Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[112] Takie cuś

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blackmessiah
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, 11:08
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 40

[112] Takie cuś

Post autor: blackmessiah »

Witam
Wreszcie znalazłem czas na opis mojego dużego baniaczka (małego 25L nie będe zamieszczał narazie bo czeka go restart)

Start 16.01.2010

80x35x40 - 112L

Filtracja: bilogiczny - FZN3 (ceramika, zeolit, gąbka, włóknina),
mechaniczny - ATMAN AT-F301 służący głównie do napowietrzania

Oświetlenie: na razie 2x18W T8 (Osram 765, Diversa Optiplant)

Ogrzewanie: 150W z termostatem

Podłoże: Piasek kwarcowy

Nawożenie: PG - MACRO, Ferro+, przy podmianach CLASSIC

Flora:
Rotala okrągłolistna (Rotala rotundifolia)
Języcznik australijski (Glossostigma elatinoides) - trochę podupadła :(,
Hemiantus zwyczajny (Hemianthus micranthemoides)
Trawka Brazylijska (Lilaeopsis brasiliensis)
Moczarka argentyńska (Egeria densa)
Nurzaniec (Vallisneria)
Hygrofila wielonasienna (Hygrophila polysperma)
Rotala Wallicha - Rotala wallichii
Rotala boshi - nanjenshan
Mech jawajski
Pelia
I kilka innych

Fauna: 1x krewetka filtrująca - Atyopsis moluccensis
17x neon innesa
??/?? – krewetki RC i cf. Babaulti
5x Anentome Helena

w planach:
- wymiana filtra ATMAN na mniejszy Elite mini A-130 żeby nie rzucał się tak w oczy
- dołożenie oświetlenia 2x18W T8 (razem 4x18W), wymiana OSRAM 765 na Philips 865 a reszta do przemyślenia
- w marcu czeka mnie zakup butli CO2 i zrobienie nowej pokrywy (tą mam z paneli podłogowych, deczko mi nasiąkła wigocią ) :(

Akwa
Obrazek

Mieszkańcy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia robione aparatem kompaktowym Samsung S85
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

Bardzo ładne. Czekam na prace planowe ;)
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

mało zarośnięte, ale to kwestia czasu, dobrze kombinujesz. Czekam na efekt końcowy, obecnie na nieduży plus :)
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

I muszę przyznać że całkiem, całkiem się prezentuje. Lecz jak kolego też poczekam na docelowy wygląd. Nie podobają mi się tylko te malutkie kamyczki powciskane w piasek :/ poza tym jest ok.

Na twoim miejscu pomyślał bym nad jakimś korzeniem jeszcze i dodał jeszcze kilkanaście nełonków :)
Awatar użytkownika
blackmessiah
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, 11:08
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: blackmessiah »

Będzie szybciej rosło jak oświetlenie dojdzie i CO2. Właśnie nie mogłem się zdecydować czy opisać teraz czy poczekać aż coś lepszego będzie ale tym sposobem będziecie mieli wgląd w kolejne etapy rozwoju akwa.
Zdjęcia byłyby lepsze ale narazie na szybkiego na fotosiku zamieściłem (kiepską jakość tam mają) bo nie chce mi się narazie lepszego serwisu szukać

Te kamyczki to miała być ścieżka ale glosia wokół nich podupadła i teraz głupio to wygląda. Neonków będzie jeszcze kilka a co do korzenia to narazie nie pcham już tam nic. Tak miało być :P
pete75
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2009, 20:31
Imię: Tomek
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: pete75 »

Bardzo ładnie się prezentuje, choć ten korzeń z mchem na środku, coś w rodzaju drzewka pasowałby trochę większy...
Awatar użytkownika
blackmessiah
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, 11:08
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: blackmessiah »

