Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160l] W pogoni za Amazonią

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

janawka
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2011, 13:04
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: janawka »

jeżeli chcesz zrobić coś na podobieństwo amazonii pomyśl o drobnym piaseczku kwarcowym . może jakieś żabienice np. zwana potocznie "Amazonka"??
Akwarystyka roślinna.
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Uchal - to nie jest kosiarka tylko pseudo kosiarka :mrgreen: kupiona w zoologicznym a co najlepsze sprzedający zapewniał że to jest kosiarka, ale niestety po paru miesiącach okazało się że pan z zoologicznego po raz kolejny wcisnął kit.
Ciężko mi będzie zrezygnować z motylowców bo one są wspaniałe pod względem 'charakteru" i niesamowicie wyglądają, no ale cóż jak mus to mus, zresztą mam dużo pomysłów na nowy aranż ale niestety muszę czekać na trochę większy przypływ gotówki;p
A co do pomysłu kolegi Janawki (drobniutki piasek kwarcowy) to ciężko będzie z roślinami gdyż będą się robiły strefy bez tlenowe i mało będzie składników w nim do pobierania przez rośliny (bakterie nitryfikacyjne) więc wtedy musiała bym zmienić biotop na BW który mnie w ogóle nie przekonuje 8-)
Czas pokaże co wymyśle na pewno się o tym dowiecie bo zamieszczę parę fotek ;)
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Markiz

Post autor: Markiz »

mimi565 pisze: tak jak na innych forach
No to jest inne forum-reszta to-a fe markizie nie ładnie dyskredytować konkurencji :P
miło i skalarowato....
Pogoń za Amazonią-hmmmm-przydałby się sprint a potem wyrównanie tempa.
Nie czepiam się obsady-varietas delectat-w końcu pogoń a nie stricte dorzecza itp.
tło fajne i nie zgodzę się z negatorami-czas dorosnąć do błękitu i może już mi się udało-więc koleżanka jest krok do przodu bo moda na czerń to takie faux pas w dzisiejszych czasach- w mojej 240 byłoby dużo ładniej właśnie w niebieskim, zresztą zapraszam do galerii a właściwie fotorelacji (choć tej bańki nie ma).
trzymaj jak jest-bierz pod uwagę krytykę ale nie stosuj jej wbrew sobie - tu już jest właśnie start-metę sama wyznaczysz i myślę że to będzie w innym temacie.
a x krytyki-żabienice, heterantera, strzałka-to ładnie rośnie i daje coś o czym każdy marzy-brak glonów.
Korzenie...jakie korzenie-jałowy podkład z rybami jak czytam angielskich eksploratorów natury jeśli Amazonia czy dorzecza Ameryki południowej-więc panowie i panie-natura jest surowa-akwarystyka piękna.
Zostawmy interpretacje twórcy-wszak pana Amano nikt nie komentuje że ogródki i skalniaczki pod wodę przenosi-wszyscy się cholera zachwycają po tym jak klakierzy się zachwyca.
A koleżanka biegnie dalej-może dogoni swój sen o Amazonii jaki u niej się zrodził i jeszcze długo będzie ewoluował.

[ Dodano: 2012-01-20, 03:14 ]
janawka pisze:jeżeli chcesz zrobić coś na podobieństwo amazonii pomyśl o drobnym piaseczku kwarcowym . może jakieś żabienice np. zwana potocznie "Amazonka"??
sorka bo się wkurzyłem solidnie-jaki piaseczek??
zbita gleba zabawiona zielskiem co spada z drzew-cholera wszyscy zapatrzeni w lasy zalewowe i tereny namorzynowe
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Markiz pisze:sorka bo się wkurzyłem solidnie-jaki piaseczek??
zbita gleba zabawiona zielskiem co spada z drzew-cholera wszyscy zapatrzeni w lasy zalewowe i tereny namorzynowe
Spokojnie, spokojnie...każdy kto choć trochę ma pojęcia wie, że nigdy nie zrobisz 100% biotopu...chyba, że będzie sobie sprowadzał wodę, podłoże, kamienie, korzenie i liście np. z Brazylii.
W biotopowych akwa idziemy w pewnym kierunku, a w tym wypadku piasek jest chyba najbardziej zbliżonym podłożem.
Markiz pisze:moda na czerń to takie faux pas w dzisiejszych czasach
Moda nie moda, ale chyba zgodzisz się, że błękit do amazonii ( nawet jeśli to tylko pogoń :) ) pasuje jak kwiatek do kożucha, co nie zmienia faktu, że można sobie takowe zawsze zapodać...a i jakiś plastikowy zameczek i nurka też wrzucić...zależy co kto lubi :)
Markiz pisze:więc panowie i panie-natura jest surowa-akwarystyka piękna
Moim zdaniem to natura jest piękna...mimo, że czasem surowa, a akwarystyka ją tylko naśladuje...lub tworzy piękno, ale nieco inaczej :).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Markiz pisze:sorka bo się wkurzyłem solidnie-jaki piaseczek??
zbita gleba zabawiona zielskiem co spada z drzew-cholera wszyscy zapatrzeni w lasy zalewowe i tereny namorzynowe
Z tym się zgodzę w 100% Amazonia to nie tylko czyste białe lub herbaciane wody na terenach zalewowych!
Oto filmik przedstawiający KLAROWNOŚĆ WODY AMAZOŃSKIEJ ;)
http://www.youtube.com/watch?v=rYa9hozJ ... re=related
Markiz pisze:Pogoń za Amazonią-hmmmm-przydałby się sprint a potem wyrównanie tempa.
Nie czepiam się obsady-varietas delectat-w końcu pogoń a nie stricte dorzecza itp.
Właśnie, sam tytuł o tym mówi W POGONI ZA AMAZONIĄ :D
Pozdrawiam Darek :)
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

