zrobiłem przesuwane. W miejscu gdzie stoi szafka miał bym kłopot z otwieraniem szafki z jednej strony.
Użyłeś jakichś prowadnic do drzwiczek?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Re: Piaskownica

Post autor: mateuszurad »

Tak, kupione w casto.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Piaskownica

Post autor: duch amazonski »

Ale klamczuszył, że nie czyści akwarium. :P
Pikne. :D
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Re: Piaskownica

Post autor: pawprz »

Bardzo ładne szkło
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Re: Piaskownica

Post autor: mateuszurad »

duch amazonski pisze:
04 mar 2021, 19:16
Ale klamczuszył, że nie czyści akwarium. :P
Pikne. :D
Sama prawda, ostatnio jeszcze dorzuciłem liści grabowych. Może wygląda na czyste bo jeszcze jest świeże.
krisloro
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:44

Re: Piaskownica

Post autor: krisloro »

Fajne klimaty , tyko tego kokosa bym bardziej schował.
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Re: Piaskownica

Post autor: kali555 »

Jest super!
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Re: Piaskownica

Post autor: mateuszurad »

Witam. Jak widać, nie ma czasu na aktywność na forum, tak samo jak i na akwarium, które żyje już własnym życiem. Nawet wody nie podmieniam tylko dolewam. Na całe szczęście są w nim roślinki wolno rosnące to i łap nie muszę moczyć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”