Na wiosnę pójdę w las po korzenie to może coś znajdę. Po po prostu dałem co miałem. :D
Już nie mogę się doczekać aż pokrywę zrobię bo Lilaeopsis brasiliensis się troszkę zwija. Chyba światła mu brak.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

akwa bardzo ładne :)
gdy tylko roślinki podrosną będzie zielono :mrgreen:
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Fajne i zadbane akwarium jestem tylko ciekaw jak długo utrzyma Ci się w czystosci ten piasek kwarcowy ? Swego czasu w moim 260 L akwarium miałem ścieżkę ale cały czas się brudziła a efekt wizualny był nie ciekawy. Te faktycznie małe kamyczki coś nie pasują ale to zerowy problem. Jak rośliny podrosną zobaczmy ;)
Awatar użytkownika
blackmessiah
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, 11:08
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: blackmessiah »

Szczerze mówiąc to już mi się brudzi ten piasek :( trudno.
Następne zdjęcia zamieszczę jak mi rzeczywiście podrośnie chyba że mi się jakaś fajna fotka uda.

Dziś zauważyłem że jedna neonka ma strasznie wypchany brzuch i jak się bliżej przypatrzyłem to z trawki wyskoczyła mi krewecia ok 3-4mm dł a ta neonka ja złapała i zjadła na siłę :( teraz koczuje tam cały czas i odgania inne neonki. Chyba nieprędko doczekam się małych kreweci. Jak wszystko zarośnie bardziej to może będzie im się lepiej chować. Narazie zastanawiam się czy nie odłowić neonek na jakiś czas.
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Tak to jest z tym piaskiem ładny ale będzie się brudził. Tak takie małe krewetki neonki jak dojrzą to zjedzą taki przysmak hee więcej roślin żeby było to wówczas będzie dal nich ok ja też ma krewetki ale ramirezy i brzanki polują na nie dlatego do wiosny zrobięę kostkę na te maleństwa
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Akwa zapowiada się ciekawie , tylko muszę Cię zmartwić , piasek kwarcowy - jeśli nie dałeś nic pod spód , to niestety rośliny nie pociągną na nim mimo nawożenia słupa wody.
Może to jest "trochę " oklepane , ale coś w tym jest . Chodzi mi o kolor , czyli czarny , czerń podłoża podkreśla zieleń roślin i kolor kreweci .

To taka mała krytyka , nie była taka ostra , ale wiesz .... chcę dobrze :)

Prosiłbym Cię o prawa autorskie , bądź pozwolenie na zamieszczenie ostatniego zdjęcia w wątku :
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0


Będzie to wspaniałe odniesienie do mojego tekstu :
boggi pisze:Aby upolować innego ślimaczka chętnie zakopuje się w podłożu w taki sposób, że wystaje tylko trąba; po zbliżeniu się ofiary wychodzi z kryjówki, wkłada mniejszą trąbę do wnętrza skorupki i pożera ślimaka.
[ Edyta ]

Tak wiem , że mogę tutaj zamieścić fotkę kolegi , tylko w dobrym tonie jest poinformować kolegę :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 19:03 przez boggi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

boggi pisze:Prosiłbym Cię o prawa autorskie , bądź pozwolenie na zamieszczenie ostatniego zdjęcia w wątku :
http://podforak.rzeszow.p...der=asc&start=0
I. Uczestnictwo w forum oznacza akceptację przez użytkownika:

2. Bezpłatnego udostępnienia zamieszczonych materiałów do których posiada on prawa własności (zdjęć, rysunków, itp.) do celów niekomercyjnych związanych z promocją forum. Nie jest to absolutnie związane z przekazaniem praw autorskich do tych materiałów przez jego właściciela i ograniczeniem mu praw dysponowania utworem.
A więc wszystkie zdjęcia z forum mogą być wykorzystywane na forum bez żadnych konsekwencji. Jedynie trzeba napisać że zdjęcie należy do takiego a takiego użytkownika :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

krzysiekb4, ale boggi, chciał tak przez grzeczność zapytać choć wiadomo że nie musi... :mrgreen:
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
blackmessiah
Posty: 55
Rejestracja: 15 sty 2010, 11:08
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112L + 25L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: blackmessiah »

boggi nie ma problemu, możesz zamieszczać. Jak chcesz to podaj maila na PW to ci wyśle w deczko lepszej jakości
Co do tego piasku to się zobaczy. Naprawdę nie mam czasu i kasy za wiele na zmiany teraz a pozatym planuje od marca zakup butli CO2 i urządzenie akwa 25L na substracie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”