mimi565 pisze: A co do pomysłu kolegi Janawki (drobniutki piasek kwarcowy) to ciężko będzie z roślinami gdyż będą się robiły strefy bez tlenowe i mało będzie składników w nim do pobierania przez rośliny (bakterie nitryfikacyjne) więc wtedy musiała bym zmienić biotop na BW który mnie w ogóle nie przekonuje 8-)
Czas pokaże co wymyśle na pewno się o tym dowiecie bo zamieszczę parę fotek ;)

ja mam tylko piasek kwarcowy i rosliny mi w nim rosna rewelacyjnie
janawka
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2011, 13:04
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: janawka »

ja się posługuję moją wiedzą - wszystkie filmy i artykuły które czytałem - tam jest właśnie wskazane podłoże - piasek kwarcowy. gdzie kto widział żeby w amazonce bazalt leżał na dnie. może nie mam racji - jeżeli tak proszę o poprawkę.
Akwarystyka roślinna.
Awatar użytkownika
Pawełkopeć
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: RZESZÓW
Akwarium: 100x50x45
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Pawełkopeć »

Witam
Chciałbym, co nie, co skomentować tę zażartą dyskusję.
Po Pierwsze, co kto ma w akwarium i jak to nazywa jest prywatną interpretacją .
Jeśli mimi565 nazywa "W pogoni za Amazonią" Kawałek podwodnego świata który posiada, nie oznacza to ze jest to typowa Amazonia. No, bo przecież nie wiemy skąd Mimi565 zaczęła pogoń.
Być może ta pogoń zaczęła się w Afryce lub jeszcze gdzieś indziej.(Wnioskuje po kamieniach )
Druga sprawa jaka rzuciła mi się w oczy to dyskusja na temat co powinno a co nie powinno być podłożem Amazonii. Panowie są inne miejsca to takiej dyskusji.
Wracając do "baniaczka" Jest fajnie, a jak dogonisz Amazonie to będzie super.
Jeszcze jedna "rada " :) jeśli zauważysz że dyskusję na temat twojego zbiornika będą zbyt zażarte to zmień fotkę profilową bo to ona się do tego przyczynia:)
(Pozdrawiam Panowie)
P.S
Mam na zbyciu Rotale Indica Jak coś daj znać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

jeśli zauważysz że dyskusję na temat twojego zbiornika będą zbyt zażarte to zmień fotkę profilową bo to ona się do tego przyczynia:)
No co ty, ja na tą fotę nawet uwagi nie zwróciłem :do piekla:
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Jak napisałam w pierwszym poście żwirek jest do wymiany więc tego nie bedzie;)

Parę zmian :mrgreen: doszło trochę roślinek:

*Hygrophila Thailand
*Echinodorus Ozelot Red
*Echinodorus bleherae - bleheri
*Bacopa caroliniana
*Cabomba caroliniana
* i dwie roślinki których nie mogę zidentyfikować... jedna trochę trawiasta na pierwszym planie obok kokosa a druga miedzy żabienicami a bacopą :|
Do tego nowe kulki gliniano torfowe JBL.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

akwarium nocą :D
Obrazek
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

janawka pisze:ja się posługuję moją wiedzą - wszystkie filmy i artykuły które czytałem - tam jest właśnie wskazane podłoże - piasek kwarcowy. gdzie kto widział żeby w amazonce bazalt leżał na dnie. może nie mam racji - jeżeli tak proszę o poprawkę.

zaskakujesz mnie janawka :)
tez tak uwazam
ogladaj wiecej filmów i czytaj wiecej artykułów i w dalszym ciagu posluguj sie swoja wiedza

w amazonce tylko piasek kwarcowy a nie zaden bazalt

nadal bede obstawał przy tym zeby dorzucic wiecej korzeni i wtedy pogoń za amazonia znacznie sie skróci ;)
do tego piasek kwarc i wszystko w tym temacie
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Pawełkopeć pisze: Jeszcze jedna "rada " :) jeśli zauważysz że dyskusję na temat twojego zbiornika będą zbyt zażarte to zmień fotkę profilową bo to ona się do tego przyczynia:)
(Pozdrawiam Panowie)
widzę że zaczyna być ciekawie :roll:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
uchal
Posty: 37
Rejestracja: 20 paź 2011, 12:24
Imię: Michał
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 180l ogólniak
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: uchal »

comatose pisze:
jeśli zauważysz że dyskusję na temat twojego zbiornika będą zbyt zażarte to zmień fotkę profilową bo to ona się do tego przyczynia:)
słynny zbuntowany anioł :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

mimi565 pisze:widzę że zaczyna być ciekawie :roll:
To jeszcze nic.Poczekajmy aż w twoim temacie wypowie się forumowy samiec alfa,to dopiero zobaczysz co to znaczy seksizm i męski szowinizm. :mrgreen: :pani:
pawel
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

pawelwilkon pisze:To jeszcze nic.Poczekajmy aż w twoim temacie wypowie się forumowy samiec alfa,to dopiero zobaczysz co to znaczy seksizm i męski szowinizm. :mrgreen: :pani:
Osobnik.... Ale Alfa to moja dziewczyna :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”