Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

380l pierwsze akwarium "napolleon"

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Przykro mi że tak się stało, zbiorniczek zapowiadał się ciekawie. Myślę że za niedługi czas wszystko wróci do normy :P
napolleon pisze:co2 mam w d.....u......p.......i......e :)
no to masz spokój z nabijaniem butli :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

napolleon pisze:. rosliny popalone, masakra.
A to ciekawe.Co Ci te rośliny popaliło ,bo chyba nie nadmiar co2?
napolleon pisze: co2 mam w d.....u......p.......i......e
Eeee....to jest inny gaz,co2 to w płucach. ;) :mrgreen:
pawel
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

pawelwilkon pisze:napolleon napisał/a:
co2 mam w d.....u......p.......i......e
Eeee....to jest inny gaz,co2 to w płucach. ;) :mrgreen:
:całuski: :podziw: :podziw:
nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Tylko żywe zioło :D
napolleon
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2010, 14:58
Imię: Arek
Lokalizacja: stalowa wola
Akwarium: 400
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: napolleon »

Spostrzeżenie git wszystkie rośliny straciły chlorofil oprócz mchów ja myślałem ze to co2 ale pewnie się myle.
napolleon
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

To ile Ty tego gazu wpompowałeś w to akwarium?Bo wiesz, mnie też nie jedno krotnie zdarzyło się zagazować obsadę ale nigdy nie miało to ujemnych skutków dla roślin.Teoretycznie istnieje taka możliwość ,pośrednio. "Chlorofile są uwaŜane za najmniej trwałe barwniki roślinne. Charakterystyczną zieloną
barwę zachowują tylko w Ŝywych nieuszkodzonych tkankach. W chloroplastach są one
powiązane ze specyficznymi białkami, fosfolipidami i sulfolipidami oraz z innymi
składnikami i w tej formie są stabilne. Naruszenie tych natywnych struktur przez
ogrzewanie, odwadnianie lub działanie rozpuszczalnikami, przyspiesza przemiany
chlorofili i powoduje zmiany barwy [5]. W czasie składowania i przetwarzania produktów
roślinnych zachodzą zmiany zabarwienia, których szybkość i charakter zaleŜą od
warunków prowadzenia procesu. Do czynników przyspieszających przemiany chlorofili
zalicza się: wysoką temperaturę, kwaśne środowisko, enzymy (chlorofilazę, lipooksygenazę
i lipazę) oraz tlen i światło. Kierunki przemian i barwa powstających produktów zaleŜą
w duŜej mierze od pH środowiska [2,6].
Barwniki chlorofilowe łatwo ulegają rozpadowi pod wpływem kwasów i zasad, ale struktura
i właściwości powstających produktów są w obydwu przypadkach róŜne. Wśrodowisku
kwaśnym dochodzi do wymiany jonu magnezu na dwa jony wodorowe, a w zaleŜności od
stę&#348;enia kwasu powstaje rozpuszczalna w tłuszczach, oliwkowozielona feofityna (pH<7) lub
rozpuszczalny w wodzie, pozbawiony dodatkowo fitolu brunatny feoforbid (pH<<7).
Wobecności zasad zachodzi hydroliza obydwu wiązań estrowych bez usunięcia magnezu &#8211;
powstające w tych warunkach chlorofiliny zachowują charakterystyczną dla chlorofilu zieloną
barwę, a ich sole potasowe i sodowe są dobrze rozpuszczalne w wodzie ".Wstaw zdjęcie tego reduktora to może coś poradzimy.Zaworek precyzyjny masz?
pawel
napolleon
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2010, 14:58
Imię: Arek
Lokalizacja: stalowa wola
Akwarium: 400
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: napolleon »

Obrazek
napolleon
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Akwa widziałem dziś, na oczy, powiem zrobiło na mnie spore wrażenie biorąc pod uwagę że akwarystyką długo się nie bawisz, odrazu tak spory skok na tak wielki baniak, podziwiam :mrgreen:

Szczerze to nie wiem co chcesz od reduktora, wprawdzie spędziłem pół dnia na ustawianiu go, a nawet jeszcze nie skończyłem, ale to wymaga czasu i może się uda:) zobaczymy :)) :lol:

Tylko przytnij troszkę, uformuj roślinność bo wygląda troszkę na chaotyczne. Po przycince sądzę że będzie ok :mrgreen: Ale jak na początki to i tak wielki szacun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”