Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Channa Marulioides (500l)

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

Fajnie, mam nadzieję, że nie będzie problemów między tymi gatunkami, bo super jest ta para!
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

@ ToryBcia nie sa drogie w utrzymaniu, danio dostaja razem z pawicami max raz w tygodniu dla rozprostowania ości :mrgreen: zeby czasami mogly sie pouganiac za mieskiem jak to sie ma w realu ;) Karmie je glownie filetami i krewetkami, choc cos ostatnio wybrzydzaja na filety i wola krewetki. Raz karmilem je tez wolowinka, ale ogolnie mysle nie karmic ich ssakami czesciej niz raz na tydzien, no moze raz na dwa tygodnie. Mialem kiedys paskudna nauczke po przekarmieniu ryb z odlowu kurczakiem i wolowina--> czyli miesiwem ktore normalnie ryby bardzo ciezko trawia.

@ deadend teoretycznie nie powinno byc problemow pod warunkiem ze jakos "logicznie" rozegram cala sytuacje. Jezeli chcialbym zostawic wszystkie chanki to predzej czy pozniej dobierze sie jakas para i z tego co pisza zatlucze cala reszte obsady, tak wiec zamierzam zostawic 2-3 channy tej samej płci chyba ze gdzies tam w miedzy czasie sie niemi znudze?! :/ kurde bo ostatnio nie moge sie odnalezc w tym wodnym swiecie :P ciagle cos zmieniam i kombinuje, i jedynym stalym elementem, ba wrecz fundamentem hodowli sa pawiookie. Zawsze lubialem ryby duze takie ktore "widac" w akwa. Wg mnie lepsza jest dobrana para 2kg, doroslych pawic niz 200 neonow placzacych sie pomiedzy roslinakmi, ale to juz kwestia gustu. Nie ukrywam ze wstepnie gdzies tam lada chwila pojawia sie u mnie flower horny red dragon, bo od dluzszego czasu nakrecalem sie na ta rybke, mam tylko nadzieje ze nie bedzie boruty w baniaku ;)

Deadend a tak na marginesie to mogalbys zaprezentowac na forum swoja 850-tke, bo z pawicami tutaj cienko, a i Twoj zbiorniczek prezentuje sie rewelacyjnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

jaciek, już raz pozbyłeś się pawic i żałowałeś, nie? Ja Ci się tu wryłam i rozmyłam temat o chankach pawiookimi, ale ja poza nimi świata nie widzę, a zobaczyłam Twoje na sprzedaż i nie dawało mi to spokoju - przyczyna tej decyzji. Na założenie wątku na forum tutaj się zbieram od dłuższego czasu, tylko zawsze jakoś czasu brak :)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

deadend pisze:Na założenie wątku na forum tutaj się zbieram od dłuższego czasu, tylko zawsze jakoś czasu brak :)
oj, nieładnie - załóż, może kogoś jeszcze zaszczepisz miłością do tych 'rybów' ;)
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

Rybcie rosną... hmm rosną to delikatne określenie. Mam je od lekko ponad 3tyg. W chwili zakupu ryby miały ok 9 do max 10cm (tyle miała największa) obecnie największa ma 18cm (8cm w 3tyg!!!!) a reszta po ok 16 do 17cm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Troszkę za późno wpadłem na pomysł kręcenia bo rybki zjadły już po kilka kreweci i nie były już takie chętne do podjadania z ręki. Następnym razem zacznę kręcić od początku karmienia 8)

http://www.youtube.com/watch?v=PAqok-Wg ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

jaciek pisze:rybki zjadły już po kilka kreweci
widać po brzuszkach ;)
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

jaciek, strach pomyśleć co będzie jak rybska jeszcze podrosną :D
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Filmik z karmienia wypas!!
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

U mnie tradycyjne zmiany w aranżacji (tutaj duży + gdy posiada się taką skromną jak moja, któej przebudowa ogranicza się do przestawienia kilku korzeni) :mrgreen:
Żeby nie było :D to te dwie Black Pacu (które rosną do nawet 100cm) są na przetrzymankę dla kumpla ;) Pawice troszkę poobijane bo sobie przez ostatnie dwa dni "wyjaśniały" jak teraz będzie wyglądać hierarchia w gangu 8) (doszły dwie nowe)

Tak dla rozeznania wielkości--> red tiger i albino red (pomarańczka) mają około 27-28cm (wszytskie pawice to 1-1,5roczne młodziaki)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

jaciek, piękne stwory, a jaki porządeczek utrzymują wokół siebie :D
Perfekcyjne czyścioszki :D wbrew temu co nich czytałem i w innych zbiornikach widziałem :mrgreen:
Gratulacje
Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

Ja bym powiedziała, że perfekcyjnym czyścioszkiem, utrzymującym porządeczek wokół stworów jest jaciek ;)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

deadend pisze:perfekcyjnym czyścioszkiem, utrzymującym porządeczek wokół stworów jest jaciek
A to mi do głowy nie przyszło - sorry :roll:
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Widoki wręcz zniewalające, cudowne olbrzymy
Pozdrawiam
Marta
jaciek
Posty: 243
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:29
Imię: Jacek
Lokalizacja: Nisko
Akwarium: 3300l, 2700l, 1400l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: jaciek »

Witam, olbrzymy to dopiero będą jak urosną ;) Narazie trochę ciasno ale w tym tygodniu oddam niańczone pacu i zrobi się więcej luzu :mrgreen:
Co do sprzątania to już wielokrotnie pisałem że u mnie żadna kupa się dłużej nie ostanie 8) Raz że akwa prezentuje się lepiej a dwa kupsztale nie mają możliwości zamulić podłoża i co za tym idzie zasyfić wody, a wierzcie mi na słowo, że ryba która zjada na jedno posiedzenie 4-6 mrożonych krewetek potrafi postawić niezłego twardziela :lol:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”