Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160l] W pogoni za Amazonią

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Zredukuj Sajici do jednej pary bo będziesz miała młyn jak będą mieć tarło. Przydałby się dla nich piasek. Fajne górki potrafią ukopać :D Też mam tą samą partie u siebie i cieszę się już narybkiem. Bardzo ciekawe ryby ;)
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

W żwirku też potrafią wykopać niezłe dołki.
Obrazek
Uwielbiam te rybcie, jak tylko podchodzę do akwarium one szybciutko podpływają do szyby jakby chciały się przywitać :roll: Na razie to młode osobniki więc nie będę ich rozdzielać, zobaczymy jak dalej będą się zachowywać a na chwile obecną samce trzymają się osobno i samice też;)
Ogólnie to nie planowałam Sajici w mojej obsadzie, chciałam jakieś większe rybki i polecił mi je znajomy w Iguanie. Piasek był rozważany ale później stwierdziłam, że będzie się strasznie brudzić. Myślę, że jednak trzeba będzie zmienić podłoże na piasek- będzie się lepiej prezentowało i sprzyjało lepszym warunkom dla rybek :D I chyba będę musiała zafundować im więcej kryjówek 8-)
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Obawiam się że wykupiliśmy obydwoje wszystkie sztuki. Polecił Ci je bo nikt tych ryb nie chciał kupić prócz mnie. Zamawialem je specjalnie dla siebie i wziąłem 5 sztuk a Ty pewnie resztę. Dzisiaj byłem to już ani sztuki nie było, a przez długi okres pływało ich sporo i nikt nie chciał.

Nie dobrze że nie dobierają Ci się w pary. U mnie były jeszcze małymi srajdkami i dobrała się momentalnie para :p

Kto naopowiadał Ci takich głupot że piach się brudzi ? :D Moim zdaniem to w żwirku więcej syfu się zbiera niż w piachu. Daj im piach to zobaczysz co to znaczy kopiące ryby. U mnie tak pyszczaki nie kopią jak te pierony. A mówią że pyszczaki strasznie przekopują dno ...
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Ja je zakupiłam tydzień temu i kupiłam ostatnie 5 szt :D a nie atakują Ci innych rybek? u mnie samce kopią takie dołki hmm mam nadzieję, że za niedługo dobiorą się w pary;)

Kiedyś miałam piasek w 54l i pamietam że to była masakra żeby wyczyścić podłoże z tygo syfu... widziałam na YT jak biorą piasek w pyszczek z dołka i wypluwają go poza dołek :D u mnie tak robią z żwirkiem- strzelają jak z armaty :lol:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

U mnie żyją z Pielęgnicą Miodową i mieczykami i jest spokój. Wcześniej miałem je z Meekami i sajgon był jak miały tarło. Ale to normalne zachowanie.

A po co odmulać ? :P Odpowiednia filtracja biologiczna i podmiany wody ograniczają odmulanie do minimum. Odkąd mam akwarium na piachu czy to CA czy Malawi nie odmulam. Co jakiś czas ruszę piachem i to wszystko.
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Mekki z tego co się orientuję należą do agresywnych ryb więc pewnie dlatego był taki sajgon;) Chyba będę musiała zastosować Twoja praktykę i zmienić podłoże na biały piasek :mrgreen:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Meeki agresywne ? Mialem na myśli Sajici podczas tarła pokazały agresywność :P Podjedź sobie do Leroy Merlin i kup piasek do piaskownic z atestem PZH bodajże Kreisler czy jakoś tak. On nie zmienia parametrów wody i będzie idealny.
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Słyszałam właśnie o tym piasku, jest on też dostępny w castoramie albo praktikerze. Jakbym miała zmieniać na piasek to tylko na czysty biały:) Dużo masz kryjówek dla Sajici w swoim baniaku?
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Jasper97
Posty: 66
Rejestracja: 22 sie 2012, 16:30
Imię: Daniel
Lokalizacja: Nowa Sarzyna/ Rzeszów
Płeć:

Post autor: Jasper97 »

Piach i jakieś otoczaki, będzie perfekcja :)
Ten korzeń jest fenomenalny :P
Sajici to łagodne ryby, tylko podczas tarła im przychodzi agresja :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”