Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[045] Ogólne

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

[045] Ogólne

Post autor: artur07 »

Tak sobie pomyślałem, że Wam też mogę pokazać swoje akwarium :P Co prawda na zdjęciach widac nitki, ale niech stracę :D

A więc zaczynamy: :D
Akwarium 60x30x30 profil czyli z wymiarów 54l, w rzeczywistości jakieś 45l,

Filtracja: kaskada Aquaclear 30 ceramika+gąbka, dodatkowy cyrkulator w postaci Aquaela 650,

Oświetlenie: 2x15W, Aquarelle i Philips 765,

Grzałka: Aquael 50W

Podłoże: ziemia ogrodowa, a na niej grys bazaltowy,

Nawożenie:(EI) sole: KNO3, MgSO4*7H2O, KH2PO4 rozp. w 500ml wody destylowanej, dawka 10ml, 3x w tygodniu, mikro Intermagu, 10ml, 2x w tygodniu, no i butla 1,5kg

Parametry wody dawno nie mierzone,

Roślinność:
-blyxa japonica,
-heteranthera zosterifolia
-ludwigia repens
-microsorum narrow
-rotala indica
-fissidens fontanus
-elatine triandra(jedna sadzonka, która może zacznie rosnąć)

Obsada
-1+2 bojownik
-15x brzanka Titteya(aktualnie są 4, w przyszłym tygodniu jeszcze dokupię)
-4 otoski(też dopiero w planach)

Fotki:
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Co by tu jeszcze dodać? Hmmm...
Aha... fotki robione są na szybko, tak wię jakość jest różna, wstawiłem wszystkie zdjęcia jakie zrobiłem :D
Co do glonów na ludwigii to spróbuję dać zielonej herbatki i może pomoże. Poza tym po świętach kupię też węgiel w płynie i bęę go podawał razem z butlą.
Akwarium generalnie ma 5 miesięcy, ale co do wystroju do ciągle coś się zmienia. Ten akurat jest od tygodnia... Po raz kolejny powiem, że dużlo już nie chcę zmieniać, ale zobaczymy :D
Czekam na komentarze :D
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:37 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

Mi się podoba, ładne, aczkolwiek ta duża pustka na samym środku, aż prosi o zapełnienie. może jakiś mały gustowny korzonek + mech?
Obrazek
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Nie żebym się czepiał ale pytanie mam. Jak często odmulasz podłoże? Nie wiem dlaczego ale ten mech jakoś mi nie wygląda, nie wiem z czego to wynika ale napisze tak generalnie mchy nie lubią mieć czegokolwiek a sobie (brud)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
homer
Posty: 95
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:14
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów, B4
Akwarium: 112, 54, 23
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: homer »

Ten mech wygląda jakby zgnił...
Masz rację, że ja się mylę i mylisz się, że Ty masz rację.
112l
54l
23l
Krewetkowo i raczkowo :D
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Zarośnięty glonami chyba jest. A tam z tyłu z prądem wody ciągną się glony nitki, czy to jakiś mech?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
andrzej123
Posty: 102
Rejestracja: 28 lis 2009, 17:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Pstrągowa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: andrzej123 »

co do nitek i micro masz ziemie jako podłże spróbuj odstawić micro i może nitki dadzą ci spokój nie podajesz jaką masz twardośc może sie okazać że ten magnez niepotrzebnie dodajesz
powodzenia
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Co do tego mchu to raczej jest on glonami troszkę porośnięty. Z tyłu to ciągnące sie to też glony.
Z odstawieniem mikro mogę spróbować, w końcu co mi szkodzi. Tak jak mówiłem parametrów dawno nei mierzyłem, ale twardośći są raczej duże- woda ze studni więc twarda.
Tą wolną przestrzeń z przodu w części obsadzę staurogyne, a także chcę zrobić jakiś trawniczek.
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Odstaw micro, zostaw tylko NPK nawożenie, ale w małych dawkach i obserwuj akwa. Zakup jakieś krewetki, red cherry, na gloniska.
Co do nitek to załatw sobie jakąś rurkę/patyk i obwijaj na nim nitki, łagodnie żeby nie powyrywać roślin. To pomoże szybciej Ci się pozbyć nieproszonych gości.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

bols88 pisze:Zakup jakieś krewetki, red cherry, na gloniska.
Odpada. Niestety samice bojka, które psiadam w akwarium to zbyt krwiożercze istoty, aby ryzykować RC. Poradziły już sobei z Amankami, a ostatniej nocy posiliły się jedną brzanką Titteya :(
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

To spraw sobie do uprzątnięcia tych glonów jak najszybciej kilka otosków, które planujesz .
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Mam nadzieję, że w poniedziałek już będą u mnie w mieście. NIe widziałem już ich chyba od miesiąca...
andrzej123
Posty: 102
Rejestracja: 28 lis 2009, 17:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Pstrągowa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: andrzej123 »

otoski nie bedą jadły glonów nitkowatych z NPK nie dawał bym K tylko samo NP podniusł bym do wartości 15-20 N i 1,5-2 P i po 4-5 tygoniach bedzie można sądzić co dalej
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Akwarium zostało zrestartowane. W podłożu nie ma ziemi tylko są pod roślinami pałeczki nawozowe Filtusa. Być może z czasem wrzuce pod żwir Tetra complete substrate, ale najpierw sprawdzę jak się zachowa sam żwir z pałeczkami+ nawożenie kolumny wody i CO2. Zdjęcie dodam jak rośliny się wyprostują.

Prosimy o utworzenie nowego wątku. Przyjmujemy, że po restarcie każdy baniaczek staje się "nowy" - zulix
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 13:04 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Zamieszczam zdjecie mojego baniaczka po restarcie. Liczę na to, że ludiwgia szybko zacznie się rozrastać, a akwarium nabierze w szybkim czasie odpwiedniego wyglądu :D

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>


EDIT: nie zauważyłem Twojego wpisu Zulix. Zaraz utworzę nowy wątek.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:37 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Czy dalej masz świetlówki 765, jeśli tak to bezwzględnie wymień na 865. Miałem 765 przez pewien okres i roślinki prawie nie rosły, a gloniska wręcz doskonale, wliczając okrzemki i sinice. Po zmianie na 865 sytuacja zmieniła się na korzyść roślin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”