Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200] Malawi

nowy pokój nowa odsłona :)

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

[200] Malawi

Post autor: Steiner »

Witajcie. W związku z przeprowadzką do nowego pokoju oraz z brakiem kupca na akwa(całość była na sprzedaż) postanowiłem zalac od nowa akwa. Co z tego powstało:

:arrow: Akwa:
-200l (100/40/50),

:arrow: Sprzęt:
-Filtr TetraTec EX 1200,
-grzałka TetraTec HT 200,
-pokrywa 2x30W,

-25kg żwiru natrualnego 2-3mm (polecam żwir z KWARCSYSTEM dalem 9,25zł za te 25kg)
-jakieś 3 kamienie

:arrow: Flora:
- ok 15 szt nurzańca
-2 szt roślinki której nazwy nie znam :)

:arrow: Fauna:
-7szt saulosi
-6szt glonojad niebieski

:arrow: Foto:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I roślina której nazwy nie znam
Obrazek

Komentarze na na temat co zmienić i co jest dobrze bardzo mile widziane.

Z przeprowadzką do innego pokoju mam same korzyśli wranie do domu nad ranem, nikt mi juz nie będzie zawracał głowy sprzątaniem nom i nie wiem czy pamiętacie chciałem sobie kupic ptasznika. Teraz już mama nie wiele będzie miała do gadania na temat pająka :) .Jakby ktoś miał jakieś terrarium szczelne na sprzedaż to prosze o PW, wystawie jeszcze post na giełdzie to jak by co to pisać.

Przepraszam za pisownię wiem że będą tam ort. :D
Pozdrawiam Paweł.
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

te roślinki to cryptoryma wendit ,,green" (chyba) a akwarium średnie zamało kryjówek jak dla pysiów a co do zbrojników to widze że sa małe ale i tak jest ich za dużo i to nie ten biotop i bym już nie dawał do biotopowych :) ale nie jest źle :)
Awatar użytkownika
darek653
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2011, 11:09
Imię: Darek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: 200L
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: darek653 »

Podzielam opinie Sebastiana1995 za mało kamieni.Malawi to wielkie wyzwanie jeśli chodzi o ułożenie kamieni. Polecam wapienie i piaskowce bo te podnoszą twardość i ph a jak wiadomo w Malawi PH minimum 7,6............i dużo, dużo kryjówek...........powodzenia
Awatar użytkownika
Piteero
Posty: 200
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:05
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sędziszów Młp
Akwarium: 54l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Piteero »

Jak wyżej. Jak już kamolki wymienisz, porobisz kryjówki to będzie git. Jeśli chodzi o zbrojniki....ja ostatnio oddałem 2 bo strasznie brudzą w akwarium. Oddaj je, niech pyśki same zajmą się glonkami bo je przecież uwielbiają :))

Pozdr
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Co do dużej liczby kryjówek, to ja bym nie szalał - wtedy ryby mogą się całymi dniami w nich chować, i tyle je zobaczysz. Pooglądaj filmy z Malawi na youtube - tam są przede wszystkim wielkie głazy, a ryby często pływają nad nimi, raczej niż pomiędzy - np. tu http://www.youtube.com/watch?v=OlH4oDClKuA

wrzuć jeszcze ze dwa-trzy duże kamole i będzie OK.

Swego czasu była "moda" na robienie domków z płaskich kawałków piaskowca dla pyśków - dobrze, że już mija :)
Awatar użytkownika
Muchomor
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:46
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Niemam aktualnie.
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: Muchomor »

Zenonzlasu pisze:Co do dużej liczby kryjówek, to ja bym nie szalał - wtedy ryby mogą się całymi dniami w nich chować, i tyle je zobaczysz.
Właśnie popieram wypowiedź Zenonzlasu co to za akwarium gdzie rybki się chowają i nic je nie widać więc jednak nie przesadzajcie z tymi kryjówkami. 8)
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

