Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[030] takie coś :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fikser
Posty: 17
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:55
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rzeszów/Mrowla
Płeć:
Wiek: 27

[030] takie coś :)

Post autor: fikser »

Witam chciałbym wam przedstawić mój zbiorniczek :roll:

Tak wyglądał przed wymianą żwirku (czarny bazalt )
Obrazek


Tak wygląda po wymianie żwirku (na czarny bazalt wysypałem coś podobnego do piasku i odrobinkę posypałem czarnym bazaltem)
Obrazek

Obrazek

Zbliżenie zmieszanego żwirku
Obrazek

Obrazek


Sorki za jakość zdjęć ale zawodowym fotografem nie jestem ;]

Proszę o komenty 8)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 0:32 przez fikser, łącznie zmieniany 3 razy.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Na moje oko to masz zupę rybną i wcale nie o żwirek tu chodzi...
Ostatnio zmieniony 14 gru 2009, 20:17 przez Skubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fikser
Posty: 17
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:55
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rzeszów/Mrowla
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser »

Wiem że za dużo ryb ale powiedz to mojej mamie :)staram się z nią porozmawiać na ten temat ale trudno jest i zawsze przegrywam kłótnię :cry:
ja to bym tam najchętniej zostawił same neonki i glonojady.
No i dwie molinezje żółte żeby jakoś to wyglądało;p
Ostatnio zmieniony 14 gru 2009, 20:23 przez fikser, łącznie zmieniany 1 raz.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

fikser, heh neonki i glonojady to też porażka dla 30L akwarium, także kiepski pomysł... Te ryby skarłowacieją zresztą jak i pozostałe..

Wiem wiem, sam przechodziłem ten ból, że nie mogłem do mojej 25 wpuścić wielu fajnych gatunków których bym chciał, ale serio są rybki które dobrze czują się w mniejszych akwariach i niech przykładem będzie Kardynałek Chiński który na prawdę jest ładną rybką, a i w 30L będzie mu dobrze...
Ostatnio zmieniony 14 gru 2009, 20:25 przez Skubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fikser
Posty: 17
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:55
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rzeszów/Mrowla
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser »

ja to chciałbym krewetkarium zrobić ale nawet boje się zaczynać tej rozmowy z mamą :?
Bo będzie się darła , że tyle pieniędzy za ryby dała i co z nimi teraz zrobie xD

Ale myśle że to akwa by się na krewetkarium zdało .
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

powiedz mamie niech na jeden wieczór wpadnie na forum z twojego konta to postaramy się z nią porozmawiać na ten temat może coś zdziałamy ;)

P.S akwa jest twoje czy mamy ?? u mnie jak mam swoje to żeby nie wiem jak się komuś podobała dana rybka a ja ją oddaje to nie mają nic do gadania :)
Tylko żywe zioło :D
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

fikser, stary jeżeli się nie postawisz to nie wyjdziesz na swoje! Ile razy miałem tak że mama chciała bym do 30l wpuścił skalary. Raz się pokłóciliśmy i na drugi dzień jak przyszedłem ze szkoły to w akwarium pływało 5 takich małych skalarków :roll: . Zrobiłem jej awanturę i tak z ciekawości spytałem ile za nie dała i gdzie kupiła. Jak wyszła bez namysłu wyłowiłem skalary i zaniosłem do zoologa. Na szczęście sprzedawca był wyrozumiały, przyjął rybki i zwrócił pieniądze. Jak mama wróciła to awantura była na całego o te ryby, focha strzeliła i nie odzywała się do mnie przez 2 czy 3 dni. Potem stwierdziła że nie będzie się mieszać i tyle. Wygrałem z nią wojne o akwarium :D . Teraz też mówi że chciała by tu zobaczyć porządną rybę, a nie płodki, ale już przynajmniej się nie kłóci.

Tak więc rybki sprzedać najlepiej wszystkie razem, wyczyścić porządnie akwarium i zaczynać od nowa! Nie ma to tamto ;)
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Krystian, a nie lepiej normalnie porozmawiać i wytłumaczyć że takie a takie ryby się męczą w małych zbiornikach. Dać do pooglądania jakieś baniaczki z galerii nie tylko naszego forum ale i innych. Przytoczyć jakieś argumenty? Powiedzieć że chciałoby się zrobić to a to ?
Rodzice to też ludzie z którymi się normalnie da porozmawiać.

Co autorowi tego wątku polecam, a uwierz mi poskutkuje bardziej niż walka z rodzicami.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2009, 20:47 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Tobie chyba nigdy rodzice nie narzucali co masz mieć w akwarium :mrgreen: . Zwykła rozmowa na temat zbiornika u mnie zakończyła się kłótnia (bitwą), więc mama chciała wygrać wojnę, ale nie dało rady. Teraz się nie panoszy w akwarium, a i przyswajanie wiedzy na temat akwarium jej łatwiej przychodzi niż przed tą konfrontacją.
arus113
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:02
Imię: Arek
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: arus113 »

Mi się zdecydowanie bardziej podobało mi się podłoże z samym czarnym bazaltem niż te z piaskiem
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Krystian, obawiam się że się da w szczególności że to twoje akwa u mnie jest 126l i nie jest ono moje więc nie jak nie idzie przetłumaczyć że jest za dużo ryb i żeby spróbować z innymi niż miecze molki gupiki skalary neonki, chodź z tym coś ruszyło. Trochę drastyczny twój sposób nie bardzo mi się spodobał.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

T otak kilka słow ode mnie:
1. Statek wyciągnij i postaw na półkę koło akwarium.
2. Zamiast niego kup jakiś fajny korzonek.
3. Zmień tapetę na czarną.
4. Kup więcej roślin.
5. Zmień obsadę.
6. Nie wiem czy dobrym pomysłem było wysypanie piasku pezpośrednio na bazalt. Po jakimś czasie piasek i bazalt mogą się wymieszać.

Życzę udanego przemeblowania ;)
Awatar użytkownika
fikser
Posty: 17
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:55
Imię: Patryk
Lokalizacja: Rzeszów/Mrowla
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser »

dzięki za wszystko a z mamą najpierw spróbuje porozmawiać a jak nie poskutkuje to zrobię wojnę.

Dzięki za wszystkie rady
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Najlepiej jej pokaż jakąś książkę. W prawie każdej pisze jakie rybki można do jakiego akwa puścić.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”