Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[250] Ogólne

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzych
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2009, 12:10
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rzeszów/Mielec
Akwarium: 250
Płeć:
Wiek: 39

[250] Ogólne

Post autor: krzych »

Dane podstawowe:
Litraż: 250
Filtr: Fluval 305
Ogrzewanie: AQUAEL AQn 300
Oświetlenie: 2x30W
Podłoże: 18 kg białego marmuru (za mało – widzę i wiem)
Nawożenie: niedługo nawożenie CO2
Flora: szczerze mówiąc nie wiem co mam
Fauna: póki co brak
Pomysł na akwarium: ogólne

Moje plany:
- Flora? Mam jakąś roślinę i jakiś mech. Dołączam foty.
- Fauna? W planach 20-30 neonów czarnych (lub inne niekoniecznie neony), grupka kiryków spiżowych, bocja (kilka?), zbrojowniki. Ewentualnie kilka ryb większego kalibru.

Pytania:
1) Jakie rybki mogłyby spełniać rolę tego większego kalibru (oprócz skalarów)?
2) Co to za roślinki?
3) Czy oświetlenie jest dobre? Takie świetlówki dostałem w zestawie z akwarium.
4) Ile bocji? I które to są te co wyjadają ślimaczki?
5) Zbrojowniki w jakim stosunku liczby samców do samic?


To mój pierwszy post na Forum. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Krzysztof. Lat 25. Niekarany. Rzeszów, ul. Podkarpacka. Zainteresowania oprócz akwarystyki to kostka Rubika, organizuje spotkania speedcuberów (ludzi układających kostki na czas) z Podkarpacia. http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 6D7DC47CDF

Relacja fotograficzna:
1. Przyjazd akwarium
Obrazek
2. Napełnianie
Obrazek
3. Filtr
Obrazek
4. Roślina
Obrazek
5. Mech
Obrazek
6. Pierwszy nocny plan
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 8:12 przez krzych, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Wydaje mi się, że marmur nie nadaje się na podłoże, będzie mocno zmieniał parametry wody - ja bym to w cholerę wywalił, poza tym białe podłoże szybko się upie... i będzie brzydko wyglądało.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Ale biale podloze ma jednego duzego plusa, mianowicie ladnie odbija swiatlo, albo inaczej swiatlo ladnie rozjasnia podloze. szczegolnie to nocne :)

A co do brodzenia się, chyba nic lepiej nie sprząta bialego podloża jak slimaczki świderki, mam tego małą armię ktora dzien w dzien czesze ( DOSŁOWNIE ) podloze czyszcząc na głębokość około 1 cm.

Podłoze kwarcowe skala 6 -9
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Re: [250] Ogólne

Post autor: zulix »

krzych pisze: 1) Jakie rybki mogłyby spełniać rolę tego większego kalibru (oprócz skalarów)?
2) Co to za roślinki?
3) Czy oświetlenie jest dobre? Takie świetlówki dostałem w zestawie z akwarium.
4) Ile bocji? I które to są te co wyjadają ślimaczki?
5) Zbrojowniki w jakim stosunku liczby samców do samic?
Prawdę mówiąc to w akwariach tego typu mimo, że zakładam większą ilość roślin nawożenie CO2 i czymkolwiek innym jest całkowicie zbędne. Roślinom wystarczy ilość minerałów zawarta w wodzie do podmian, które musisz robić standardowo (tj. 20-30% tygodniowo). Dopóki nie będziesz podawał CO2 i podmieniał wodę podłoże marmurowe jest O.K. Gdy będzie inaczej to może być kłopot z rozpuszczaniem się marmuru w wodzie i pogarszaniu parametrów wody.
1. Powinieneś preferować ryby utrzymujące się w twardej wodzie. Sporo pielęgnic się nadaje, sporo karpiowatych (brzanki i inne), polecam też piękniczkowate (molinezję żaglopłetwą). Wybór jest olbrzymi.
2. Roślinka rosnąca w podłożu to kryptokoryna (inaczej zwartka). Jest to najbardziej popularny i najbardziej wytrzymały gatunek zwartka Wendta. Roślina przymocowana do korzenia to niestety nie mech a wgłębka. Niestety ją inaczej się mocuje do korzenia więc raczej ładnie ci nie obrośnie.
3. Oświetlenie jest słabe i stąd nie polecam nawożenia roślin. Trzeba wybrać takie rośliny, które wytrzymają i będą się ładnie prezentować (a jest ich trochę). Gdybyś chciał mieć dużo ładnych roślinek należałoby podwoić ilość światła (a nawet potroić).
4. Wszystkie bocje zjadają ślimaki. Najładniejsze są oczywiście wspaniałe. Powinno się kupować minimum 5 sztuk bo to ryby stadne.
5. Specjalnie nie widziałem większej różnicy gdy miałem różne stosunki samic i samców do siebie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”