Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160l] W pogoni za Amazonią

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Zanim admini nie zaczną psioczyć, że rozmowy nie na temat...
Kto jest za tym żeby Mimi nie zmianiała fotki? :mrgreen: ;) hehehe

ps.
Nocny klimat jest lux. Może pomyśl też o zmianach w oświetleniu dziennym. Myślę, że w ten sposób jeszcze coś fajnego wydobędziesz z tego baniaczka.
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Uchal Daleko mi do zbuntowanego anioła ale powiem Ci że jakieś małe podobieństwo w tym widze :podwójnie widzę: :pani:
hehe samiec alfa w sumie się wypowiedział ale nie widzę w tym nic co miało by powiązanie z męskim szowinizmem i seksizmem :roll: poza tym mały off topic zaczyna się robic :mrgreen:

p.s. doszła rotala indica od Pawełkopeć za co bardzo dziękuje ;)

Wody dorzecza Amazonki można podzielić na 4 rodzaje: białe wody, wody przejrzyste, czarne wody płynące i czarne wody.
Mnie interesują wody przejrzyste a więc 'Są to rzeki miejscami o bardzo wartkim nurcie, płynące w górzystej części Brazylii. Przykładem takich rzek są Rio Xingu czy Rio Tocantins. Wody te charakteryzują się krystaliczną wręcz przejrzystością o lekko błękitnawym odcieniu. Akwarium powinno mieć zapewnioną bardzo wydajną filtrację i dość silny nurt. Jako podłoże najlepiej użyć drobnego żwiru, a dekoracje powinny stanowić korzenie. Zbiornik powinien być dobrze oświetlony z dużą ilością roślin.'

co do korzeni zgodzę się że pasuje żeby było ich więcej ale czekam aż zrobi się cieplej i wyruszę na poszukiwania do pobliskiego lasu;)

[ Dodano: 2012-01-21, 12:41 ]
Toshi z miłą checią bym coś zrobiła z oświetleniem bo aż prosi się żeby wstawić jeszcze jedną świetlówke 30v ale niestety nie wiem jak przerobić belkę oświetleniową hmmm :x
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

no jednym słowem super :D ;)
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

mimi565 pisze:Toshi z miłą checią bym coś zrobiła z oświetleniem bo aż prosi się żeby wstawić jeszcze jedną świetlówke 30v ale niestety nie wiem jak przerobić belkę oświetleniową hmmm
zaraz zaraz...jak to było w tym filmie?
Wiesz...jak chcesz to Ci pomogę. :mrgreen: ;)

żartuję... ale nie mogłem się powstrzymać...wiesz...wszystko przez to zdjęcie. :mrgreen:

Ja to nawet wypowiadać się nie powinienem...JA TO NAWET JESZCZE TERMOMETRU DO AKWARIUM NIE MAM, NIE MÓWIĄC O SZKLE...
:płaczliwy: BBUUUUUEEEEE!!!
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

hehehe dobre;D nie wiem co Wy wszyscy widzicie w tym zdjęciu, bardziej obstawiam że jest to przyczyną że jestem kobietą i to na forum akwarystycznym gdzie mało osób tej płci pięknej się udziela :mrgreen: Toshi coś a la 'uczący nie praktykujący'? :mrgreen: pomoc była by wskazana a po za tym nie gryzę :roll: ale jak na razie praca wzywa ehhh zjawię się tutaj później by ocenić sytuację :całuski:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Co do braku kobiet aktywnych na forum to przecież i Dżoena i bandziorka są bardzo aktywne. A i ostatnimi czasy pojawiły się nowe kobiety na forum, które udzielają się coraz więcej :mrgreen: W tym i Ty :P

Jak tylko skończę swoją zmianę w pracy nie omieszkam się wprosić do Ciebie na kawę - bo ostatnio patrzę w domu tylko na to morskie i zaczyna mi brakować roślinnych :)

Nie zamierzasz podpiąć CO2? Motyw z kamieniami fajny, ale przez to zbiornik trochę zbytnio ociężały jest w tym rogu...jakbyś to troszkę odstawiła od boku w stronę środka...

Pozdrawiam :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

mimi565 pisze:...Daleko mi do zbuntowanego anioła ale powiem Ci że jakieś małe podobieństwo w tym widze :podwójnie widzę: :pani: ...
Zapewne kolor włosów się zgadza z tym zdjęciem na profilu gg. :roll:
A chłopaki faktycznie się podlizują nowej koleżance robiąc piękny OT. :ot:
...ja teraz chyba też go zrobiłem właśnie. :oops2:

