Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[ 180L ] po restarcie total mix

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Ja wiem ze nie wszystko pasuje moze tutaj do siebie, faktycznie za jakis czas i skalary dostana nowy baniaczek i pyszczaki równiez. Nie mniej jednak po blisko tygodniowym trzymaniu rybek razem nie mam ani jednego odnotowanego ataku ktoregokolwiek z przedstawicieli grup. Ludzie mowia ze skalary jedza neony, pyszczaki jedza gupiki, racja ale dopiero wtedy kiedy znacznie przekraczaja gabarytowo rybki ktore jedza. U mnie neonki i skalary zyja razem od październiku i dopiero pewnie za jakies 5 miesiecy trzeba bedzie je rozdzielic bo skalary urosna na tyle ze moga sie pokusic o mały niebiesko - neonkowy objadek. Pyszczaki puki co interesuja sie narazie bardziej soba niz innymi mieszkancami baniaczka. Jak za 5 miesiecy wroce i beda juz pieniadze na nowe baniaki wtedy bedziemy myslec o jakims tematycznym akwarium. Tymczasem mi puki co sie podoba :) nawet te pyszczaki ktore pasuja jak piesc do nosa :)
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

pisze się póki co - puki są do telefonu :P
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

dnolek pisze:Ludzie mowia ze skalary jedza neony, pyszczaki jedza gupiki, racja ale dopiero wtedy kiedy znacznie przekraczaja gabarytowo rybki ktore jedza. U mnie neonki i skalary zyja razem od październiku i dopiero pewnie za jakies 5 miesiecy trzeba bedzie je rozdzielic bo skalary urosna na tyle ze moga sie pokusic o mały niebiesko - neonkowy objadek.
to to dopiero jest bujda na resorach.

Jeżeli skalary (zwykłe) (nie wiem jak się tam większe altumy zachowują) z neonkami są trzymane od małego to jest 99% szans że będą żyły w zgodzie, zawsze są jakieś wyjątki. U mnie np. dorosłym skalarom puściłem kilka podrośniętych neonek, nie takich prosto ze sklepu, i nic im nie zrobiły z kolei inny skalar dorosły którego miałem wciął chorą słabą i malutką neonkę, tak więc to jest wg mnie bujda która ewoluowała z jakichś podobnych ryb lub u skalarów chodziło o altumy a u neonek o simulansy.
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”