Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[050] pierwsze "poważne"

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Justa2704
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2010, 18:31
Imię: Justyna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 l, 18 l
Płeć:

[050] pierwsze "poważne"

Post autor: Justa2704 »

Witam.
Doszłam do wniosku, że właśnie nadeszła pora pochwalić się swoim baniaczkiem.
Akwarium ruszyło w pąździerniku 2009, więc stosunkowo niedawno. Cały czas się uczę. Liczę na wszelkie uwagi i porady z Waszej strony :)

Litraż: 50 l (60/24-30/30) profil
Filtracja: 400 l/h, Aquael 4W
Oświetlenie: 1x11w Econoline Aquael
Ogrzewanie: 50 W
Podłoże: głównie kwarc
Nawożenie: co trzy miesiące kulki Filtus
Flora: nie znam się :)
Fauna:
harem bojowników 1 + 3,
ampularie
świderki
zatoczki

Obrazek

Bodzio
Obrazek

Malwinka
Obrazek

Lora/Jacuś
Obrazek

Ziutka
Obrazek

Przez jakiś czas miałam plagę glonów, już jest w miarę dobrze, tzn. nie tworzą się nowe, a jej pozostałości możecie podziwiać na zdjęciach ;)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

no muszę przyznać, że Malwinka jest śliczna, jak możesz to pstryknij jej jeszcze kilka fotek.

Jedno pytanie, ja się zachowują względem siebie chłopaki: Bodzio vs. Lora/Jacuś, trochę małe akwarium jak na dwa bojowniki. Ja mam 160l przyzwoicie zarośnięte i nie mam odwagi wpuścić dwóch samców
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Heyka.... Bojki mają fajne warunki, lecz nie które rośliny niestety.... Mowa o Limnophilia Aromatica, która ma zdecydowanie za mało światła. (widać ją na 3 i 5 fotce) Jest tam też Blyxa Japonica (też wymagająca więcej światła) to ta kępka jak by trawki na pierwszym zdjęciu po prawej stronie. Na środku akwarium ta wysoka choineczka to Rogatek sztywny, niskie roślinki wyglądające jak "Szczaw" to Zwartki więcej ciężko określić z takich słabych zdjęć.....
Pozdrawiam....
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Justa2704
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2010, 18:31
Imię: Justyna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 l, 18 l
Płeć:

Post autor: Justa2704 »

Artur___, Jacuś był kupiony jako samiczka, nie miał tak długich płetw, naprawdę przypominał kobietę. Co prawda on jest "szefem" w akwarium, jak coś mu nie pasuje, to goni zarówno Bodzia, jak i samiczki. Niedawno miałam problem, bo się zaczęli z Malwinką gryźć. Ale już jest dobrze. Myślę, że dlatego oba samce jako tako ze sobą współżyją, bo:
1. Bodzio to ciapa
2. Jacuś był w akwarium jakby od "małego" i rybki są do siebie przyzwyczajone.
Podobno z bojownikami jest tak, jak z psem i kotem. Jak chociaż jedno z nich jest od małego trzymane z drugim, to mogą żyć poza wrogą płaszczyzną.

leszcz25, co do roślinek... W najbliższym czasie będę przerabiać klapę (a dokładnie Pan Tatuś :P). Planuję dodać drugie 11W lub 15W. Ewentualnie tą, co teraz jest zmienić na podajże 24W. Zobaczymy jeszcze.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Nom to oglądamy :D

Akwa ładne - widać że koleżanka nawiązała to starożytnej azjatyckiej tradycji walk bojowników :D

Teraz na poważnie - skoro masz takie warunki (dobre) to może warto pomyśleć o rozmnażaniu tych gadów ;) ?
Niedostatek światła w akwa szczególnie roślinnym (na jakie to się zapowiada) nie pozwoli rosnąć dobrze roślinkom - ale jest dużym plusem jeśli chodzi o glonki. Może koleżanka coś napisze ale podejrzewam że akwa jest czyste.
Jak dołoży światła, zrobi bimberek i posoli to będzie zielono że hoho ;)
Justa2704
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2010, 18:31
Imię: Justyna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 l, 18 l
Płeć:

Post autor: Justa2704 »

Dzięki wszystkim za pochwały:)
Co do walk, to raczej jestem przeciwniczką, więc jeśli zauważę, że oba bojki zaczynają walczyć, to będę dla jedengo z nich szukać drugiego domu.
Fakt, glonów całkowicie się pozbyłam.
Dziś idę na Torową po światło do krewetkarium, to od razu zorientuję się też co proponują do pokrywy :)
Jak będzie światło zakładam bimbrownie. Już jest w zasadzie zbudowana, pozostaje tylko zrobić zacier. I będzie miodzio xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”