A wracając do tematu to proponowałbym tą konstrukcję obłożyć delikatnie jakimś mchem (Phoenix, milimeter, weeping) lub mini-pelią, żeby zrobić efekt porośniętego kamienistego wzgórza. :)
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Obiście bardzo się cieszę że coraz więcej kobiet udziela się na forum, oznacza to że może jednak ze mną i Asią wszystko jest ok :mrgreen:
Co do akwa to zdanie mam takie że nie musimy przecież koniecznie aranżować zbiornika tak jak by to chcieli widzieć inni ale tak jak nam się podoba, amazonię przecież też każde z nas postrzega inaczej....
mimi565, rób tak żeby Tobie się podobało, to jest najważniejsze , co do podlizujących się chłopaków to sugeruję żebyś nas zaszczyciła swoją osobą na kolejnym spotkaniu,napewno wzrośnie i tak już duża frekwencja :mrgreen:
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Pawełkopeć
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: RZESZÓW
Akwarium: 100x50x45
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Pawełkopeć »

Witam
Wiec zacznę tak :
Wcale nie chciałem aby moja wypowiedz została odebrana w ten sposób , rozbawiła mnie dyskusja.
Zastanawiałem się dlaczego właśnie tutaj . Zobaczyłem fotkę profilową i niestety nie powstrzymałem się od komentarza ale bardziej chodziło mi o panów.(taki żarcik) dla tego komentarz zakończyłem (pozdrawiam panowie).
Cieszę się że sama mimi565 zrozumiała żart i mam nadzieję że nie żywi urazy.
Więc kończmy rozmowy na temat pań i panów i skupmy się na zbiorniku :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Pawełkopeć pisze:Więc kończmy rozmowy na temat pań i panów i skupmy się na zbiorniku :)
Skoro tak,to dobra.
Droga koleżanko,skoro jak napisałaś dążysz do możliwie jak najwierniejszego odtworzenia biotopu dorzecza Amazonki to skąd biorą się aż takie odstępstwa w roślinności.Czy nie lepiej zastąpić kryptokoryny występujące głównie w Azji np.pięknymi żabienicami i wywłócznikami tak charakterystycznymi dla tych rejonów?Kamienie z rogu zbiornika rozrzucił bym po dnie ,to ujednoliciło by przestrzeń i scaliło kompozycję. :pani: Pozdrawiam. :mrgreen:
pawel
uchal
Posty: 37
Rejestracja: 20 paź 2011, 12:24
Imię: Michał
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 180l ogólniak
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: uchal »

pawelwilkon pisze:[Kamienie z rogu zbiornika rozrzucił bym po dnie ,to ujednoliciło by przestrzeń i scaliło kompozycję. :pani: Pozdrawiam. :mrgreen:
Kobity myśla inaczej :)
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

b@ndziork@ dziękuje za zaproszenie na spotkanie ;) jak będę mieć wolne to na pewno zajrzę bo lubię poznawać nowych ludzi i rozmawiać o tym co mnie interesuje :mrgreen:
cherry_ukasz to o której kończysz pracę postaram się by kawa była ciepła jak tylko przyjdziesz :mrgreen: co do butli Co2 chyba nie poradziła bym sobie z tym a poza tym zbyt duży wydatek :( kamienie specjalnie tak ułożyłam by zakryć filtr bo żadnych roślin nie potrafiłam tam utrzymać (chyba zbyt strumień wody z filtra) ale pomysł kolegi MST może być ciekawy żeby te kamienie obsadzić mchami :P uchal żebyś wiedział że baby myślą inaczej bo mają szósty zmysł :mrgreen:
Jakoś mnie rozbawia ta dyskusja chodzi mi o 'przesłanie' do panów od Pawełkopeć no ale cóż chyba niektórzy nie mają ostatnio poczucia humoru hehhe czyżby przez tą zimę :roll: także wcale ta dyskusja pań i panów nie musi się kończyć :lol: mi to nie przeszkadza bo poprawia mi humor ale żeby miała jakieś powiązanie z tematem ;)

p.s pozdrowienia dla panów :całuski:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

mimi565 pisze:p.s pozdrowienia dla panów :całuski:
Panowie serdecznie dziękują :całuski: :oops:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mimi pracę to ja kończę dopiero 30 stycznia, ale jak skończę to mogę u Ciebie koczować przez 2 tygodnie :P

Wracając do tematu - nie koniecznie przez silny prąd nie mogłaś utrzymać. Ja zauważyłem u siebie w roślinnym, że nurzańce rosły mi najszybciej i miały najgrubsze liście właśnie w pobliżu wylotu z filtra kubełkowego - deszczownicy.

Co do CO2 - młoda jesteś a młodzi winko lubia :pijmy: :super: Więc możesz zastosować patent Markiz® :mrgreen: Tanio, dobrze i....smacznie :sylwester: Wtedy to dopiero się miło ogląda akwarium 8)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Ja nie wiem co tu się dzieje wogóle...jak miałem swoje zdjecie na awatarze o to....

Obrazek

to takiego "brania" nie mialem :do piekla: choć człowiek niby i ładny ...i sympatyczny .... :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”