A więc zmieniac coś? Mam jeszcze z 3/4 takie kamienie tylko nie wiem gdzie je upchać. Myślałem dać jeszcze jakąś roślinkę na kamienie ale w sumie to malawi a nie roślinne.
Awatar użytkownika
darek653
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2011, 11:09
Imię: Darek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: 200L
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: darek653 »

Jak ułożysz więcej kamieni to kryjówki same się stworzą, w przyszlości będą potrzebne dla inkubujących samiczek i maluchów.
Pooglądaj akwaria na stronie -galeriamalawi.pl
Tam naprawdę mozna znaleźć fajne aranże i coś dla siebie mozna podebrać.
Co do glonojadów to zgadzam się z przedmówcą - one nie pasują do Malawi.
Z roslinek bym zrezygnował, i tak obejdą glonami.
Malawi to nie jest raj dla roślin, nie te parametry wody.
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

Aha rozumiem. Zobaczę co da się zrobić. :)
Awatar użytkownika
cactus
Mecenas
Posty: 84
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:56
Imię: Hubert
Lokalizacja: Muszyna
Akwarium: Malawi 450L
Płeć:

Post autor: cactus »

Chłopaki ale liczba "kryjówek" nie wpływa bezpośrednio na to czy ryby będą je okupowały czy chętniej pływały w toni.
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

Dołozyłem jednego kamienia gdyż więcej nie mogłem znaleść :| .Dałem również statek z braku pomysłu na to miejsce oraz żeby rybki miały więcej kryjówek. Moim zdaniem nie wygląda to rewelacyjnie ale sami oceńcie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dłuższy kamień widoczny na drugim zdjęciu postawiłem bezpośrednio na dnie :/ myślicie że akwa wytrzyma? Wiem że powinno się kłaść takie kamienie na czymś miękkim bo kamień może uszkodzić akwa oraz wiadomo że pyszczaki lubią kopać.

Przepraszam za jakość zdjęć.
Pozdrawiam Paweł.
Awatar użytkownika
st.ark
Posty: 57
Rejestracja: 08 sty 2011, 17:13
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 25l
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: st.ark »

mnie się wydaje, że żwirek masz na tyle gruby (właśnie, żwirek, a nie piasek), że ryby będą miały problem w nim kopać. Choć może dzięki temu przeżyje Ci trawka, bo w drobnym piasku chyba nie pociągła by długo. Ale i tak nie ryzykowałbym kładzenia kamienia na szkle - szyba może pęknąć w dowolnym momencie. Po co ryzykować skoro wystarczy podłożyć kawałek styropianu, pianki, a ostatecznie nawet grubszego plastiku.
Jeśli masz problem by znaleźć więcej kamieni, a nie masz pod ręką ogrodniczego, to zamiast statku wrzuć choćby łupinę kokosa (kokos 2pln, przecinasz piłką do metalu, czyścisz, gotujesz i jest). Wygląda bardziej naturalnie, a z własnego doświadczenia wiem, że ryby chętnie wykorzystają go na 'przycupniecie' w chwili stresu.
zdravim Vás!
st.ark

[moje 160l 'Malawi']
[Tysiącletnia wskazówka i... w 25l]
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Z tym statkiem to przesadziłeś ;) Miało być bardziej naturalnie a to co ?? Może te 2 kamyki po prawej jeden na leżąco a 2 za nim na stojąco zobacz jak będzie wyglądało.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Steiner
Posty: 299
Rejestracja: 13 gru 2009, 15:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wysoka Głogowska
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Steiner »

ToryBcia pisze:Może te 2 kamyki po prawej jeden na leżąco a 2 za nim na stojąco zobacz jak będzie wyglądało.
Próbowałem i ledwo co mieszczą się na szerokość akwa :|

Podłożyłem pod kamień coś na typ twardej gąbki i dodałem parę kokosów. Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

ToryBcia pisze:Z tym statkiem to przesadziłeś ;)
To wszystko wina świąt a raczej filmu "Titanic" :P
Widać że chęci masz i to jest ważne, może warto wybrać się na spacerek i kamorków przynieść i sklecić coś fajnego :D
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”