Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160l] W pogoni za Amazonią

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Toshi pisze:Zanim admini nie zaczną psioczyć, że rozmowy nie na temat...
MST pisze: robiąc piękny OT
Nawet forumowicze to zauważają- więc wzywam kolegów i koleżanki do powrotu do tematu przewodniego...
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Generalnie to nie akwa na skalary, jeżeli już uparłaś się na nie to zainteresuj się Pterophyllum leopoldi. Niełatwo jes dostać, ale nie jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika
Toshi
Posty: 115
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:43
Imię: Toshi
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Toshi »

Dżoena pisze:
Toshi pisze:Zanim admini nie zaczną psioczyć, że rozmowy nie na temat...
MST pisze: robiąc piękny OT
Nawet forumowicze to zauważają- więc wzywam kolegów i koleżanki do powrotu do tematu przewodniego...
Oj tam, oj tam....trochę wygłupów nie zaszkodzi. ;)

Naprawdę nie rozumiem tego dziwnego przepisu jaki chyba obowiązuje na większości forów, mianowicie, że wrzucanie offtopików jest niezbyt mile widziane lub wręcz zabronione. Przecież forum jest po to żeby rozmawiać i jeśli rozmowa czasem schodzi na inny temat ( co przecież często zdarza się w normalnej rozmowie ) to co z tego? A argument, że offtopiki ''rozrzedzają'' temat przez co trudniej dotrzeć do konkretnej informacji do mnie nie przemawiają...zawsze można to przecież sobie przewinąć.

Jeśli władze ( jakiekolwiek ) zaczynają zbytnio ingerować w życie jakiejś społeczności to zwykle kończy się to jej wycofaniem, brakiem kreatywności i zwyczajnej radości życia. ( to tak ku przestrodze rządzących ).
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Normalnie powiem ze forum nie poznaje tyle tu ikonek w wątku i same czole słówka, szok i za sprawa jak zawsze kobiet, wracając do tematu akwarystyki porostu ładny baniak.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

mimi565, nie słuchaj tych panów :P kamienie po lewej są wg mnie takim punktem przyciągającym do zbiornika, nie zakrywaj ich mchami, co najwyżej "podkreśl" je jakąś niską gęstą roślinką rozsadzoną przed nimi.
Żwirek jest ok jeżeli chodzi o tą szeroko pojęta Amazonię, ale nie pasuje mi do niego to błękitne tło ;) sam mam podobny ale tło czarne i to wg mnie dużo lepsze połączenie, jeżeli jednak Tobie się tak podoba to nam nic do tego :P
Toshi pisze:Jeśli władze ( jakiekolwiek ) zaczynają zbytnio ingerować w życie jakiejś społeczności to zwykle kończy się to jej wycofaniem, brakiem kreatywności i zwyczajnej radości życia. ( to tak ku przestrodze rządzących ).
Kolega już chyba dawno tu nie zaglądał. Nie spotkałem jeszcze nigdzie takiej(czyt. przyjaznej i a propo OT tolerancyjnej) władzy jaka jest na naszym forum, więc nie ma co narzekać tylko z umiarem OT stosować. I chodź na pewno powyższa dyskusja schlebia koleżance mimi to ciągnięcie jej przez 3 strony wątku jest wg mnie przesadą ;) proponuję założyć nowy temat w dziale "Rozmowy z sensem i bez" i tam nikt nikogo nie będzie uciszał do póki dyskusja nie złamie regulaminu ;)
Pozdrawiam
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

nie rozumiem... dlaczego nie pasują? biotop ameryki a akwarium 200l takie w którym można je trzymać lub większym bo mniejsze nie wchodzi w grę;)

hehe teraz zapewne trochę się uspokoi bo admini zaczynają czuwać :mrgreen:
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Dlatego iż standardowa 200tka to 100x40x50. Czyli absolutne minimum dla tych ryb. Gdy podrosną zacznie się eksterminacja poszczególnych osobników ze stada aż zostanie para.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

sepher pisze:Dlatego iż standardowa 200tka to 100x40x50. Czyli absolutne minimum dla tych ryb.
Masz rację. Ja z 6 latek temu jak 200 litrów brałem to facet mi mówił - zbiornika na dwie pary paletek dobry. Teraz jak sobie tą rozmowę przypomnę to mnie dziwi że taki kit można wciskać. Mam stado radostomusów i gdyby ten zbiornik miał 150 cm długości to pewnie by sobie rybcie popływaly bo obecne 100 cm to jest dla nich strzelenie ogonem dwa razy i nawrotka :mrgreen: Czyli nie można zaobserwować ich naturalnego zachowania.
mimi565 pisze:hehe teraz zapewne trochę się uspokoi bo admini zaczynają czuwać :mrgreen:
Ja wiem? ;) Czy tak do końca będzie :P
Koledzy przywitali koleżankę i najwyższy czas śledzić życie zbiornika :P
Pozdrawiam Darek :)
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

Łoren pisze:Ja nie wiem co tu się dzieje wogóle...jak miałem swoje zdjecie na awatarze o to....

Obrazek

to takiego "brania" nie mialem :do piekla: choć człowiek niby i ładny ...i sympatyczny .... :ale jaja: :ale jaja: :ale jaja:

król Łoren II :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 22:18 przez musiaradka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Łoren I, ale nie ostatni :ale jaja:
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

ważne że król i to jeszcze jaki :galy: :mrgreen: widzę że znów odbiegamy od tematu wiec chyba postanowie zmienic awatar i na czasie może coś zmienic w akwarium;) jak na razie jestem na etapie przycinania roślinek zeby je zagęścić i pozbywania się ata\ku glonów:mrgreen:

a i zapomniałam, doszła nowa roślinka Limnophilia aromatika zdjęcia postaram sie zrobić na czasie ;)
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
uchal
Posty: 37
Rejestracja: 20 paź 2011, 12:24
Imię: Michał
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 180l ogólniak
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: uchal »

Ja mam akwa z drobnym piaskiem kwarcowym , roślinne , nie czarne wody , też trzymam skalary i narazie nie widze problemu. Nie pozbywasz się przypadkiem motylowca ?:)
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

jak na razie nie bo to jest mój ulubieniec, choc wiem ze motylowiec nie pasuje bo tego biotopu;) ale z biegiem czasu to się powinno zmienic;) hmmm zainteresowany nim jestes;>
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
uchal
Posty: 37
Rejestracja: 20 paź 2011, 12:24
Imię: Michał
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 180l ogólniak
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: uchal »

Chętnie obejrzałbym taką parkę , jaki mają charakter. ;)
Awatar użytkownika
mimi565
Posty: 134
Rejestracja: 18 sty 2012, 12:12
Imię: Mimi
Lokalizacja: Z pierwszego piętra
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: mimi565 »

Mała aktualka :mrgreen: trochę zarosło i myślę że lepiej wygląda niż dotychczas. Ale nie mnie to oceniać;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jeden z moich ulubieńców
Obrazek

nocą
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam;)
Dookoła będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą mi 'nie możesz' a ja odwróce się w drugą stronę i powiem 'no to patrz' !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”